Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy Wiadomości
Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy

Teatr EXIT serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina, do przeżycia niezwykłych rekolekcji filmowych z udziałem biskupa Michała Janochy. Niech czas Wielkiego Postu zaowocuje w bogate refleksje na temat wiary, sensu i wartości życia oraz poszukiwania nadziei.

Grafzero: Co czytał świat? z ostatniej chwili
Grafzero: Co czytał świat?

Tym razem Grafzero vlog literacki sprawdza co czytano w USA, jakie były chińskie hity wydawnicze, jaka wrona rozpaliła wyobraźnię czytelników Nowej Zelandii, jak widzą swoje dzieci mieszkańcy Japonii i z kim chcieliby wypić kawę Brazylijczycy.

O przemieniającej sile dobra. „Cudowny chłopak. Biały ptak” - film w gwiazdorskiej obsadzie wideo
O przemieniającej sile dobra. „Cudowny chłopak. Biały ptak” - film w gwiazdorskiej obsadzie

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię, dostarczając wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Po sześciu latach doczekaliśmy się kontynuacji tej niezwykłej opowieści o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie. W rolach głównych wystąpiła dwójka młodziutkich aktorów Olivia Ross i Orlando Schwerdt, a obok nich wybitne aktorki: Helen Mirren i Gillian Anderson!

Wystawa w CSW: Stanisław Brach - Po_kłosie Wiadomości
Wystawa w CSW: Stanisław Brach - Po_kłosie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wystawę prac Stanisława Bracha zatytułowaną „Po_kłosie". Ekspozycję tworzą rzeźby, ceramiki oraz instalacje, które powstały w wyniku osobistego spotkania artysty z bogatym i złożonym światem natury.

Wiadomości
Mord piękna realizowany systemowo przez cywilizację Zachodu. Spotkanie autorskie z Januszem Szewczakiem

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Januszem Szewczakiem, autorem książki "Piękno zdeptane. Kult brzydoty", które odbędzie się 9 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 18:00 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie.

tylko u nas
Konkurs dla czytelników „TS” – do wygrania bilety na koncert „Dolce VitaM”

Już 3 marca br. zapraszamy do Centrum Dydaktycznego UM w Warszawie na przepiękny koncert „Dolce VitaM” w wykonaniu niezwykłego artysty Jarka Wista.

Grafzero: Raymond Chandler i Długie pożegnanie rozmowa z Janem Długoszem z ostatniej chwili
Grafzero: Raymond Chandler i "Długie pożegnanie" rozmowa z Janem Długoszem

Raymon Chandler - jeden z twórców kryminałów noir. Jego życiorys nie jest w Polsce dobrze znany, a przecież to autor, który dał nam "Długie pożegnanie" czy "Wielki sen". Dlatego dziś Grafzero vlog literacki rozmawia z historykiem Janem Długoszem o Chandlerze i jego najlepszej, naszym zdaniem, powieści.

Wiadomości
Odrębność Polski w obliczu wyzwań ideologicznych. Spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim, które odbędzie się 2 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 17:45 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie. Podczas spotkania organizatorzy postawią trudne pytania o przyszłość Polski w UE i będą prowadzić debatę o „genderyzmie” i jego wpływie na edukację i biznes, po konsekwencje polityki społecznej UE dla polskich wartości. Czy obecna polityka UE zagraża polskiej tożsamości? Jakie wyzwania stoją przed Polską?

Grafzero: Co się kręci w Polsce 2024? z ostatniej chwili
Grafzero: Co się kręci w Polsce 2024?

Dwie biografie interesujących (i nieszablonowych ludzi), dwa filmy wojenne, kostiumowy melodramat, komedia z ważnych problemem społecznym, film o legendzie polskiego punka i... jeszcze kilka innych tytułów. Czyli o tym na co Grafzero vlog literacki chce iść do kina w 2024 roku!

Grafzero: Jak uzdrowić polski rynek książki? Polemika z Artrage z ostatniej chwili
Grafzero: Jak uzdrowić polski rynek książki? Polemika z Artrage

20 stycznia w Onecie ukazał się wywiad z wydawcą Michałem Michalskim. Nie da się ukryć, że polski rynek książki potrzebuje lekarza, ale Grafzero vlog literacki ma wątpliwości, czy rzeczywiście należy go ratować w taki sposób?

wideo
Wkrótce premiera obsypanego nagrodami filmu "Kos". Insurekcja kościuszkowska w innej perspektywie [video]

„Kos” to wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości pokonali wzajemne uprzedzenia oraz dzielące ich różnice. Film w reżyserii Pawła Maślony zdobył, aż 9 nagród – w tym tę najważniejszą: Złote Lwy podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Bizantyjska nostalgia Wiadomości
Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Bizantyjska nostalgia

Bizantyjska nostalgia” – w taki poetycki sposób Tadeusz Kantor określił intencje twórczości Jerzego Nowosielskiego, którego stulecie urodzin niedawno obchodziliśmy. Jego malarstwo, fascynujące przedziwnym współistnieniem dwóch wymiarów – sacrum i profanum, duchowości i cielesności, mistyki i racjonalności, pragnienia absolutu i intensywnych doznań erotycznych – stało się punktem wyjścia poszukiwań, które doprowadziły do powstania tej wystawy. Nowosielski był jednym z najważniejszych metafizyków XX wieku, a metafizyka ta narodziła się na skrzyżowaniu tradycji kulturowych Wschodu i Zachodu.

z ostatniej chwili
Biały Kruk na 6. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju – 26-28 stycznia 2024 r.

Wydawnictwo Biały Kruk od prawie 30 lat promuje rodzimą oraz światową sztukę, naukę i tradycję. Jego książki poruszają zagadnienia religijne, patriotyczne, historyczne i kulturalne – to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego.

Grafzero: Premiery książkowe 2024, czyli na co czekam w tym roku? z ostatniej chwili
Grafzero: Premiery książkowe 2024, czyli na co czekam w tym roku?

Krótki przegląd zapowiedzi wydawniczych na rok 2024, czyli o tym co, być może, pojawi się na kanale Grafzero vlog literacki. Nowa powieść Anny Brzezińskiej, nieznane powieści hiszpańskiego klasyka, a może fantastyczne hity?

Wiadomości
Grafiki byłego więźnia Auschwitz na Krakowskim Przedmieściu

„Klisze pamięci. Labirynty” to wystawa grafik więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja przed galerią Kordegarda w Warszawie. Poruszająca opowieść o życiu obozowym, ludzkim cierpieniu i heroizmie będzie dostępna do 9 lutego. Organizatorem wystawy grafik jest Fundacja PGE.

Centrum Sztuki Współczesnej. Jakub Matusewicz „Czy zmyślam? Nie, ja sobie przypominam”  Wiadomości
Centrum Sztuki Współczesnej. Jakub Matusewicz „Czy zmyślam? Nie, ja sobie przypominam”

Wystawa „Czy zmyślam? Nie, ja sobie przypominam” jest drugą ekspozycją z cyklu prezentacji młodych twórców {Project Room} 23/24, w ramach którego dostają szansę zrealizowania indywidualnej wystawy w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce.

z ostatniej chwili
Prof. Wojciech Roszkowski z tytułem Patrioty Roku przyznanym przez wydawnictwo Biały Kruk

Podczas IX Dnia Patrioty, organizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk oraz Akademicki Klub Obywatelski, nagrodą „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela” uhonorowano prof. Wojciecha Roszkowskiego. Kapituła nagrody w składzie: prof. Andrzej Nowak (przewodniczący), prezes Leszek Sosnowski (inicjator nagrody oraz Dnia Patrioty), Adam Bujak oraz prof. Krzysztof Ożóg podjęła taką decyzję, dziękując za ogromną pracę prof. Roszkowskiego na rzecz lepszego zrozumienia historii Polski, czym przyczynia się on do kształtowania narodowej świadomości historycznej.

z ostatniej chwili
[TRANSMISJA ONLINE] Trwa IX Dzień Patrioty połączony z premierą 6. tomu „Dziejów Polski"

Organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk dziewiąty już z kolei Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jest to spotkanie z wybitnymi twórcami polskiego życia kulturalnego, artystycznego, społecznego i religijnego, a jego punktem kulminacyjnym jest wręczenie nagrody pt. „Patriota Roku”. Warto podkreślić, że podczas IX Dnia Patrioty odbędzie się także oficjalna premiera szóstego tomu „Dziejów Polski”, w których prof. Andrzej Nowak opisuje lata 1632-1673 w naszej historii.

Wiadomości
Kto zostanie Patriotą Roku? Już w tę sobotę wielka gala z udziałem m.in. Andrzeja Nowaka, Przemysława Czarnka, Wojciecha Polaka czy Wojciecha Roszkowskiego

Organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk dziewiąty już z kolei Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jest to spotkanie z wybitnymi twórcami polskiego życia kulturalnego, artystycznego, społecznego i religijnego, a jego punktem kulminacyjnym jest wręczenie nagrody Patriota Roku. Kto nim zostanie tym razem? Organizatorzy oczywiście trzymają to w tajemnicy do ostatniej chwili; laureat zostanie ujawniony dopiero podczas wręczania, czyli w sobotę 9 grudnia w historycznej sali „Sokoła” w Krakowie (od godz. 16:30) przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27.

Wiadomości
Biały Kruk zaprasza na wieczór autorski w Warszawie. Wystąpienia wybitnych Autorów!

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza 2 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 do Auli Św. Jana Pawła II Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie na wyjątkowe wydarzenie połączone z uroczystą prezentacją najnowszych książek pt.: „Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym” ks. prof. Waldemara Chrostowskiego oraz „Piękno zdeptane, kult brzydoty” Janusza Szewczaka.

Emerytury
Stażowe