Eugeniusz Formejster ponownie pokieruje Radą Krajowej Sekcji Przemysłu Płyt Drewnopochodnych NSZZ „S"
Gośćmi WZD byli: dr Jędrzej Kasprzak – Prezydent Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, Adam Golec – Przewodniczący Rady Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego oraz Członek Prezydium Zarządu Regionu Zielonogórskiego a zarazem przedstawiciel Krajowej Komisji Wyborczej Krzysztof Sobczak.
W trakcie posiedzenia podsumowano miniony okres i przeprowadzono wybory na nową kadencję 2023-2028. Na funkcję Przewodniczącego Rady Sekcji został wybrany ponownie Eugeniusz Formejster z Pfleiderer Grajewo. Po wyborach i ukonstytuowaniu się Radę Sekcji tworzą także; Mariusz Michałek – Zastępca Przewodniczącego ze Swiss Krono w Żarach, Cezary Wierzbicki – Sekretarz z Pfleiderer Grajewo, Grzegorz Miszczak – Skarbnik ze Swiss Krono w Żarach oraz członkowie Rady: Amanda Andrejuk – z IKEA Industry w Orli, Sławomir Szado z ZPS „BIAFORM” w Białymstoku i Tomasz Wawrzyński ze Sklejki-Paged w Piszu.
Wybrano także Komisję Rewizyjną w składzie: Józef Dyba – Przewodniczący ze Swiss Krono w Żarach, Piotr Dariusz Krauze z IKEA Industry w Orli i Tadeusz Malinowski z Pfleiderer Grajewo.
W Kongresie Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego Sekcję będzie reprezentowało 7 delegatów: Eugeniusz Formejster, Amanda Andrejuk, Mariusz Michałek, Grzegorz Miszczak, Józef Dyba, Tadeusz Malinowski i Cezary Wierzbicki.
Dyskutowano o sytuacji przemysłu płyt drewnopochodnych
W trakcie obrad debatowano o sytuacji przemysłu płyt drewnopochodnych w Polsce i problemach, z którymi się boryka w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Szczególnie o dostępności drewna jako podstawowego surowca w produkcji, w tym także drewna poużytkowego (które jest obecnie często spalane w energetyce) i drewna pochodzącego z recyklingu, polityce prowadzonej przez Lasy Państwowe i Rząd oraz o innych mankamentach funkcjonowania branży i w tym kontekście także o wiążących się z tym kwestiach pracowniczych. Dyskusja była kontynuowana w drugim dniu bezpośrednio w zakładzie Swiss Krono w Żarach.