Plan na zakończenie wojny? Doradca Trumpa zabrał głos
Kto zasiądzie za stołem rozmów?
„Prezydent Trump bardzo jasno mówił o potrzebie zakończenia tego konfliktu. Powinniśmy omówić kwestie, kto zasiądzie za stołem rozmów, czy to ma być porozumienie, czy rozejm, jak skłonić obie strony do rozmów i jakie mają być ramy ustaleń”
- oznajmił Waltz.
Dodał, że przeciwnicy Stanów Zjednoczonych, którzy uważają, że jest to okazja do rozegrania obu administracji przeciwko sobie, „są w błędzie”.
"Wielka strategia" Trumpa
W poniedziałek Waltz skrytykował decyzję Joe Bidena o zniesieniu restrykcji na użycie rakiet USA do atakowania terytorium Rosji jako kolejny krok na drabinie eskalacyjnej. Jak ocenił, decyzja ta jest "taktyczna", podczas gdy Trump koncentruje się na "wielkiej strategii".
Wojna na Ukrainie
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Atak rozpoczął się nocą, kiedy ok. 200 tys. rosyjskich żołnierzy najechało naszego wschodniego sąsiada. Przeprowadzono ataki rakietowe praktycznie w całym kraju, również w Iwano-Frankowsku i Łucku. Są to miejscowości położone ok. 100 km od naszej granicy, co dodatkowo wzbudzało ogrom niepokoju. Rosjanie od pierwszych dni wojny dopuszczali się okrutnych czynów i szli na całość. W planach mieli błyskawiczne zajęcie Kijowa, sprawy potoczyły się jednak inaczej. Rosjanie nie spodziewali się tak zdecydowanego odwetu i problemów w realizacji swojego planu. Od samego początku nazywali inwazję na Ukrainę „specjalną operacją wojskową”.
- Drwiący wpis Tuska. Jest riposta PiS
- Prof. Krasnodębski: mamy przedstawiciela warszawskiej elitki kontra przedstawiciela Polski
- "Rozpłakałam się". Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" przerwała milczenie
- Jaka pogoda nas czeka? IMGW wydał nowy komunikat
- Najgroźniejszy rywal Trzaskowskiego? Ekspert wskazał problem
- Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- "Nigdy więcej tak nie mów". Burza w Pałacu Buckingham
- "Wybrałam najtrudniejszą opcję". Doda wydała oświadczenie