Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”

Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęca ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes „Fundacji Małych Stópek”, która ruszyła ze świąteczną akcją pomocową o nazwie „Tak nieWIELE”. Polega ona na przygotowaniu spersonalizowanych prezentów dla mieszkańców domów samotnych matek oraz domów pomocy społecznej i osób niepełnosprawnych intelektualnie w całej Polsce.
niemowlę, zdjęcie poglądowe Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”
niemowlę, zdjęcie poglądowe / pixabay.com/sherwood

„TAK nieWIELE”

„TAK nieWIELE” to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek już od 4 lat. Polega na wyborze przez darczyńcę osoby z listy umieszczonej na stronie www.takniewiele.com, a następnie przygotowaniu drobnego prezentu i wysłaniu na wskazany adres. Prezenty trafiają do obdarowanych w wigilię Bożego Narodzenia.

Darczyńcą może zostać każdy chętny. Symbolem akcji jest wiatraczek, o który kiedyś poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę. Beneficjentami inicjatywy są mieszkańcy domów pomocy społecznej, także tych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów dla dzieci, znajdujących się na terenie całej Polski.

- Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od Ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęcił ks. Tomasz Kancelarczyk

Obecnie do wsparcia inicjatywy zgłosiło się blisko tysiąc osób, do obdarowania zostało jednak 5 aż tysięcy potrzebujących. Jedną z osób oczekujących na prezent jest 72-letni Pan Zbigniew, który jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną o znacznym stopniu niepełnosprawności i Zespołem Downa. Jego marzeniem jest „maskotka lub poduszka dekoracyjna do przytulania i miękkie słodycze”. Mieszka w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, prowadzonym przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie. Inny mieszkaniec ośrodka, 44-letni Mariusz, również niezdolny do samodzielnej egzystencji, prosi o słodycze i kolorową bluzę.

Fabian z Rodzinnego Domu Dziecka Ekipa Skarb(k)ów, ma 3,5 roku, chciałby dostać zestaw klocków magnetycznych. Z kolei 10-letni Mikołaj z Rodzinnego Domu Dziecka w Chmielnie marzy o kartach piłkarskich z albumem. Szymek urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płucem. Ucieszy go myszka komputerowa dla gracza i słodycze. Przebywa w Hospicjum Domowym dla Dzieci im. ks E. Dutkiewicza w Gdańsku.

- Wiele osób chorych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z domów pomocy społecznej, dzieci z domów dziecka i hospicjów oraz samotnych mam i ich pociech z domów samotnej matki, czeka na prezent pod choinkę od ciebie. To właśnie dla nich organizowana jest przez Fundację Małych Stópek ta akcja. Wystarczy „TAK nieWIELE”, by sprawić komuś radość i przywołać na jego twarzy szczery uśmiech – podkreślił prezes „Fundacji Małych Stópek”.

Czytaj także: "Wyrok jest ostateczny". TK podjął decyzję dot. nowych regulacji ws. lekcji religii w szkole

 „Dom Małych Stópek”

Z inicjatywy „Fundacji Małych Stópek” powstał również m.in. dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej „Bezpieczna Przystań” w Syrkowicach koło Kołobrzegu, który również można wesprzeć świątecznymi darami lub finansowo za pośrednictwem strony: fundacjamalychstopek.pl

- Można powiedzieć, że ten dom jest wisienką na torcie naszej podskórnej działalności, tej której nie widać w mediach, a jest jej naprawdę dużo i przynosi piękne owoce. Warto podkreślić, że nie nazywamy go „domem samotnej matki”, ponieważ kobiety nie lubią tego określenia. To „Dom Małych Stópek”. Chcemy, żeby był inny od tego typu placówek. Dom jest niewielki, póki co, to zaledwie 10 pokoi z łazienkami, w bardzo dobrych warunkach. Panuje tam rodzinny klimat – wyjaśnił prezes Fundacji Małych Stópek.

Dodał, że podopieczni wyprowadzają się i wprowadzają, a dom bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Zamieszkują go nie tylko kobiety w ciąży ale również te, które potrzebują tymczasowego azylu dla siebie i swoich dzieci.

„Paczuszka dla maluszka”

Już 1 grudnia, ruszy także 12. edycja ogólnopolskiej świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W całej Polsce powstaną specjalne miejsca i staną choinki z „paczuszkowymi” bombkami, pod którymi ludzie dobrej woli przynosić będą artykuły kosmetyczne, chemię gospodarczą i drobne nowe zabawki.

Zebrane dary trafią nie tylko do podopiecznych „Fundacji Małych Stópek” oraz placówek pomocowych w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu 1613 koordynatorów, paczuszki powędrowały do 367 placówek pomocowych, takich jak: rodzinne domy dziecka, hospicja dziecięce, hospicja perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki, dziecięce oddziały szpitalne. Tylko w ubiegłym roku łączna wartość zebranych darów wyniosła blisko 14 mln zł.

Wciąż można dołączyć do zbiórki jako koordynator, za pośrednictwem strony internetowej:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/zostan-koordynatorem

A także jako darczyńca pod adresem:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/wplacam

Czytaj także: W Gruzji odbył się masowy chrzest dzieci

Konkretna pomoc

Fundacja Małych Stópek już od ponad dekady niesie pomoc matkom i ich dzieciom, w trudnej życiowej sytuacji. Towarzyszy kobietom na każdym etapie ciąży, wspiera w okresie porodu i połogu aż do momentu, kiedy są w stanie samodzielnie egzystować oraz zapewnić byt sobie i dziecku.

Wliczając pomoc jednorazową osobom potrzebującym, również w różnego rodzaju placówkach pomocowych, rocznie Fundacja wspiera około 24,5 tys. osób, w tym około 20 tys. kobiet.

Pomoc skierowana została także na Ukrainę, gdzie Fundacja wspierała nie tylko wojskowych na froncie, ale przede wszystkim matki z dziećmi i sieroty, które znalazły się w obliczu wojny bez środków do życia i miejsca zamieszkania.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działa na rzecz ogółu społeczności, w służbie rodzinie i człowiekowi. W szczególności promuje wartości, które stanowią fundament instytucji rodziny. Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia i prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. Swoją misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną.

ar


 

POLECANE
Matko, jakie to jest piękne. Poseł Platformy ujawniła przez przypadek partyjne kulisy gorące
"Matko, jakie to jest piękne". Poseł Platformy ujawniła przez przypadek partyjne kulisy

Prawdopodobnie poseł Platformy Obywatelskiej Henryka Krzywonos Strycharska ujawniała przez przypadek partyjne kulisy.

Rząd Francji na skraju upadku. Marine Le Pen zdecydowała z ostatniej chwili
Rząd Francji na skraju upadku. Marine Le Pen zdecydowała

Wotum nieufności wobec francuskiego premiera Michela Barniera jest niemal pewne. Prawicowa partia Marine Le Pen zapowiedziała, że poprze wniosek lewicy o wotum nieufności wobec szefa rządu.

Trump wygrał właśnie dlatego tylko u nas
Trump wygrał właśnie dlatego

Co przesądziło o zwycięstwie Trumpa? Oczywistością jest, że Kamala Harris była słabą kandydatką, bez pomysłu na przekonanie do siebie wyborców. Oczywiście, że kluczowe w zwycięstwie Trumpa były dwa główne tematy, czyli migracja i inflacja, w sprawie których ludzie mieli dużo większe zaufanie do Trumpa. Jednak decydujące okazały się inne, o wiele poważniejsze czynniki.

Prezydent: zmiany w górnictwie muszą być korzystne dla ludzi pracy z ostatniej chwili
Prezydent: zmiany w górnictwie muszą być korzystne dla ludzi pracy

- Górnictwo to wspaniała tradycja, która zbudowała wiele elementów naszej kultury, to element kształtujący polską świadomość. Wszelkie zmiany w górnictwie muszą być korzystne dla ludzi pracy - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w obchodach Dnia Świętej Barbary w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.

Karol Nawrocki: Jestem za życiem, ale przeciw ideologicznej wojnie na ulicach z ostatniej chwili
Karol Nawrocki: Jestem za życiem, ale przeciw ideologicznej wojnie na ulicach

– Jestem za życiem, ale przeciw ideologicznej wojnie na ulicach polskich miast – powiedział Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta, popierany przez PiS, pytany na spotkaniu z wyborcami w Bielsku-Białej m.in. o stosunek do aborcji.

Zmiany w PLL LOT. Podano nazwisko tymczasowego prezesa z ostatniej chwili
Zmiany w PLL LOT. Podano nazwisko tymczasowego prezesa

Rada nadzorcza PLL LOT w poniedziałek delegowała Tomasza Ludwickiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Równocześnie zarząd spółki ustanowił Michała Fijoła prokurentem LOT-u – dodał resort.

Donald Trump stawia ultimatum Hamasowi i grozi piekłem na Bliskim Wschodzie z ostatniej chwili
Donald Trump stawia ultimatum Hamasowi i grozi "piekłem" na Bliskim Wschodzie

Donald Trump zapowiada surowe działania wobec Hamasu, jeśli zakładnicy nie zostaną uwolnieni przed jego zaprzysiężeniem na prezydenta USA w styczniu 2025 roku.

Powodzianie wciąż czekają na pomoc. To kpina! Tu potrzebne są działania 24/7 z ostatniej chwili
Powodzianie wciąż czekają na pomoc. "To kpina! Tu potrzebne są działania 24/7"

Mateusz Morawiecki alarmuje: trzy miesiące po powodzi na Dolnym Śląsku poszkodowani wciąż czekają na pomoc. "Tu potrzebne są działania 24/7" – apeluje były premier.

Atak Jońskiego i Szczerby na Karola Nawrockiego. Będzie pozew z ostatniej chwili
Atak Jońskiego i Szczerby na Karola Nawrockiego. Będzie pozew

Rzecznik PiS Rafał Bochenek zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży pozew o naruszenie dóbr osobistych w związku z konferencją polityków KO: Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby. Politycy KO zapowiedzieli w poniedziałek kontrolę poselską dot. przeszłości kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego.

tylko u nas
Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim – nowy numer „Tygodnika Solidarność”

W nowym numerze „Tygodnika Solidarność” mamy dla was rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Z prezesem PiS nie jest łatwo się umówić, bo popyt stale wysoki, a podaż ściśle reglamentowana. Naszym bohaterem okazał się jednak Igor Zalewski – autor tysolowego cyklu rozmów „Strefa Kontaktu”. Igor ma bowiem sekretny kluczyk do Kaczyńskiego. Skąd go ma? O tym autor wywiadu opowiada w swoim nowym cyklu na youtubowym kanale „TySola” – zajrzyjcie tam, żeby poznać szczegóły.

REKLAMA

Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”

Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęca ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes „Fundacji Małych Stópek”, która ruszyła ze świąteczną akcją pomocową o nazwie „Tak nieWIELE”. Polega ona na przygotowaniu spersonalizowanych prezentów dla mieszkańców domów samotnych matek oraz domów pomocy społecznej i osób niepełnosprawnych intelektualnie w całej Polsce.
niemowlę, zdjęcie poglądowe Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”
niemowlę, zdjęcie poglądowe / pixabay.com/sherwood

„TAK nieWIELE”

„TAK nieWIELE” to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek już od 4 lat. Polega na wyborze przez darczyńcę osoby z listy umieszczonej na stronie www.takniewiele.com, a następnie przygotowaniu drobnego prezentu i wysłaniu na wskazany adres. Prezenty trafiają do obdarowanych w wigilię Bożego Narodzenia.

Darczyńcą może zostać każdy chętny. Symbolem akcji jest wiatraczek, o który kiedyś poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę. Beneficjentami inicjatywy są mieszkańcy domów pomocy społecznej, także tych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów dla dzieci, znajdujących się na terenie całej Polski.

- Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od Ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęcił ks. Tomasz Kancelarczyk

Obecnie do wsparcia inicjatywy zgłosiło się blisko tysiąc osób, do obdarowania zostało jednak 5 aż tysięcy potrzebujących. Jedną z osób oczekujących na prezent jest 72-letni Pan Zbigniew, który jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną o znacznym stopniu niepełnosprawności i Zespołem Downa. Jego marzeniem jest „maskotka lub poduszka dekoracyjna do przytulania i miękkie słodycze”. Mieszka w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, prowadzonym przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie. Inny mieszkaniec ośrodka, 44-letni Mariusz, również niezdolny do samodzielnej egzystencji, prosi o słodycze i kolorową bluzę.

Fabian z Rodzinnego Domu Dziecka Ekipa Skarb(k)ów, ma 3,5 roku, chciałby dostać zestaw klocków magnetycznych. Z kolei 10-letni Mikołaj z Rodzinnego Domu Dziecka w Chmielnie marzy o kartach piłkarskich z albumem. Szymek urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płucem. Ucieszy go myszka komputerowa dla gracza i słodycze. Przebywa w Hospicjum Domowym dla Dzieci im. ks E. Dutkiewicza w Gdańsku.

- Wiele osób chorych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z domów pomocy społecznej, dzieci z domów dziecka i hospicjów oraz samotnych mam i ich pociech z domów samotnej matki, czeka na prezent pod choinkę od ciebie. To właśnie dla nich organizowana jest przez Fundację Małych Stópek ta akcja. Wystarczy „TAK nieWIELE”, by sprawić komuś radość i przywołać na jego twarzy szczery uśmiech – podkreślił prezes „Fundacji Małych Stópek”.

Czytaj także: "Wyrok jest ostateczny". TK podjął decyzję dot. nowych regulacji ws. lekcji religii w szkole

 „Dom Małych Stópek”

Z inicjatywy „Fundacji Małych Stópek” powstał również m.in. dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej „Bezpieczna Przystań” w Syrkowicach koło Kołobrzegu, który również można wesprzeć świątecznymi darami lub finansowo za pośrednictwem strony: fundacjamalychstopek.pl

- Można powiedzieć, że ten dom jest wisienką na torcie naszej podskórnej działalności, tej której nie widać w mediach, a jest jej naprawdę dużo i przynosi piękne owoce. Warto podkreślić, że nie nazywamy go „domem samotnej matki”, ponieważ kobiety nie lubią tego określenia. To „Dom Małych Stópek”. Chcemy, żeby był inny od tego typu placówek. Dom jest niewielki, póki co, to zaledwie 10 pokoi z łazienkami, w bardzo dobrych warunkach. Panuje tam rodzinny klimat – wyjaśnił prezes Fundacji Małych Stópek.

Dodał, że podopieczni wyprowadzają się i wprowadzają, a dom bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Zamieszkują go nie tylko kobiety w ciąży ale również te, które potrzebują tymczasowego azylu dla siebie i swoich dzieci.

„Paczuszka dla maluszka”

Już 1 grudnia, ruszy także 12. edycja ogólnopolskiej świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W całej Polsce powstaną specjalne miejsca i staną choinki z „paczuszkowymi” bombkami, pod którymi ludzie dobrej woli przynosić będą artykuły kosmetyczne, chemię gospodarczą i drobne nowe zabawki.

Zebrane dary trafią nie tylko do podopiecznych „Fundacji Małych Stópek” oraz placówek pomocowych w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu 1613 koordynatorów, paczuszki powędrowały do 367 placówek pomocowych, takich jak: rodzinne domy dziecka, hospicja dziecięce, hospicja perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki, dziecięce oddziały szpitalne. Tylko w ubiegłym roku łączna wartość zebranych darów wyniosła blisko 14 mln zł.

Wciąż można dołączyć do zbiórki jako koordynator, za pośrednictwem strony internetowej:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/zostan-koordynatorem

A także jako darczyńca pod adresem:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/wplacam

Czytaj także: W Gruzji odbył się masowy chrzest dzieci

Konkretna pomoc

Fundacja Małych Stópek już od ponad dekady niesie pomoc matkom i ich dzieciom, w trudnej życiowej sytuacji. Towarzyszy kobietom na każdym etapie ciąży, wspiera w okresie porodu i połogu aż do momentu, kiedy są w stanie samodzielnie egzystować oraz zapewnić byt sobie i dziecku.

Wliczając pomoc jednorazową osobom potrzebującym, również w różnego rodzaju placówkach pomocowych, rocznie Fundacja wspiera około 24,5 tys. osób, w tym około 20 tys. kobiet.

Pomoc skierowana została także na Ukrainę, gdzie Fundacja wspierała nie tylko wojskowych na froncie, ale przede wszystkim matki z dziećmi i sieroty, które znalazły się w obliczu wojny bez środków do życia i miejsca zamieszkania.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działa na rzecz ogółu społeczności, w służbie rodzinie i człowiekowi. W szczególności promuje wartości, które stanowią fundament instytucji rodziny. Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia i prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. Swoją misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną.

ar



 

Polecane
Emerytury
Stażowe