Ten młody Polak ma 16 lat. Kiedy miał 15 stworzył program rozpoznający emocje
Program rozpoznający emocje
Otóż, Józef mówi po angielsku, irlandzku, japońsku, francusku i niemiecku. Gra na fortepianie. Od najmłodszych lat interesował się literami, cyframi oraz przeróżnymi znakami. Wszystko, co wiązało się z cyframi lub chińskimi. W wieku 15 lat stworzył program, który potrafi rozpoznać emocje w momencie, gdy się do niego mówi. Taki program może się przydać m.in. dyspozytorom karetek pogotowia. - Jeśli ma tylko dwie karetki w danym momencie i będzie musiał podjąć decyzję, która osoba najbardziej jej potrzebuje i nie jest w stanie tego zrobić pod wysokim napięciem emocjonalnym. Stworzył też wirtualnego asystenta głosowego o nazwie Sienna, który zapamiętuje wcześniejsze rozmowy i uczy się na ich podstawie. Zaznaczam, Józef ma 16 lat. Otóż swoimi osiągnięciami WYGRAŁ Konkurs Regeneron Science Talent Search. Organizowany przez Society for Science w USA od 1942 r., jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w USA konkursem naukowo-matematycznym dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Jego projekt hybrydowej japońskiej maszyny do pisania znalazł się wśród finalistów wystawy młodych naukowców i technologii BT 2023 w Tokio!!
- Od Nowego Roku ceny gazu wystrzelą. Rząd ogranicza działania ochronne
- Prokuratura o Romanowskim: miał przebywać w klasztornej celi i zmienić wygląd
- Nagranie koncertu kolęd Małej Armii Janosika stało się światowym viralem [WIDEO]
- Pałac Buckingham. Głęboko wzruszona Kate Middleton opowiedziała o swojej chorobie
- Anonimowy Sędzia: Najedźmy klasztor!
- "Straciłam rodzinę". Pilne doniesienia w sprawie księżnej Kate
Niezwykła historia
Udostępniam tę historię, bo jest niezwykła i stanowi przedłużenie przełomowych badań opublikowanych w listopadzie przez prof. Michała Kosińskiego. Prof. Michał Kosiński to jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii na świecie. Wystąpił w filmie który polecam „Do You Trust This Computer” obok Elona Muska czy miliardera Raya Kurzweila. Wspomnienie o pracy naukowej Pana Profesora pojawiło się na okładce The Economist. Pełnił rolę zastępcy dyrektora Centrum Psychometrycznego University of Cambridge. Opatentował słynny algorytm wskazując, ile laików wystarczy aby zbudować nasz profil osobowy. Pan Profesor parę tygodni temu opublikował pracę wskazując, że AI będzie potrafiło rozumieć ludzi lepiej, niż my sami siebie. Kawał ważnej dla świata pracy naukowej. Polski 16 latek przeniósł te badania w praktykę! 16 latek.
Józef gratuluję Ci! Piękna praca. Otworzyłem dziś Twoją historią tydzień w Radiowej Jedynce. 1,5 miliona osób ją usłyszało. Tacy młodzi ludzie to największe wyzwanie dla nas wszystkich. Jak sprawić, by mieli warunki do rozwoju.