TVN i Polsat jednak nie strategiczne? Zaskakujące doniesienia
Podjąłem decyzję, aby rozporządzenie ws. podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli uzupełnić o stacje telewizyjne TVN i Polsat. Zostaną umieszczone w wykazie firm strategicznych, które podlegają ochronie przed agresywnym i niebezpiecznym z punktu widzenia państwa przejęciem
– mówił Tusk na konferencji prasowej 11 grudnia.
Ochrona polskich mediów przed rosyjskim wrogim przejęciem wydaje się być oczywistą potrzebą chwili. To zrozumiałe dla każdego patrioty. Dlaczego więc politycy PiS wpadli w taką furię po ogłoszeniu tej decyzji? Zgadujcie.
– dodał Tusk w tweecie na X po tym, jak wybuchła burza wokół jego decyzji.
Przyjęliśmy rozporządzenie, o który wcześniej wspominałem, na mocy którego, wykaz podmiotów podlegających ochronie, mówimy o firmach, które podlegają ochronie wtedy, kiedy ktoś chciałby kupić te firmy. Ta lista była już dość pokaźna. Dołożyliśmy do tej listy takie firmy jak: Cyfrowy Polsat, P4 (chodzi o operatora sieci Play – przyp. red.), TVN, Polsat telewizja, T-Mobile i WB Electronics.
– przekazał Tusk 18 grudnia.
- Monika Rutke dopadła uciekającego Jerzego Owsiaka i zadała pytania o pieniądze dla powodzian
- Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Pałac Buckingham. Pilne doniesienia w sprawie księżnej Kate
- Sprzedaż TVN. Nowe informacje
- "Że wam nie jest wstyd!". Burza po emisji popularnego programu Polsatu
- Niemcy uciekają z Niemiec
- Żona Wojciecha Szczęsnego opublikowała wpis. Poruszenie w komentarzach
- Płaca minimalna w górę tylko raz, podwyżki dla budżetówki i nauczycieli na poziomie inflacji. Plany rządu na 2025 rok
- Najserdeczniejsze życzenia noworoczne od Redakcji Tygodnika Solidarność i Tysol.pl
- Prof. Manowska: Sędzia Prusinowski wprowadza opinię publiczną w błąd i narusza powagę urzędu
"To był tylko tweet"
Tymczasem, jak się okazuje, nic nie jest pewne. I w tym zakresie nie ma zgody nawet w łonie Koalicji 13 grudnia. Otóż na antenie Telewizji Republika będący gościem Adriana Klarenbacha poseł Polski 2050 Kamil Wnuk mówił, że "nie zgadza się z tym, że TVN i Polsat są spółkami strategicznymi".
To nie są strategiczne, polskie spółki
– mówił.
Powiedział tak
– mówił, odpowiadając na pytanie Adriana Klarenbacha – "To co zrobił premier"
Jaka uchwałę podjęła?
– pytał Wnuk, odpowiadając na stwierdzenie Klarenbacha, że "przecież Rada Ministrów podjęła taką uchwałę (chodzi o rozporządzenie – przyp. red.)".
To był tylko tweet pana premiera
– stwierdził poseł Kamil Wnuk.
Nerwowo w TVN
Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
Prezes TVN Warner Bros. Discovery Katarzyna Kieli wysłała do pracowników wiadomość. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu
– napisała w liście Katarzyna Kieli.
Zwróciła ona również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.
Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi
– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.
W liście Katarzyna Kieli przekonuje również pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.
Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni
– zapewniła Kieli.
Sprzedaż TVN
Jak podaje agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.
Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.
Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji.
Mówi się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News.
Ochrona polskich mediów przed rosyjskim wrogim przejęciem wydaje się być oczywistą potrzebą chwili. To zrozumiałe dla każdego patrioty. Dlaczego więc politycy PiS wpadli w taką furię po ogłoszeniu tej decyzji? Zgadujcie.
— Donald Tusk (@donaldtusk) December 11, 2024
Musicie to zobaczyć‼️🤣🤣🤣
— AnkaPolska 🇵🇱 #BabiesLivesMatter (@AnkaPolska) December 28, 2024
Poseł Wnuk twierdzi, że TVN I Polsat to nie są spółki strategiczne. "To był tylko tweet" 🙈🙈 pic.twitter.com/h1L9VzHHbw