Nie żyje ikona popkultury. To on przyczynił się do sukcesu "Shreka"
W Kalifornii, w ośrodku Barron Park Donkeys, pożegnano wyjątkowego towarzysza i inspirację dla jednej z najbardziej lubianych postaci filmowych. Odszedł trzydziestoletni osioł Perry, który zainspirował animatorów do stworzenia kultowej postaci Osła w animacji "Shrek".
- "Warner Bros. Discovery wielkim przegranym". Nowe kłopoty właściciela TVN
- "Próba wyłudzenia pieniędzy". Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
- PiS składa zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Domańskiego
- "Z całym szacunkiem, kto skrzywdził panią?" Burza po występie gwiazdy Polsatu
Nie żyje ikona popkultury
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że nasz Perry nie jest już z nami
– ogłoszono w mediach społecznościowych.
Perry przybył do ośrodka Barron Park Donkeys w 1997 r. Wkrótce stał się nie tylko ulubieńcem lokalnej społeczności, ale także – gdy w 1999 r. został odkryty przez animatorów "Shreka" – ikoną popkultury. Twórcom filmu posłużył jako model ruchu dla jednej z głównych postaci – Osła, nadając postaci autentyczne rysy i zachowanie.
W ten sposób na zawsze wpisał się w popkulturę, a jego "urocze i łagodne usposobienie" przyniosły mu miłość na całym świecie.
Byłeś wyjątkowym osiołkiem
– wspominają opiekunowie Perry’ego, którzy mieli przyjemność dzielić z nim codzienność przez blisko trzy dekady.
- Roksana Węgiel podzieliła się radosną nowiną. "Jesteśmy tacy dumni"
- "Zostawi Kate". Pilne doniesienia z Pałacu Buckingham
- Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
Sukces "Shreka"
"Shrek" to amerykański film animowany z 2001 r. w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, będący adaptacją ilustrowanej książki "Shrek!" autorstwa Williama Steiga.
Film został nagrodzony Nagrodą Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy na 74. ceremonii wręczenia Oscarów. Był to pierwszy Oscar w tej kategorii, gdyż nagrodę tę zaczęto przyznawać od 2003.
W 2020 r. film został dodany do Narodowego Rejestru Filmowego Stanów Zjednoczonych i wybrany do przechowywania w Bibliotece Kongresu jako "film znaczący kulturowo, historycznie lub estetycznie".
Animacja doczekała się trzech pełnometrażowych kontynuacji: "Shrek 2" (2004), "Shrek Trzeci" (2007) i "Shrek Forever" (2010), a także spin-offów – "Kot w butach" (2011) oraz "Kot w butach: Ostatnie życzenie" (2022).
Fabuła opiera się na przygodach ogra "Shreka", w których uczestniczą m.in. jego przyjaciele – Osioł, Kot w Butach, a także Fiona, później żona "Shreka", i wiele innych bajkowych postaci.