Nowy Tygodnik Solidarność: Vladimir Palko: Tyrania gender!
- Ideologia gender się zradykalizowała, popycha nas do irracjonalnego myślenia. Już sam homoseksualizm jest zaprzeczeniem biologii, natomiast gender odrzuca zasady biologii jako nauki i tworzy fantazje, karze nam wierzyć, że mężczyzna może stać się kobietą i na odwrót. To przestaje być zabawne. Jesteśmy zmuszeni, by uznawać takie stwierdzenia, a jeśli ich nie uznajemy, to spotyka nas kara.
(...)
Opinie wyborców kreują liberalna media. Konserwatyści, którzy chcą się tym mediom przypodobać, często rezygnują, odchodzą od swoich wartości, żeby poprawić swój wizerunek. To powoduje, że zmiany, które zaszły w podejściu polityków chrześcijańskiej demokracji, nie zachodziły skokowo, ale były robione małymi kroczkami, w stronę odejścia od wartości. Przez to partie chadeckie wyglądają jak parodia książkowej partii chrześcijańsko-demokratycznej.
- mówi w rozmowie z Mateuszem Kosińskim Vladimir Palko.
- Nie jesteśmy związkiem jednej branży. Jesteśmy związkiem wielu branż. I związkowcy z jednej branży powinni wspierać tych, którzy są w potrzebie, a pracują w innych branżach. Dlatego, że jesteśmy jednym związkiem, dlatego, że jesteśmy jeden za drugim, a nigdy jedne przeciw drugiemu. Dlatego że jesteśmy Solidarnością.
- mówi przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
- W tej chwili w praktyce wszędzie, w Polsce, w Europie oraz USA wybory są nie tylko polityczne, ale to również starcie odmiennych wizji nie tyle politycznych, co wręcz cywilizacyjnych. Spór o ochronę życia, szacunku dla tradycji, także respektowania wartości chrześcijańskich toczy się wszędzie. Teraz obserwujemy pewną ofensywę obrońców tradycji, chcących pogodzenia tego z jednoczesnym wzmocnieniem gospodarki oraz wściekłą kontrofensywę strony lewicowej przeciw tym ruchom. Przecież zwycięstwo Trumpa w Stanach Zjednoczonych i doskonałe wskaźniki gospodarcze w USA nie uchroniły go przed wszelkiego typu oskarżeniami. Ale tę konserwatywną wizję świata widać coraz częściej. To nie tylko USA i Polska, ale i Węgry, Austria, Włochy, po części Czechy.
- mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem Ryszard Czarnecki.
- Bardzo chciałbym, aby UE sprowadziła swoją aktywność do tego, do czego została powołana jeszcze na etapie Wspólnot Europejskich. Myśmy wstępowali do Wspólnot Europejskich, a teraz bez naszej zgody robi się z Unii superpaństwo, mówi się o wspólnej prokuraturze, wspólnej armii, wspólnym sądownictwie. Moim zdaniem my, Polacy i Węgrzy dostrzegliśmy to niebezpieczeństwo. Ale budzą się inne narody Europy Zachodniej, stąd mój optymizm, jeśli chodzi o powrót do schumanowskich źródeł UE.
- mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem Tomasz Rzymkowski.
- Sprawa pedofilii w Kościele znana jest wszystkim od wielu lat, od wielu lat zgłaszane są przypadki wykorzystywania dzieci przez duchownych i niewiele w tym temacie jak dotąd zostało zrobione. Teraz jest czas, aby za słowami poszły czyny, konkretne i bezkompromisowe. Tego jako katolik, jako członek Kościoła mam prawo oczekiwać. Jednak problem pedofilii to nie tylko problem Kościoła, to także problem całego społeczeństwa. Jak często ci, którzy tak chętnie atakują Kościół, pozostają obojętni na jawne próby promowania zachowań pedofilskich w innych sferach życia publicznego, czego rażącym przykładem na polskim gruncie jest chociażby wprowadzanie i wspieranie standardów WHO, a na gruncie europejskim i światowym tolerowanie czy wręcz promocja organizacji jawnie wpierających promocję zachowań pedofilskich
- pisze we wstępniaku redaktor naczelny TS Michał Ossowski.
- Stała obecność w sferze publicznej jest podstawą obrony normalności, obrony rodziny. Organizujmy parady heteronormalnej Dumy Rodzinnej. Maszerujmy przeciw pedofilii oraz przeciw pornofikacji i seksualizacji naszych dzieci. Pikietujmy ministerstwa i urzędy, a w tym szkoły, przedszkola i biblioteki, które promują LGBT i inne patologie z tą orientacją związane. Trzeba odprawiać publiczne modły za nawrócenie się LGBT, jak również za oczyszczenie Kościoła z grzechu pedofilii, aktywnego homoseksualizmu i innych patologii rewolucji seksualnej. Można z taką procesją przemieszczać się od biur i centrów autosamic i wesołków do pałaców Episkopatu.
Nie bać się konfrontacji z wesołkowatymi aktywistami i ich sojusznikami. I nie chodzi tutaj tylko o konfrontacje uliczne, ale i umiejętną taktykę „dziel i rządź”. Należy doprowadzić do antagonizmów w szeregach ruchu rewolucyjnego. Po pierwsze, należy skłócić wszystkich ze wszystkimi za pomocą rozmaitych operacji otwartych i tajnych. Należy rozdzielić autosamice od LGBT. Naturalnie lesbijki będą stawiały opór. Należy wykazywać różnice ideowe i różnice interesów między normalnymi działaczkami kobiecymi a autosamicami lesbijskimi. Ponadto należy podkręcać antagonizmy między męskimi wesołkami a lesbijkami; między feministkami a odwrotkami transgenderowymi. Zachęcać ich w rozmaity sposób do powrotu do sfery prywatności.
Ważna jest kontrpropaganda.
- pisze w tekście "My i LGBT" prof. Marek Jan Chodakiewicz.
- „Idźmy kształtować Europę pod sztandarem Sługi Bożego Roberta Schumana przez budowanie Jedności, Solidarności i Pokoju w Polsce, Europie i świecie opartych na wartościach chrześcijańskich i ideach Sługi Bożego Roberta Schumana. To jest nie tylko hasło tegorocznego festiwalu, ale wezwanie do Nas wszystkich, abyśmy, mając na uwadze, szczególnie w maju, przyszłość Europy, umacniali w sercu wiarę i z mocą miłości decydowali się na budowanie w naszych życiowych wyborach Jedności, Solidarności i Pokoju na fundamentach chrześcijańskich” – zachęcał podczas festiwalu prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. Instytut był organizatorem wydarzenia.
- czytamy w materiale Andrzeja Berezowskiego nt III Europejskiego Festiwalu Schumana. Festiwal objęty jest patronatem medialnym Tygodnika Solidarność i portalu Tysol.pl
- Minister energii Krzysztof Tchórzewski na Europejskim Kongresie Gospodarczym przedstawił główne założenia projektu „Polityki energetycznej Polski” do 2040 r. (PEP2040) i wynikającą z niego wizję polskiej drogi transformacji energetycznej. PEP2040 wytycza trzy równoważne cele rozwoju sektora energii w Polsce: bezpieczeństwo dostaw, zrównoważony rozwój i konkurencyjność. Przy histerii antywęglowej w Europie trzeba pokazywać możliwości węgla i górnictwa, których większość czołowych europejskich polityków nie dostrzega.
- pisze Teresa Wójcik w artykule p.t. "Transformacja energetyki, bez wygaszania górnictwa"
- Jak to się stało, że w ubiegłą sobotę główne media w Polsce nie zauważyły (wg organizatorów) około 20 tysięcy ludzi, które przeszły ulicami Warszawy? Nie informowały o tym media państwowe: TVP ani media komercyjne jak TVN. Z kolei media powiązane bardzo blisko z partią rządzącą, wszystkim związanym z tym protestem przypisywały ruską agenturę. Protesty odbyły się także w Waszyngtonie, Chicago i kilku innych stolicach europejskich
- pisze Waldemar Biniecki w artykule "Niezauważony marsz przeciwko ustawie 447".
- O tym, jak wielki wpływ na nasze życie ma nasza matka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Potwierdzają to dziś także badania naukowe. Według nich, o ile po matce niekoniecznie dziedziczymy urodę, o tyle najprawdopodobniej mamy m.in. podobną do niej inteligencję oraz skłonność do niektórych chorób.
- pisze Anna Zielińska w artykule "Po mamusi". W końcu niedługo Dzień Matki.
Chciałabym przybliżyć Kazimierę Iłłakowiczównę ludziom w moim wieku. Chciałam tak opakować te wiersze, żeby młody odbiorca mógł posłuchać moich utworów
– mówi Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tłumaczka – w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
A poza tym felietony, sport, kultura, historia, prawo i krzyżówka.
Zapraszamy!