Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 


 

POLECANE
Polscy żołnierze na Ukrainie? Prowadzone są rozmowy z ostatniej chwili
Polscy żołnierze na Ukrainie? "Prowadzone są rozmowy"

"USA prowadzą rozmowy z Polską o wysłaniu żołnierzy na zachodnią Ukrainę" – donosi branżowy serwis zajmujący się tematyką obronną Defence24.pl we wtorek po południu.

Witkoff i Kellogg wezmą udział w ewentualnych rozmowach pokojowych w Stambule z ostatniej chwili
Witkoff i Kellogg wezmą udział w ewentualnych rozmowach pokojowych w Stambule

Wysocy rangą przedstawiciele Białego Domu, Steve Witkoff i Keith Kellogg, udadzą się do Stambułu, gdzie w czwartek mają wziąć udział w ewentualnych ukraińsko-rosyjskich negocjacji pokojowych – podał we wtorek Reuters, powołując się na trzy źródła zaznajomione z planami.

Papież Leon XIV przed wizytą na Ukrainie zatrzyma się w Polsce z ostatniej chwili
Papież Leon XIV przed wizytą na Ukrainie zatrzyma się w Polsce

Włoski dziennik "La Repubblica" poinformował we wtorek, że jedną z pierwszych podróży zagranicznych papieża Leona XIV będzie wizyta na Ukrainie. Były rzecznik MSZ Łukasz Jasina podkreśla, że podróż na Ukrainę przebiega przez Rzeszów, zatem świeżo wybrany następca św. Piotra na pewno zatrzyma się także w Polsce. "Zobaczymy, czy Episkopat załatwi więcej" – dodaje Jasina. 

Opublikowano nagranie z Dorotą Wysocką-Schnepf przed debatą w TVP w likwidacji. Coś chyba poszło nie tak Wiadomości
Opublikowano nagranie z Dorotą Wysocką-Schnepf przed debatą w TVP w likwidacji. Coś chyba poszło nie tak

W poniedziałek 12 maja na antenie TVP odbyła się ostatnia przed pierwszą turą wyborów prezydenckich debata. Wydarzenie miało miejsce w siedzibie Telewizji Polskiej, a prowadzącą, ku zaskoczeniu większości kandydatów, okazała się być Dorota Wysocka-Schnepf, której wybór do tej funkcji spotkał się wcześniej z ostrym sprzeciwem 8 z 11 sztabów wyborczych.

Komunikat dla mieszkańców Krakowa Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Krakowa

Zakończył się remont drogi fortecznej łączącej ogrody królewskie Zamku Królewskiego na Wawelu z ulicą Kanoniczą.

Ukraińskie służby: Agent GRU przygotowywał atak na linie elektrowni jądrowej z ostatniej chwili
Ukraińskie służby: Agent GRU przygotowywał atak na linie elektrowni jądrowej

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który przygotowywał ataki na linie energetyczne, prowadzące z Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej do Kijowa i regionu stołecznego – powiadomiła SBU w komunikacie we wtorek.

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Superwulkan dał o sobie znać Wiadomości
Trzęsienie ziemi we Włoszech. Superwulkan dał o sobie znać

Pola Flegrejskie to nazwa kaldery superwulkanu, który ostatni raz wybuchł ponad 40 tys. lat temu. Dzisiaj w Neapolu, znajdującym się nieopodal, zarejestrowano kilka silnych wstrząsów.

Dziś i jutro szkolenie RKW dla mężów zaufania i obserwatorów społecznych Wiadomości
Dziś i jutro szkolenie RKW dla mężów zaufania i obserwatorów społecznych

Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów informuje o zbliżających się szkoleniach dla kandydatów na mężów zaufania i obserwatorów politycznych.

Depardieu skazany w seksaferze. Tłumaczył, że jest z innej epoki Wiadomości
Depardieu skazany w seksaferze. Tłumaczył, że "jest z innej epoki"

Gerard Depardieu został skazany we wtorek na półtora roku więzienia w zawieszeniu za napaści seksualne. Sąd w Paryżu uznał winę aktora w związku ze skargami złożonymi przez dwie kobiety.

Oni już wiedzą? Po wystąpieniu Trzaskowskiego w TVP lęk wśród polityków KO z ostatniej chwili
Oni już wiedzą? Po wystąpieniu Trzaskowskiego w TVP lęk wśród polityków KO

Po poniedziałkowej debacie w TVP w likwidacji wśród polityków i zwolenników Koalicji Obywatelskiej nie było szczególnego entuzjazmu. Nikt nie wskazywał Rafała Trzaskowskiego jako zdecydowanego zwycięzcy. Zaczęły się natomiast pojawiać głosy wskazujące na spory niepokój w otoczeniu kandydata KO. Jego była przełożona Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła nawet, że lepiej byłoby wybierać prezydenta w Sejmie niż w powszechnych wyborach. 

REKLAMA

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe