Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 


 

POLECANE
Zawieszono wszystkie loty American Airlines. Pasażerowie skarżą się na utrudnienia Wiadomości
Zawieszono wszystkie loty American Airlines. Pasażerowie skarżą się na utrudnienia

Rzecznik American Airlines poinformował o zawieszeniu wszystkich swoich lotów na terenie USA. Powodem tej decyzji są wykryte problemy techniczne. Pasażerowie skarżą się na brak informacji o opóźnieniach.

Amerykanin urodzony w Rosji został skazany za szpiegostwo Wiadomości
Amerykanin urodzony w Rosji został skazany za szpiegostwo

Amerykanin rosyjskiego pochodzenia Gene Spector, został skazany we wtorek na 15 lat więzienia za szpiegostwo. Jak podała agencja AFP, szczegóły sprawy pozostają jednak niejasne. Dodatkowo sąd nałożył na niego grzywnę w wysokości 134 tys. euro.

Litwa potężnie przepłaci za niemieckie Leopardy? Najdroższe czołgi na świecie gorące
Litwa potężnie przepłaci za niemieckie Leopardy? "Najdroższe czołgi na świecie"

Litwa zakupiła 44 czołgi Leopard 2A8 za 950 milionów euro,. Zakup ten stanowi prawie 50 proc. budżetu obronnego Litwy, który na 2024 rok wynosi 2,4 miliarda euro.

Nie żyje Wacław Gluth-Nowowiejski ps. Wacek. Był ostatnim żyjącym robinsonem warszawskim Wiadomości
Nie żyje Wacław Gluth-Nowowiejski ps. "Wacek". Był ostatnim żyjącym robinsonem warszawskim

Nie żyje Wacław Gluth-Nowowiejski ps. "Wacek", dowódca drużyny z Powstania Warszawskiego, cudem ocalały z Rzezi Marymontu. Był ostatnim żyjącym robinsonem warszawskim.

Janusz Palikot w areszcie. Są nowe informacje od jego obrońcy gorące
Janusz Palikot w areszcie. Są nowe informacje od jego obrońcy

Przebywający od początku października br. w areszcie były poseł, biznesmen Janusz Palikot nie wyjdzie we wtorek na wolność – poinformował PAP jego obrońca mec. Andrzej Malicki. Rodzinie Palikota nie uda się w terminie wpłacić 2 mln zł poręczenia majątkowego.

Biedronka zapewnia, że Ryszard Petru ma aktualne badania Sanepid Wiadomości
Biedronka zapewnia, że Ryszard Petru ma aktualne badania Sanepid

Poseł Ryszard Petru z Polski 2050 we wtorek pracuje w jednym z warszawskich dyskontów Biedronki. Jeden z użytkowników Facebooka postanowił zapytać sklep, czy poseł ma ważne badania Sanepid.

Ustawa skierowana do TK. Jest decyzja prezydenta polityka
Ustawa skierowana do TK. Jest decyzja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda skierował nowelizację ustawy o sporcie do Trybunału Konstytucyjnego. Wątpliwości prezydenta wzbudził sposób wybierania części nowych członków zarządów polskich związków sportowych oraz proponowane przez ustawodawcę kary.

Pałac Buckingham. Nowe informacje w sprawie Kate Middleton z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Nowe informacje w sprawie Kate Middleton

Księżna Kate oraz książę William spędzają święta Bożego Narodzenia wraz ze swoimi dziećmi w Norfolk.

Rosyjski statek zatonął. Jest komunikat Wiadomości
Rosyjski statek zatonął. Jest komunikat

Rosyjski kontenerowiec zatonął we wtorek na Morzu Śródziemnym w skutek wybuchu w maszynowni – poinformowała agencja Reutera powołując się na rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Rosyjskie władze przekazały, że 14 z 16 członków załogi udało się uratować, dwóch pozostaje zaginionych.

Izabela Trojanowska pogrążona w żałobie. Smutna wiadomość tuż przed Świętami z ostatniej chwili
Izabela Trojanowska pogrążona w żałobie. Smutna wiadomość tuż przed Świętami

Izabela Trojanowska przekazała, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia odeszła jej ukochana mama.

REKLAMA

Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe