Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 


 

POLECANE
Polska jest krajem bezpiecznym żywnościowo. I oby tak zostało Wiadomości
Polska jest krajem bezpiecznym żywnościowo. I oby tak zostało

Kwestie bezpieczeństwa żywnościowego muszą być traktowane przez polityków tak poważnie, jak bezpieczeństwo militarne czy energetyczne. Kolejnym elementem suwerenności jest niezależność logistyczno-transportowa, co udowodniły kryzysy ostatnich lat, takie jak wojna, pandemia czy ewakuacja z Afganistanu.

Kompromitacja Rafała Trzaskowskiego. Internauci nie mieli litości z ostatniej chwili
Kompromitacja Rafała Trzaskowskiego. Internauci nie mieli litości

Media obiegł fragment nagrania z wystąpienia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jego wpadka dotycząca wiedzy nt. firm technologicznych nie umknęła uwadze słuchaczy. Dodatkowe poruszenie wśród internautów wywołał fakt, że obecny włodarz stolicy w latach 2013-2014 był ministrem administracji i cyfryzacji.

Pogoda na najbliższe dni. Nowa prognoza IMGW z ostatniej chwili
Pogoda na najbliższe dni. Nowa prognoza IMGW

W najbliższy weekend pogoda będzie stabilna; będzie słonecznie i ciepło, a niebo będzie bezchmurne - poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Kowalczuk.

Poważny wypadek z udziałem radiowozu z ostatniej chwili
Poważny wypadek z udziałem radiowozu

Media obiegła informacja o dramatycznym wypadku do jakiego doszło na ulicach Warszawy. Nie zabrakło osób poszkodowanych, które po zdarzeniu trafiły do szpitala.

Nie żyje legendarna aktorka z ostatniej chwili
Nie żyje legendarna aktorka

Media obiegła informacja o śmierci legendarnej aktorki.

Żona Wojciecha Szczęsnego podzieliła się radosną nowiną z ostatniej chwili
Żona Wojciecha Szczęsnego podzieliła się radosną nowiną

Ostatnio w życiu Wojciecha i Mariny Szczęsnych sporo dzieje. Ledwie piłkarz podjął decyzję o przejściu na emeryturę, gdy nagle otrzymał nie lada propozycję, by dołączyć do drużyny FC Barcelona. Teraz nowinkami z ich życia podzieliła się Marina.

Ksiądz Olszewski pozostanie w areszcie. Obrońca księdza zapowiada skargę z ostatniej chwili
Ksiądz Olszewski pozostanie w areszcie. Obrońca księdza zapowiada skargę

"Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie nie uwzględnił dziś zażalenia obrońców na zatrzymanie Michała O., podejrzanego w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości" – poinformowała w piątek prokuratura Bodnara.

Tylko 16 rodzin. Znamy wynik kontroli poselskiej PiS w MSWiA ws. wsparcia na odbudowę po powodzi z ostatniej chwili
"Tylko 16 rodzin". Znamy wynik kontroli poselskiej PiS w MSWiA ws. wsparcia na odbudowę po powodzi

– Tylko 16 rodzin otrzymało wsparcie do 200 tys. zł na odbudowę zniszczonych domów i mieszkań – mówi Zbigniew Bogucki po kontroli poselskiej w MSWiA. – W tym samym czasie w budżecie zaplanowano 25 milionów złotych na obsługę pana Ministra Kierwińskiego, odpowiedzialnego za pomoc powodzianom – dodaje poseł PiS.

Umierał na moich oczach. Gwiazda TVN miała poważny wypadek Wiadomości
"Umierał na moich oczach". Gwiazda TVN miała poważny wypadek

Niezwykle lubiana celebrytka uległa groźnemu wypadkowi. Do tego traumatycznego wydarzenia doszło wprawdzie lata temu, ale wciąż odczuwa jego skutki i ból po stracie. Jej wpis w rocznicę tragedii łamie serce.

Oblały pomnik Syreny farbą. Aktywistki Ostatniego Pokolenia usłyszały zarzuty pilne
Oblały pomnik Syreny farbą. Aktywistki Ostatniego Pokolenia usłyszały zarzuty

Prokuratura postawiła zarzuty aktywistkom Ostatniego Pokolenia, które 8 marca oblały farbą pomnik warszawskiej Syrenki. Kobiety nie przyznały się do popełnienia zarzucanego im czynu i odmówiły składania wyjaśnień. Straty wyceniono na ponad 360 tys. zł, a kara, jaka grozi aktywistkom za wandalizm, to 8 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe