Ostatnia prosta. Trwają wybory w organizacjach zakładowych "S"

Dobiegają końca wybory "S" w organizacjach zakładowych. Do 31 marca związkowcy będą wybierać władze podstawowych jednostek organizacyjnych Solidarności, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.
 Ostatnia prosta. Trwają wybory w organizacjach zakładowych
/ fot. własne

Wybory w Regionie Dolny Śląsk

W sobotę, 18 marca odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” MPK Wrocław. W sali konferencyjnej im. Tomasza Surowca w zajezdni przy ul. Obornickiej delegaci na kolejną kadencję wybrali dotychczasowego przewodniczącego KM Marka Marcinkowskiego.

Podczas zebrania szczególnie uhonorowany został Marek Kapciuch. Uczestnik sierpniowego strajku z 1980 r. otrzymał od przewodniczącego Zarządu Regionu dolnośląskiej Solidarności Kazimierza Kimso statuetkę Solidariusza, a od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka medal Merito de Wratislavia.

Z kolei w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ “Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław-Krzyki przewodniczącą ponownie została Krystyna Kochan.

Ponadto wybory odbyły się w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław-Wyspa. Tam zebrani delegaci na przewodniczącą swojej organizacji ponownie wybrali Magdalenę Wójcik-Standio.

Natomiast na przewodniczącego NSZZ “Solidarność” w PKP Energetyka Zakład Dolnośląski Wrocław wybrany został Mirosław Rzepka (na zdjęciu pierwszy z lewej). Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Zakładowe Zebranie Delegatów odbyło się w sali wrocławskiego NOT-u w piątek 17 marca. 

Wybory w Regionie Częstochowskim

W dniu 16 marca 2023 r. Marek Noszczyk został wybrany ponownie, jednomyślnie, przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Oświaty NSZZ „Solidarność” nr 2.

Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej będzie również – wraz ze Sławomirą Musiał – reprezentował organizację na WZD Regionu.

Ponadto w ostatnich dniach ponownie wybrano na przewodniczącą MOZO nr 3 Marię Sałatę, która także wraz z Urszulą Olesiak została delegatem na WZD Regionu. 

Ponadto, ponownie wybrano na funkcję przewodniczego Komisji Zakładowej na UJD Jerzego Zdańskiego (będzie również delegatem do Krajowej Sekcji Nauki).

Kolejną kadencję będzie także pełnić Katarzyna Dziuba w Komisji Zakładowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Solidarność Małopolska wybiera

W dniu 15 marca obradowało Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Linii Kolejowych w Nowym Sączu, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został Roman Piotrowski.

Dwa dni później, 17 marca, obradowało się w komorze „Haluszka” Międzyzakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”.

Spotkanie rozpoczęło się od udziału w mszy św. odprawionej w podziemnej kaplicy św. Jana odprawionej przez ks. dra Wojciecha Olszowskiego, proboszcza parafii św. Klemensa w Wieliczce. Kapłan ten za swe zasługi dla „Solidarności” przed rozpoczęciem obrad został uhonorowany medalem i dyplomem Związku upamiętniającym 40-lecie „Solidarności”. Kapłan otrzymał także Bartę Górniczą.

Bartę Górniczą otrzymał także przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Związku Adam Lach.

Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został dotychczasowy przewodniczący Adam Gawlik.

Wybory w Regionie Zagłębie Miedziowe

W dniu 18 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa S.A, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Jarosław Pietrykowski.

Dwa dni wcześniej, 16 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Cuprum w Lubinie. Tutaj przewodniczącą Komisji Zakładowej została wybrana Agnieszka Faluta.

Z kolei 15 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej Mercus Logistyka sp. z o.o. w Polkowicach, gdzie na funkcję przewodniczącej Komisji Zakładowej wybrano Annę Stępień.

Region Podbeskidzie

W piątek 17 marca wybory związkowe odbyły się również w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w spółce Proseat w Bielsku-Białej. Wybory na przewodniczącego MOZ wygrał dotychczasowy szef tego związku Rafał Tyrała, który był jedynym kandydatem do tej funkcji. „Solidarnością” w spółce Proseat kieruje on nieprzerwanie od 2001 roku.

Region Rzeszowski

Tego samego dnia odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Linii Kolejowych w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie ponownie Jan Szczepański.

Wszystkim Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w działalności związkowej!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę z ostatniej chwili
Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę

Podczas spotkania państw Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie (B9) węgierski generał Jozsef Kovacs, główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Kancelarii Premiera Węgier, wsparł dążenia Ukrainy do NATO. Pokazuje to dwoistość w polityce Budapesztu wobec Kijowa - napisał w środę węgierski portal HVG.

Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga z ostatniej chwili
Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga

Prezydent RP Andrzej Duda oświadczył w wywiadzie dla agencji Bloomberga, że nie rozumie krytycznej reakcji sojuszników na przyjęcie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów. Zasugerował, że może to być wynik błędnego tłumaczenia ustawy lub efekt działań polityków opozycji. Zaproponował, że może wyjaśnić sprawę w rozmowie z prezydentem Joe Bidenem.

Emerytury
Stażowe