Kolejne organizacje zakładowe wybierają władze

Wybory związkowe w AGH Kolejne organizacje zakładowe wybierają władze
Wybory związkowe w AGH / fot. NSZZ "S" Region Małopolski

Zagłębie Miedziowe

28 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Przewodniczącą Komisji Zakładowej została wybrana Joanna Bielak.

W skład Komisji Zakładowej weszli: Krzysztof Zachwieja, Adam Wolak, Michał Zgud, Dariusz Małachowski.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Tadeusz Komorowicz, Mieczysław Lenar, Marek Marszałkowski, Krzysztof Makara.

Regionalną Komisję Wyborczą reprezentowała Ewa Kosiorowska.

Dolny Śląsk

Danuta Utrata – przewodnicząca MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław – Centrum i przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania została ponownie wybrana na przewodniczącą organizacji zakładowej. Gościem obrad był przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

Wybory przeprowadziła także organizacja związkowa w dzierżoniowskiej oświacie. Przewodniczącą MOZ została Joanna Myślicka. Delegaci złożyli serdeczne podziękowania dotychczasowej, wieloletniej przewodniczącej Kazimierze Sygulskiej, która dalej będzie służyć swoją radą i pomocą młodszym koleżankom i kolegom z Komisji Zakładowej. Gościem obrad był wiceprzewodniczący ZR Piotr Majchrzak.

Małopolska

W poniedziałek 27 marca odbyły się wybory w Akademii Górniczo Hutniczej (AGH). Przewodniczącą została wybrana jednogłośnie dotychczasowa szefowa „Solidarności” Ewa Niewiara.

Wybrano także pozostałych 25 członków Komisji Zakładowej, w skład której automatycznie weszło 18 Przewodniczących Komisji Oddziałowych.

Wybrano również 3-osobową Komisję Rewizyjną, 5 Delegatów do Krajowej Sekcji Nauki, którą w roku 1980 tworzyli właśnie Delegaci z AGH.

Dodatkowo wybrano 2 Delegatów na WZD Regionu Małopolskiego, jednym z nich jest Przewodnicząca Ewa Niewiara.

Gośćmi zebrania byli : prorektor Tadeusz Telejko, Przewodniczący RKW Andrzej Gębara, wice Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Tomasz Zaborowski oraz dziekan prof. Jerzy Jedliński, który jest członkiem „Solidarności” i do niedawna był członkiem Komisji Zakładowej oraz Delegatem na WZD Regionu Małopolskiego.

Delegaci WZD „S” AGH przyjęli przez aklamację Stanowisko popierające dobre imię Papieża Jana Pawła II oraz wystąpili z wnioskiem o ukaranie osób i instytucji szerzących propagandę zniesławiającą JPII. Poinformowano również uczestników WZD o Białym Marszu, który ruszy 02.04. o godz. 13.30 z Błoni i przejdzie ulicami Krakowa do Kościoła Mariackiego na Rynku Głównym.

W dniu 21 marca 2023 r odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” przy PKP Energetyka S.A, Zakład Południowy, na kadencję 2023 – 2028 r.

W zebraniu uczestniczyli również delegaci z połączonego byłego Zakładu Świętokrzyskiego. Delegaci z Zakładu Świętokrzyskiego postanowili, że będą organizacją podzakładową. W związku z tym spisano stosowne porozumienie pomiędzy obydwoma organizacjami w dniu 2.XII.22 r.

Na WZD wybrano łącznie 52 delegatów, a na zebraniu było obecnych 49 delegatów.

Wśród zaproszonych gości obecni byli – przewodniczący RSK Ireneusz Dynowski, Bogdan Ostrowski i nadzorujący przebieg wyborów z Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Małopolskiego kolega Andrzej Gębara. Zebranie sprawnie poprowadził kolega Henryk Siedlarz z naszej organizacji związkowej.

Po wyborze Komisji Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków przystąpiono do zgłaszania kandydatów na funkcję przewodniczącego organizacji zakładowej. Dotychczasowy przewodniczący Marek Ordon nie kandydował, ponieważ niedługo przechodzi na emeryturę. Zgłoszono trzech kandydatów: kolegę Krzysztofa Boguckiego z byłego Zakładu Świętokrzyskiego oraz kolegów Adama Fuldę i Tomasza Kapałę – obydwoje pracują w Zakładzie Południowym w Krakowie. Wybory w pierwszej turze wygrał Tomasz Kapała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości z ostatniej chwili
Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości

W niedzielę na Rysach w Tatrach doszło do groźnego wypadku. Turystka spadła z wysokości kilkaset metrów.

Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na "marszu 4 czerwca"

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób - wynika z nieoficjalnych danych z policji, do których dotarła PAP.

Prezenter Dzień dobry TVN trafił do szpitala. Teraz apeluje z ostatniej chwili
Prezenter "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala. Teraz apeluje

Robert Stockinger, który od 9 lat związany jest z "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala, by poddać się badaniom. Teraz prezenter zaapelował do internautów, by dbali o siebie.

Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy z ostatniej chwili
Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy

Śmieszy mnie trochę, kiedy stare lisy, siedzące w polityce wiele lat, organizują marsz antyrządowy i przedstawiają go jako spontaniczny protest obywatelski – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym odcinku swojego podcastu.

Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO] z ostatniej chwili
Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO]

Podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w środkowej Mołdawii doszło do niezręcznej sytuacji z udziałem premiera Węgier. Polityk próbował pocałować w rękę prezydent Mołdawii Maię Sandu, jednak coś poszło nie tak.

Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru z ostatniej chwili
Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru

Na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch doszło do groźnego wypadku autobusu. Pojazdem podróżowało 38 pasażerów oraz dwóch kierowców. Wiadomo, że poszkodowani jechali z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu.

[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji z ostatniej chwili
[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie "nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji

– Gdyby nie „nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji. Odpowiedzialność za zablokowanie możliwości rozwoju Polski, próbę cofnięcia nas do poziomu Białorusi, spada w pełni na tych, którzy głosowali za obaleniem rządu Olszewskiego. I na Lecha Wałęsę, i na Jacka Kuronia – mówił Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w wywiadzie, który przeprowadziliśmy po śmierci Premiera.

Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda z ostatniej chwili
Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda

Jako marsz nienawiści, marsz pogardy ocenił w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro niedzielny marsz, który odbywa się w niedzielę m.in. w Warszawie.

Jak nie chcecie słuchać.... Wałęsa obraził się na uczestników marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
"Jak nie chcecie słuchać...". Wałęsa obraził się na uczestników "marszu 4 czerwca"

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych. Jednym z przemawiających był Lech Wałęsa.

Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? Jeszcze wszystkich zaskoczę z ostatniej chwili
Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? "Jeszcze wszystkich zaskoczę"

Katarzyna Dowbor przez 10 lat była prowadzącą "Nasz nowy dom". Po tym, jak ogłoszono, że dziennikarka musi odejść, a zastąpi ją aktorka Elżbieta Romanowska w sieci rozpętała się burza. Fani prezenterki do tej pory nie mogą pogodzić się z tak nagłą zmianą.

Emerytury
Stażowe