Kolektyw LGBT broni zabójczyni z Nashville. Masakra motywowana ideologicznie?

W poniedziałek w prywatnej chrześcijańskiej szkole podstawowej w Nashville napastniczka identyfikująca się jako osoba transpłciowa zastrzeliła sześć osób. Troje to dzieci w wieku 9 lat, kolejnych troje to dorośli, w tym dyrektorka szkoły. Policja zastrzeliła 28-letnią zabójczynię, by zapobiec dalszej strzelaninie. W obronie kobiety stanął lewicowy kolektyw LGBT Trans Resistance Network.
Nashville, mieszkańcy żegnają zastrzelonych Kolektyw LGBT broni zabójczyni z Nashville. Masakra motywowana ideologicznie?
Nashville, mieszkańcy żegnają zastrzelonych / EPA/JUSTIN RENFROE Dostawca: PAP/EPA

Masakra motywowana ideologicznie?

Amerykańskie i brytyjskie media podały, że napastniczka z Nashville identyfikowała się jako osoba transpłciowa i była w trakcie procesu "tranzycji płci na męską". 

"Policja z Nashville ujawniła, że 28-latka, która zastrzeliła sześć osób w Szkole Przymierza, w tym troje dzieci, identyfikowała się jako osoba transpłciowa i miała szczegółowy manifest ataku na chrześcijańską placówkę" - pisze New York Post. 

„Mamy manifest, mamy kilka pism, które przeglądamy, które dotyczą tego dnia” – powiedział dziennikarzom szef policji metropolitalnej Nashville, John Drake.

Policja przyznała, że jest w posiadaniu manifestu, który miała przy sobie sprawczyni, ale podkreślono, że motywy zbrodni są dopiero we wstępnej fazie badań.

Według Johna Drake'a Audrey (Aidan) Hale miała przy sobie plany ataku na inną szkołę i mogła uczynić więcej szkód. Strzelać miała ona do wszystkich, których napotkała. 

Trans Resistance Network

Kiedy rodziny i znajomi ofiar masakry w Nashville opłakują swoich bliskich, amerykański kolektyw osób transpłciowych  Trans Resistance Network (TRN) wydał oświadczenie w sprawie zbrodni. Autorzy oświadczenia składają kondolencje pogrążonym w żalu krewnym zmarłych, piszą oni jednak także o drugiej tragedii, która się tam rozegrała. O tragedii sprawczyni.

„Nienawiść ma konsekwencje” - czytamy.

„Drugą i bardziej złożoną tragedią jest ta, że Aiden lub Audrey Hale, która czuła, że [ona] nie ma innego skutecznego sposobu, aby zostać zauważoną, niż atakować, odbierając życie innym, a w konsekwencji [sobie]” - napisano w oświadczeniu.

TRN przekonuje, że osoby transpłciowe borykają się w ostatnich miesiącach z "lawiną anty-transpłciowego ustawodawstwa" oraz z "publicznym nawoływaniem prawicowych osobistości i polityków do niczego innego, jak ludobójczego wyeliminowania osób transpłciowych ze społeczeństwa”.

„To świadectwo wewnętrznej siły i piękna osób transpłciowych, że pomimo przytłaczających szans na bezdomność, dyskryminację w pracy oraz nieustanną bigoterię i przemoc wobec transseksualistów, tak wielu z nas nadal trwa, przetrwa, a nawet się rozwija. Nie zostaną one wyeliminowane ani wymazane” - pisze kolektyw.

Grupa ostrzega przed osobami, które "wykorzystają tę podwójną tragedię, aby dręczyć oraz siać strach i terror (...) w celu realizacji programu politycznej eliminacji osób transpłciowych”

"Przed masową strzelaniną aktywiści transpłciowi wzywali do „zemsty” na stanie Tennessee i konserwatystach za wprowadzenie zakazu medycznej tranzycji płci u dzieci" - napisał amerykański dziennikarz Andy Ngô.

Komentarz

Po lekturze oświadczenia pytanie: czy jest możliwe, aby kobieta w trakcie terapii hormonalnej, dostawała męskich hormonów na tyle dużo, by jej psychika nie radziła sobie z agresją wynikającą z bardzo podniesionego nagle poziomu androgenów, do którego nie nawykł jej organizm? Czy taka osoba nie powinna być wtedy pod szczególną terapeutyczną opieką? 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. To odwet za NATO z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. "To odwet za NATO"

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę z ostatniej chwili
Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę

Podczas spotkania państw Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie (B9) węgierski generał Jozsef Kovacs, główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Kancelarii Premiera Węgier, wsparł dążenia Ukrainy do NATO. Pokazuje to dwoistość w polityce Budapesztu wobec Kijowa - napisał w środę węgierski portal HVG.

Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga z ostatniej chwili
Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga

Prezydent RP Andrzej Duda oświadczył w wywiadzie dla agencji Bloomberga, że nie rozumie krytycznej reakcji sojuszników na przyjęcie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów. Zasugerował, że może to być wynik błędnego tłumaczenia ustawy lub efekt działań polityków opozycji. Zaproponował, że może wyjaśnić sprawę w rozmowie z prezydentem Joe Bidenem.

Zapadła decyzja w sprawie m.in. Dawida Kubackiego z ostatniej chwili
Zapadła decyzja w sprawie m.in. Dawida Kubackiego

Polski Związek Narciarski ogłosił w środę skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

II i III stopień alarmowy. Jest decyzja premiera z ostatniej chwili
II i III stopień alarmowy. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki przedłużył do końca sierpnia obowiązywanie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP - podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stopień BRAVO dotyczy zagrożenia terroryzmem, a CHARLIE-CRP - cyberterroryzmem.

Emerytury
Stażowe