PKP Energetyka przeradza się w PGE Energetyka Kolejowa

Przejęcie PKP Energetyka przez PGE Polską Grupę Energetyczną stało się faktem. Od dziś spółka posługuje się nazwą PGE Energetyka Kolejowa. - Patrzymy w przyszłość bardzo optymistycznie – podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, mówiąc o kulisach transakcji.
Zarząd PGE Energetyka Kolejowa PKP Energetyka przeradza się w PGE Energetyka Kolejowa
Zarząd PGE Energetyka Kolejowa / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna

PGE Energetyka Kolejowa, podobnie jak jej poprzedniczka, będzie odpowiadać za dystrybucję energii elektrycznej na potrzeby transportu kolejowego w całej Polsce.

 

Przedsiębiorstwa rozwijają się dzięki ludziom

 

Bardzo się cieszymy, że przy przejęciu spółki zdobyliśmy doświadczonych i kompetentnych pracowników. Na pewno oni wzmocnią potencjał ludzki Grupy PGE. Pragnę zapewnić wszystkich pracowników dotychczasowego PKP Energetyka, a od dzisiaj już PGE Energetyka Kolejowa, że mogą być spokojni, że będziemy respektowali wszystkie zapisy porozumień, które są zawarte pomiędzy zarządem a stroną społeczną. Jesteśmy największą energetyczną spółką z udziałem Skarbu Państwa i jesteśmy znani z tego, że dotrzymujemy zobowiązań. Wiemy, że to dzięki ludziom przedsiębiorstwa się rozwijają. Same zarządy, kierownictwa niewiele by zdziałały, gdyby nie wspólna praca wszystkich pracowników. PGE nie zamierza przeprowadzać żadnych radykalnych akcji optymalizacyjno-restrukturyzacyjnych w tym przedsiębiorstwie

– zapowiedział w rozmowie z „TS” prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski.

Podczas konferencji prasowej mówił z kolei:

Od dzisiaj PKP Energetyka nosi nazwę PGE Energetyka Kolejowa. Transakcja przejęcia została dokonana, wczoraj powołany został nowy zarząd spółki. Od dzisiaj już operacyjnie PGE Polska Grupa Energetyczna prowadzi nadzór nad działalnością PGE Energetyka Kolejowa, a jest to bardzo ważna spółka w naszej Grupie. PGE Energetyka Kolejowa odpowiada wszak za dystrybucję energii dla całej kolei, więc jest to szalenie ważna spółka ze względu na bezpieczeństwo Państwa Polskiego.

Dodał, że dołączając PKP Energetykę do PGE powiększa się potencjał całej Grupy.

Będziecie Państwo pracowali w największej spółce energetycznej w Polsce, która jest zorganizowana w sposób profesjonalny. Dzisiaj dzięki połączeniu profesjonalizmów obu organizmów będziemy jeszcze silniejsi na rynku

– zwrócił się do pracowników spółki. Dodał, że kapitałem w nowej spółce są przede wszystkim ludzie.

 

PKP Energetyka wróciła we właściwe miejsce

W konferencji prasowej zorganizowanej z okazji włączenia spółki PKP Energetyka do PGE wzięli również udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki oraz prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk opowiadał:

Historia zatoczyła koło. Pamiętamy bardzo gorącą publiczną debatę parlamentarną w 2015 roku. Podnosiliśmy w tej debacie argumenty przygotowane przez specjalistów, nie tylko prawników, ale szczególnie przez ekspertów w dziedzinie dystrybucji energii, zabezpieczenia energii dla transportu kolejowego. Te argumenty nie trafiały do wówczas rządzących. Nie trafiały argumenty o tym, że nie można pozbywać się kontroli państwa nad dystrybucją energii do sieci kolejowej.

Jak mówił, spółkę mimo to sprzedano, a potem nastał trudny proces odzyskiwania jej, w którym duży udział miał obecny wicepremier Jacek Sasin.

Dzisiaj patrzymy w przyszłość bardzo optymistycznie

–  zapowiedział minister Adamczyk, życząc dobrych decyzji i permanentnego rozwoju spółki zarządowi PGE Energetyka Kolejowa.

 

Sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki z kolei przekonywał:

To bardzo ważny dzień dla polskiej energetyki, dla polskiej kolei i dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Spółka PKP Energetyka wraca w miejsce, które jest dla niej właściwe. Bo silne państwo, to takie państwo, które w najbardziej strategiczne obszary swojej gospodarki trzyma siną ręką. Krytyczna infrastruktura, jak infrastruktura elektryczna, trakcyjna na polskiej kolei powinna być w ręku polskiego państwa.

Podczas konferencji głos zabrał również prezes PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz. Zapowiedział, że nowy zarząd spółki w pierwszej kolejności zajmie się dokończeniem formalności dotyczącym przejęcia PKP Energetyka przez PGE oraz dokona przeglądu wszystkich obszarów i aktywności spółki.

Powołamy zespoły, które pozwolą nam na włączenie się w procesy, które funkcjonują w PGE

– zapowiedział.

PGE Energetyka Kolejowa zatrudnia 4,2 tys. pracowników. Odpowiada za dystrybucję 4 TWh energii elektrycznej rocznie, do czego wykorzystuje 21,5 tys. km linii energetycznych. Dysponuje także sześcioma centrami sterowania ruchem w sieci kontrolowanej przez 52 tys. inteligentnych liczników. Eksploatuje 814 podstacji trakcyjnych i kabin, 6213 stacji energetycznych oraz 70 pociągów sieciowych.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu

Fundacja Olgi Tokarczuk wydała oświadczenie, w którym znalazł się następujący fragment: „Nie zgadzamy się na krępowanie wolności wypowiedzi artystycznej i jakiekolwiek formy nacisku na artystki i artystów oraz odbiorczynie i odbiorców ich dzieł”.

Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech z ostatniej chwili
Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech

„Tymczasem na aukcji w Niemczech znowu artefakty husarskie – szyszaki i buławy. I jak zawsze – obrazy i srebra. Te są praktycznie zawsze” – czytamy we wpisie jednej z użytkowniczek Facebooka.

Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego” z ostatniej chwili
Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego”

– Jeśli raz się otworzymy, to będziemy mieli powtórkę z tego, co jest na Zachodzie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info. – My powinniśmy różne rzeczy z Zachodu sprowadzać do Polski, ale nie powinniśmy sprowadzać z Zachodu błędów i to bardzo ciężkich błędów – ocenił.

„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie” z ostatniej chwili
„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie”

Maciej Fijak jest krakowskim aktywistą miejskim działającym w ramach Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Twierdzi, że nachodzą go politycy Platformy Obywatelskiej.

Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy z ostatniej chwili
Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy

Pod pretekstem wakacji pilot lotniczej Rosgwardii, posługujący się nazwiskiem Gawryczenko, udał się wraz z rodziną na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zdecydował poddać się ambasadzie USA w Dubaju.

Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby” z ostatniej chwili
Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby”

– Tusk posłuchał jednej osoby. Konkretnie Niemki. Konkretnie Angeli Merkel. Ona mu doradzała podczas rozmowy, żeby podniósł wiek emerytalny. On jej posłuchał. To jest dowód na to, że w referendum musimy pójść i odpowiedzieć jednoznacznie. Czy jest zgoda Polaków na podniesienie wieku emerytalnego – mówił w Stalowej Woli premier Mateusz Morawiecki.

Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto z ostatniej chwili
Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto

W środę w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata w sprawie tzw. paktu migracyjnego. Do sprawy odniósł się sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.

Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz musi sprostować wypowiedź o polityku Koalicji Obywatelskiej Andrzeju Rozenku (byłym współpracowniku Jerzego Urbana i uczestniku tzw. Klubu Wałdajskiego, w spotkaniach którego uczestniczył również Władimir Putin) – orzekł prawomocnie sąd apelacyjny. Nie utrzymał jednak orzeczonego wcześniej zakazu rozpowszechniania przez Sakiewicza informacji, jakoby m.in. „Rozenek dopuszczał się prób tłumienia krytyki prasowej”.

„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE z ostatniej chwili
„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE

„7 głównych postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE na temat zmiany Traktatów UE. Tę Rezolucję i Raport PE popiera opozycja” – pisze w mediach społecznościowych europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa

Były szef MSZ Radosław Sikorski jest zaniepokojony przyszłością Unii Europejskiej. Polityk na antenie Polsat News skomentował m.in. wyniki wyborów na Słowacji, gdzie zwyciężyła partia Smer (partia polityczna o profilu socjaldemokratycznym). Uważa, że sytuacja w innych krajach może być dużo gorsza.

REKLAMA

PKP Energetyka przeradza się w PGE Energetyka Kolejowa

Przejęcie PKP Energetyka przez PGE Polską Grupę Energetyczną stało się faktem. Od dziś spółka posługuje się nazwą PGE Energetyka Kolejowa. - Patrzymy w przyszłość bardzo optymistycznie – podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, mówiąc o kulisach transakcji.
Zarząd PGE Energetyka Kolejowa PKP Energetyka przeradza się w PGE Energetyka Kolejowa
Zarząd PGE Energetyka Kolejowa / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna

PGE Energetyka Kolejowa, podobnie jak jej poprzedniczka, będzie odpowiadać za dystrybucję energii elektrycznej na potrzeby transportu kolejowego w całej Polsce.

 

Przedsiębiorstwa rozwijają się dzięki ludziom

 

Bardzo się cieszymy, że przy przejęciu spółki zdobyliśmy doświadczonych i kompetentnych pracowników. Na pewno oni wzmocnią potencjał ludzki Grupy PGE. Pragnę zapewnić wszystkich pracowników dotychczasowego PKP Energetyka, a od dzisiaj już PGE Energetyka Kolejowa, że mogą być spokojni, że będziemy respektowali wszystkie zapisy porozumień, które są zawarte pomiędzy zarządem a stroną społeczną. Jesteśmy największą energetyczną spółką z udziałem Skarbu Państwa i jesteśmy znani z tego, że dotrzymujemy zobowiązań. Wiemy, że to dzięki ludziom przedsiębiorstwa się rozwijają. Same zarządy, kierownictwa niewiele by zdziałały, gdyby nie wspólna praca wszystkich pracowników. PGE nie zamierza przeprowadzać żadnych radykalnych akcji optymalizacyjno-restrukturyzacyjnych w tym przedsiębiorstwie

– zapowiedział w rozmowie z „TS” prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski.

Podczas konferencji prasowej mówił z kolei:

Od dzisiaj PKP Energetyka nosi nazwę PGE Energetyka Kolejowa. Transakcja przejęcia została dokonana, wczoraj powołany został nowy zarząd spółki. Od dzisiaj już operacyjnie PGE Polska Grupa Energetyczna prowadzi nadzór nad działalnością PGE Energetyka Kolejowa, a jest to bardzo ważna spółka w naszej Grupie. PGE Energetyka Kolejowa odpowiada wszak za dystrybucję energii dla całej kolei, więc jest to szalenie ważna spółka ze względu na bezpieczeństwo Państwa Polskiego.

Dodał, że dołączając PKP Energetykę do PGE powiększa się potencjał całej Grupy.

Będziecie Państwo pracowali w największej spółce energetycznej w Polsce, która jest zorganizowana w sposób profesjonalny. Dzisiaj dzięki połączeniu profesjonalizmów obu organizmów będziemy jeszcze silniejsi na rynku

– zwrócił się do pracowników spółki. Dodał, że kapitałem w nowej spółce są przede wszystkim ludzie.

 

PKP Energetyka wróciła we właściwe miejsce

W konferencji prasowej zorganizowanej z okazji włączenia spółki PKP Energetyka do PGE wzięli również udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki oraz prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk opowiadał:

Historia zatoczyła koło. Pamiętamy bardzo gorącą publiczną debatę parlamentarną w 2015 roku. Podnosiliśmy w tej debacie argumenty przygotowane przez specjalistów, nie tylko prawników, ale szczególnie przez ekspertów w dziedzinie dystrybucji energii, zabezpieczenia energii dla transportu kolejowego. Te argumenty nie trafiały do wówczas rządzących. Nie trafiały argumenty o tym, że nie można pozbywać się kontroli państwa nad dystrybucją energii do sieci kolejowej.

Jak mówił, spółkę mimo to sprzedano, a potem nastał trudny proces odzyskiwania jej, w którym duży udział miał obecny wicepremier Jacek Sasin.

Dzisiaj patrzymy w przyszłość bardzo optymistycznie

–  zapowiedział minister Adamczyk, życząc dobrych decyzji i permanentnego rozwoju spółki zarządowi PGE Energetyka Kolejowa.

 

Sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki z kolei przekonywał:

To bardzo ważny dzień dla polskiej energetyki, dla polskiej kolei i dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Spółka PKP Energetyka wraca w miejsce, które jest dla niej właściwe. Bo silne państwo, to takie państwo, które w najbardziej strategiczne obszary swojej gospodarki trzyma siną ręką. Krytyczna infrastruktura, jak infrastruktura elektryczna, trakcyjna na polskiej kolei powinna być w ręku polskiego państwa.

Podczas konferencji głos zabrał również prezes PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz. Zapowiedział, że nowy zarząd spółki w pierwszej kolejności zajmie się dokończeniem formalności dotyczącym przejęcia PKP Energetyka przez PGE oraz dokona przeglądu wszystkich obszarów i aktywności spółki.

Powołamy zespoły, które pozwolą nam na włączenie się w procesy, które funkcjonują w PGE

– zapowiedział.

PGE Energetyka Kolejowa zatrudnia 4,2 tys. pracowników. Odpowiada za dystrybucję 4 TWh energii elektrycznej rocznie, do czego wykorzystuje 21,5 tys. km linii energetycznych. Dysponuje także sześcioma centrami sterowania ruchem w sieci kontrolowanej przez 52 tys. inteligentnych liczników. Eksploatuje 814 podstacji trakcyjnych i kabin, 6213 stacji energetycznych oraz 70 pociągów sieciowych.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe