PGE - sponsor polskiego sportu i mecenas kultury

PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. 420 tysięcy uczestników skorzystało z możliwości aktywnego spędzenia czasu i nauki jazdy na łyżwach w ramach programu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. 18 tysięcy dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE. W wydarzeniach kulturalnych wspieranych przez PGE uczestniczyło 6 mln osób.
Konferencja w Kielcach PGE - sponsor polskiego sportu i mecenas kultury
Konferencja w Kielcach / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. 

 

O współczesnym sponsoringu i roli PGE w popularyzacji sportu mówili na PGE Narodowym Wojciech Dąbrowski – prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Otylia Jędrzejczak – prezes Polskiego Związku Pływackiego, Artur Siódmak – założyciel Stowarzyszenia Akademii Sportu, prof. Łukasz Gaweł – dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, oraz Wojciech Nowak – dyrektor Filharmonii Narodowej w Warszawie.

– PGE jest jedną z największych firm w Polsce, liderem transformacji energetycznej o ogromnym potencjale organizacyjnym i finansowym. Ten potencjał wykorzystujemy do wsparcia naszych partnerów sponsoringowych. Dla PGE sponsoring sportu i mecenat kultury to nie tylko promocja firmy i marki. To działania, które są bardzo ważnym elementem naszej odpowiedzialności społecznej – chcemy być sponsorem społecznie zaangażowanym. Dlatego dużą wagę przykładamy do realizacji projektów z zakresu rozwoju i edukacji dzieci. Poprzez sponsoring budujemy nasze zaangażowanie w rozwój społeczny, wspieranie lokalnych społeczności, upowszechnianie aktywność fizycznej i sportu, ale także promocję kultury – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– Jako spółka Skarbu Państwa służymy społeczeństwu, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne poprzez dostawy energii elektrycznej i ciepła, ale także wspierając jego rozwój, szczególnie w „małych ojczyznach” – dodał Wojciech Dąbrowski.

W ramach sponsoringu PGE współpracuje z parterami na wielu poziomach, od partnerstwa strategicznego w sporcie profesjonalnym, poprzez wsparcie lokalnych inicjatyw kulturalnych, do uczniowskich klubów sportowych. Propagowanie aktywności fizycznej wśród najmniejszych dzieci jako formy spędzania wolnego czasu jest ważnym elementem działalności sponsoringowej PGE.  

Artur Siódmak, doceniając współpracę w tym zakresie z PGE, wskazywał na wartości społeczne i obywatelskie, jakie niesie za sobą sport. - Dzisiaj, kiedy dzieci wpatrzone są w smartfony, sport uczy współpracy w zespole, kształtuje charakter i pracę nad sobą. Sport pokazuje dzieciom, że aby coś otrzymać, najpierw trzeba zainwestować własny czas, wysiłek, wyrzeczenia - tłumaczy olimpijczyk. 

W ramach Programu PGE „Junior” Polska Grupa Energetyczna w 2022 r. współpracowała z 25 akademiami sportowymi z takich dyscyplin, jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ale także judo i łyżwiarstwo. Celem Programu jest rozwój zainteresowania dzieci daną dyscypliną. Dzięki wsparciu PGE w 25 klubach objętych programem trenowało ponad 6 tysięcy dzieci. Łącznie w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE w 2022 roku uczestniczyło 18 tysięcy dzieci.

– Byśmy w przyszłości mogli cieszyć się z wielkich sukcesów polskich sportowców, musimy stworzyć dobre warunki już dla najmłodszych adeptów poszczególnych dyscyplin. Dzięki sponsoringowi PGE mamy 30 nowych ośrodków pływania artystycznego w kraju, tyle samo ośrodków zyskała piłka wodna. Przy dzisiejszej profesjonalizacji sportu proces prowadzenia dziecka na wysokim poziomie już od młodych lat jest niezwykle istotny. To generuje olbrzymie koszty. Dzięki aktywnemu wsparciu PGE możemy te ambitne plany realizować – mówiła prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak.

Na poziomie profesjonalnym PGE wspiera polskie kadry narodowe i najważniejsze krajowe kluby z różnych dyscyplin sportowych. W 2022 roku wspierani przez PGE sportowcy profesjonalni zdobyli blisko 250 medali na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy.

PGE jest mecenasem kultury wysokiej. Spółka wspierała w 2022 roku cztery muzea: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Lublinie i Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu, jak również 16 filharmonii i instytucji muzycznych w całej Polsce: Filharmonię Narodową w Warszawie, Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera, Filharmonię Śląską, Operę i Filharmonią Podlaską, Filharmonię Zielonogórską, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, Filharmonię Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Filharmonię Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonię Gorzowską, Operę Nova w Bydgoszczy i Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W maju 2023 roku PGE podpisało umowę sponsoringową z Muzeum Narodowym w Kielcach.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu

Fundacja Olgi Tokarczuk wydała oświadczenie, w którym znalazł się następujący fragment: „Nie zgadzamy się na krępowanie wolności wypowiedzi artystycznej i jakiekolwiek formy nacisku na artystki i artystów oraz odbiorczynie i odbiorców ich dzieł”.

Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech z ostatniej chwili
Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech

„Tymczasem na aukcji w Niemczech znowu artefakty husarskie – szyszaki i buławy. I jak zawsze – obrazy i srebra. Te są praktycznie zawsze” – czytamy we wpisie jednej z użytkowniczek Facebooka.

Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego” z ostatniej chwili
Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego”

– Jeśli raz się otworzymy, to będziemy mieli powtórkę z tego, co jest na Zachodzie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info. – My powinniśmy różne rzeczy z Zachodu sprowadzać do Polski, ale nie powinniśmy sprowadzać z Zachodu błędów i to bardzo ciężkich błędów – ocenił.

„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie” z ostatniej chwili
„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie”

Maciej Fijak jest krakowskim aktywistą miejskim działającym w ramach Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Twierdzi, że nachodzą go politycy Platformy Obywatelskiej.

Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy z ostatniej chwili
Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy

Pod pretekstem wakacji pilot lotniczej Rosgwardii, posługujący się nazwiskiem Gawryczenko, udał się wraz z rodziną na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zdecydował poddać się ambasadzie USA w Dubaju.

Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby” z ostatniej chwili
Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby”

– Tusk posłuchał jednej osoby. Konkretnie Niemki. Konkretnie Angeli Merkel. Ona mu doradzała podczas rozmowy, żeby podniósł wiek emerytalny. On jej posłuchał. To jest dowód na to, że w referendum musimy pójść i odpowiedzieć jednoznacznie. Czy jest zgoda Polaków na podniesienie wieku emerytalnego – mówił w Stalowej Woli premier Mateusz Morawiecki.

Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto z ostatniej chwili
Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto

W środę w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata w sprawie tzw. paktu migracyjnego. Do sprawy odniósł się sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.

Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz musi sprostować wypowiedź o polityku Koalicji Obywatelskiej Andrzeju Rozenku (byłym współpracowniku Jerzego Urbana i uczestniku tzw. Klubu Wałdajskiego, w spotkaniach którego uczestniczył również Władimir Putin) – orzekł prawomocnie sąd apelacyjny. Nie utrzymał jednak orzeczonego wcześniej zakazu rozpowszechniania przez Sakiewicza informacji, jakoby m.in. „Rozenek dopuszczał się prób tłumienia krytyki prasowej”.

„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE z ostatniej chwili
„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE

„7 głównych postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE na temat zmiany Traktatów UE. Tę Rezolucję i Raport PE popiera opozycja” – pisze w mediach społecznościowych europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa

Były szef MSZ Radosław Sikorski jest zaniepokojony przyszłością Unii Europejskiej. Polityk na antenie Polsat News skomentował m.in. wyniki wyborów na Słowacji, gdzie zwyciężyła partia Smer (partia polityczna o profilu socjaldemokratycznym). Uważa, że sytuacja w innych krajach może być dużo gorsza.

REKLAMA

PGE - sponsor polskiego sportu i mecenas kultury

PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. 420 tysięcy uczestników skorzystało z możliwości aktywnego spędzenia czasu i nauki jazdy na łyżwach w ramach programu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. 18 tysięcy dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE. W wydarzeniach kulturalnych wspieranych przez PGE uczestniczyło 6 mln osób.
Konferencja w Kielcach PGE - sponsor polskiego sportu i mecenas kultury
Konferencja w Kielcach / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. 

 

O współczesnym sponsoringu i roli PGE w popularyzacji sportu mówili na PGE Narodowym Wojciech Dąbrowski – prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Otylia Jędrzejczak – prezes Polskiego Związku Pływackiego, Artur Siódmak – założyciel Stowarzyszenia Akademii Sportu, prof. Łukasz Gaweł – dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, oraz Wojciech Nowak – dyrektor Filharmonii Narodowej w Warszawie.

– PGE jest jedną z największych firm w Polsce, liderem transformacji energetycznej o ogromnym potencjale organizacyjnym i finansowym. Ten potencjał wykorzystujemy do wsparcia naszych partnerów sponsoringowych. Dla PGE sponsoring sportu i mecenat kultury to nie tylko promocja firmy i marki. To działania, które są bardzo ważnym elementem naszej odpowiedzialności społecznej – chcemy być sponsorem społecznie zaangażowanym. Dlatego dużą wagę przykładamy do realizacji projektów z zakresu rozwoju i edukacji dzieci. Poprzez sponsoring budujemy nasze zaangażowanie w rozwój społeczny, wspieranie lokalnych społeczności, upowszechnianie aktywność fizycznej i sportu, ale także promocję kultury – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– Jako spółka Skarbu Państwa służymy społeczeństwu, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne poprzez dostawy energii elektrycznej i ciepła, ale także wspierając jego rozwój, szczególnie w „małych ojczyznach” – dodał Wojciech Dąbrowski.

W ramach sponsoringu PGE współpracuje z parterami na wielu poziomach, od partnerstwa strategicznego w sporcie profesjonalnym, poprzez wsparcie lokalnych inicjatyw kulturalnych, do uczniowskich klubów sportowych. Propagowanie aktywności fizycznej wśród najmniejszych dzieci jako formy spędzania wolnego czasu jest ważnym elementem działalności sponsoringowej PGE.  

Artur Siódmak, doceniając współpracę w tym zakresie z PGE, wskazywał na wartości społeczne i obywatelskie, jakie niesie za sobą sport. - Dzisiaj, kiedy dzieci wpatrzone są w smartfony, sport uczy współpracy w zespole, kształtuje charakter i pracę nad sobą. Sport pokazuje dzieciom, że aby coś otrzymać, najpierw trzeba zainwestować własny czas, wysiłek, wyrzeczenia - tłumaczy olimpijczyk. 

W ramach Programu PGE „Junior” Polska Grupa Energetyczna w 2022 r. współpracowała z 25 akademiami sportowymi z takich dyscyplin, jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ale także judo i łyżwiarstwo. Celem Programu jest rozwój zainteresowania dzieci daną dyscypliną. Dzięki wsparciu PGE w 25 klubach objętych programem trenowało ponad 6 tysięcy dzieci. Łącznie w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE w 2022 roku uczestniczyło 18 tysięcy dzieci.

– Byśmy w przyszłości mogli cieszyć się z wielkich sukcesów polskich sportowców, musimy stworzyć dobre warunki już dla najmłodszych adeptów poszczególnych dyscyplin. Dzięki sponsoringowi PGE mamy 30 nowych ośrodków pływania artystycznego w kraju, tyle samo ośrodków zyskała piłka wodna. Przy dzisiejszej profesjonalizacji sportu proces prowadzenia dziecka na wysokim poziomie już od młodych lat jest niezwykle istotny. To generuje olbrzymie koszty. Dzięki aktywnemu wsparciu PGE możemy te ambitne plany realizować – mówiła prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak.

Na poziomie profesjonalnym PGE wspiera polskie kadry narodowe i najważniejsze krajowe kluby z różnych dyscyplin sportowych. W 2022 roku wspierani przez PGE sportowcy profesjonalni zdobyli blisko 250 medali na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy.

PGE jest mecenasem kultury wysokiej. Spółka wspierała w 2022 roku cztery muzea: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Lublinie i Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu, jak również 16 filharmonii i instytucji muzycznych w całej Polsce: Filharmonię Narodową w Warszawie, Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera, Filharmonię Śląską, Operę i Filharmonią Podlaską, Filharmonię Zielonogórską, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, Filharmonię Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Filharmonię Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonię Gorzowską, Operę Nova w Bydgoszczy i Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W maju 2023 roku PGE podpisało umowę sponsoringową z Muzeum Narodowym w Kielcach.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe