[Nasz news] Z parku miejskiego w Michałowie znikają haniebne pomniki. Znamy szczegóły

W ostatnim czasie opinię publiczną w Polsce poruszył fakt ustawienia przez polityka Platformy Obywatelskiej, burmistrza Michałowa Marka Nazarkę haniebnych pomników uderzających w obrońców polskiej granicy. Według pozyskanych przez nas informacji pomniki właśnie zniknęły.
Z ostatniej chwili! [Nasz news] Z parku miejskiego w Michałowie znikają haniebne pomniki. Znamy szczegóły
Z ostatniej chwili! / grafika własna

Na zdjęciu, które pozyskaliśmy, zdjęty jest już bardziej z haniebnych pomników, przedstawiający funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej jako okrutnika trzymającego zrozpaczoną imigrancką rodzinę za concertiną. Jednak z oświadczenia Marka Nazarki sprzed 3 dni wynika, że zniknąć ma również i drugi pomnik – mają zostać przeniesione do lokalnej Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii na ulicy Fabrycznej.

Odnosząc się do ustawionych instalacji, moim zdaniem pokazują one w sposób prawdziwy dwa różne sposoby traktowania uchodźców, gdzie na granicy polsko-ukraińskiej nasze państwo przyjęło uchodźców, natomiast na granicy polsko – białoruskiej do tej pory państwo mówi STOP ludziom, a wobec tych, którzy już się znaleźli na terenie naszego kraju stosowane są pushbacki

– pisze w oświadczeniu marek Nazarko. W rzeczywistości sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest zupełnie inna. Polacy przyjęli z Ukrainy uchodźców wojennych, a tymczasem na granicy polsko-białoruskiej trwa operacja hybrydowa białoruskich i rosyjskich służb. Nawet partyjny szef Marka Nazarki mówił o tym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Co więcej, służby niemieckie coraz częściej stosują nielegalne pushbacki.

Ubolewam nad tym, że tematem uchodźców, czy śmierci żołnierza gra się politycznie, że używa się ludzkich tragedii do swoich wyrafinowanych celów politycznych.  Każdy rząd powinien dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązywać takie kryzysy uchodźcze. A czy tak jest?

– pisze Marek Nazarko, jakby zapominając, że od 13 grudnia zeszłego roku władzę w Polsce sprawuje jego partia z Donaldem Tuskiem na czele.

Wzorem swojego pryncypała pisze o „nagonce medialnej”, trollach, hejterach itp., którym w bliżej niesprecyzowany sposób grozi sądem.

Zgodnie z naszymi planami, o których już informowałem, w najbliższym czasie tymczasowe instalacje zostaną umiejscowione w Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii w Michałowie

– zapowiada Nazarko.

Czytaj również: Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Nie żyje polski żołnierz. Skandaliczny pomnik w Michałowie zasłonięty czarną folią

 

„Co o tym myśli Tusk”

(…) chyba pani nie wyobraża sobie, że cokolwiek robię, czy inny normalny wójt, czy burmistrz, nawet przez myśl mu przejdzie, co o tym myśli Tusk, Hołownia, Kaczyński czy Kamysz. Po prostu uważam, że każdemu człowiekowi trzeba pomóc

mówił Monice Rutke Marek Nazarko niedługo po postawieniu pomników w parku miejskim.

 

Skandaliczne pomniki

W parku miejskim w Michałowie na Podlasiu stanęły dwa pomniki o skandalicznej wymowie. Przypomnijmy, że Michałowo jest znane z ofiarnej służby Straży Granicznej, której strażnica mieści się na obrzeżach miasta, oraz histerii, którą wywołano wokół tzw. dzieci z Michałowa. Pomniki są płaskorzeźbami na płytach około 2 metrów wysokości. Jeden z nich prawdopodobnie przedstawia, sądząc z munduru, funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej, który, w postawie klęczącej, podaje misia dziewczynce będącej prawdopodobnie w towarzystwie matki. Nad postaciami widnieją dwa napisy: „honor” i „sława”. Pamiętając obrazy przyjmowania uchodźców wojennych z Ukrainy, kiedy to zarówno polskie służby, jak i zwykli obywatele wzięli udział w przyjęciu ogromnej rzeszy uciekających przed rosyjską inwazją, można założyć, że prawdopodobnie obraz przedstawia polskiego funkcjonariusza SG przyjmującego serdecznie ukraińskich uchodźców wojennych.

Z kolei druga płaskorzeźba przedstawia prawdopodobnie polskiego zamaskowanego żołnierza, którego od kobiety z dwójką dzieci oddziela coś, co przypomina tzw. concertinę, rodzaj drutu kolczastego. Sądząc z symboliki płaskorzeźby, można założyć, że przedstawia ona polskiego żołnierza, który nie chce przepuścić przez granicę kogoś, kto ma symbolizować imigrantów z Białorusi. Na twarzach imigrantów na płaskorzeźbie maluje się cierpienie, jednak postać bezwzględnego żołnierza unosi w górę dłoń, która „zabrania” im przejścia. Na boku płyty widnieją napisy: „Syria”, „Aleppo”, „Afganistan”, „Irak”, „Jemen”, „Somalia”.

Według informacji przekazanych nam przez mieszkańców pomniki miały być przesłonięte płachtami, odsłonięcie się nie odbyło, ale na samej uroczystości rocznicy uzyskania przez Michałowo praw miejskich mieli być obecni wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

 

Wizyta mieszkańców Michałowa w strażnicy Straży Granicznej

18 maja odbyła się wizyta przedstawicieli mieszkańców Michałowa w strażnicy SG, którzy przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej bukiet kwiatów z napisem „Mieszkańcy Michałowa” z podziękowaniami za wierną służbę i przeprosinami za skandal związany z pomnikami w miejskim parku. Przedstawiciele Straży Granicznej przyjęli kwiaty i wyrazili podziękowania i wdzięczność za wyrazy społecznego wsparcia.

W wizycie wzięli udział lokalni działacze i radni: Danuta Tomaszewska, Barbara Harasimczuk, Zdzisław Bartłomiej Worona, Jan Rybiński i Krzysztof Szorc.

 

Operacja „Śluza”. Kontekst

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej pojawili się w 2021 roku w ramach operacji hybrydowej białoruskich i rosyjskich służb, kryptonim „Śluza”. Szczegóły operacji hybrydowej „Śluza” przeciwko Polsce ujawnił w przestrzeni publicznej białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan. Operacja miała polegać na sprowadzaniu przez białoruskie służby imigrantów z Rosji i Azji za grube pieniądze. Następnie imigranci byli zmuszani do atakowania polskich żołnierzy, funkcjonariuszy i polskiej granicy oraz jej zabezpieczeń.

Po polskiej stronie w charakterze tzw. pożytecznych idiotów występowali usiłujący udrożnić szlak przemytu ludzi politycy opozycji, celebryci, aktywiści i niektórzy samorządowcy, często wykorzystywani w rosyjskiej i białoruskiej propagandzie (która również usiłuje pokazać polskich funkcjonariuszy i żołnierzy w jak najgorszym świetle, wręcz jako „nazistów”), ale też wspierani przez niemieckie media i instytucje unijne. Ich działalność mogła prowadzić do tragedii, kiedy to Straż Graniczna musiała ratować imigrantów na podlaskich bagnach, czasem wręcz do śmierci. Wykorzystywana była propagandowo w polskich i zagranicznych mediach przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

Rząd PiS wybudował barierę graniczą, dzięki której znacząco spadły możliwości presji na polską granicę. Polskiej granicy strzeże Straż Graniczna i polscy żołnierze. Podobną operację o dużym natężeniu Rosja prowadziła przeciwko Finlandii i państwom bałtyckim, które podjęły przeciwdziałanie wzorowane na polskich doświadczeniach.

 

Barbara Kurdej-Szatan

KUR** !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!!
Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ???????
Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek ???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła !!!!!!

– atakowała wtedy Straż Graniczną celebrytka Barbara Kurdej-Szatan, otrzymując wsparcie od wielu podobnie myślących celebrytów.

Kłamliwe historie „o Ibrahimie” czy „afgańskim kocie” stały się w końcu pośmiewiskiem, ale już film „Zielona granica” Agnieszki Holland, choć faktograficzne potwierdzenie wątków w nim zawartych nigdy nie zostało potwierdzone, został obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach.

 

Tusk zmienia zdanie ws. granicy polsko-białoruskiej

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Donald Tusk, już jako premier polskiego rządu, zmieniał narrację swojego obozu ws. obrony polskiej granicy. 

To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. I nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy

– mówił wcześniej Tusk.

Sytuacja na granicy jest trudna, każdej doby jest kilkaset prób przekroczenia tej granicy. To coraz rzadziej są migranci, rodziny biedne szukające pomocy, w 80 przypadkach na 100 mamy do czynienia ze zorganizowanymi grupami młodych mężczyzn, 18–30 lat, bardzo agresywnych. Służba na granicy polsko-białoruskiej jest dziś najtrudniejszą służbą dla straży i wojska. Dlatego tak ważne jest zrozumienie i wsparcie, także ze strony opinii publicznej, ze strony państwa będzie pełne wsparcie.

(…)

Oni wykonują tam wielką robotę wymagającą bardzo dużo poświęceń

(…) granica polsko-białoruska to nie tylko kryzys migracyjny, w Europie już wszyscy wiedzą, że jest to organizowana przez Mińsk i Moskwę presja, która ma destabilizować sytuację w Polsce i w Europie, wojna hybrydowa. Kwestia ochrony granicy to jest oczywiście kwestia całej Europy

– mówi z kolei przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Donald Tusk, szef Koalicji Obywatelskiej, której przedstawiciele głosowali przeciwko budowie zapory na granicy i sprawiali polskim służbom i żołnierzom kłopoty na granicy, czy to podczas słynnego „rajdu posła Sterczewskiego”, czy słynnej „pizzy Szczerby i Jońskiego”.


 

POLECANE
Deutsche Welle 2016: Nie ma związku między imigracją a przestępczością. Deutsche Welle 2024: Przestępczość na najwyższym poziomie od 2016 r. z ostatniej chwili
Deutsche Welle 2016: Nie ma związku między imigracją a przestępczością. Deutsche Welle 2024: Przestępczość na najwyższym poziomie od 2016 r.

Jedno z popularnych na niemieckiej platformie X kont zestawiło dwa artykuły Deutsche Welle. Pierwszy mówiący o rosnącej przestępczości i najwyższej liczbie przestępstw od 2016 roku. W drugim artykule, z 2016 roku, czytamy, że... "nie ma związku między imigrantami a przestępczością".

Von der Leyen ponownie szefową KE. Gorące komentarze z ostatniej chwili
Von der Leyen ponownie szefową KE. Gorące komentarze

Była szefowa niemieckiego resortu obrony, stronniczka byłej kanclerz Angeli Merkel, inicjatorka i orędowniczka planu osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu oraz pogłębiania współpracy UE w dziedzinie obronności Ursula von der Leyen została ponownie szefową Komisji Europejskiej. W sieci pojawiły się komentarze. 

Nie żyje ksiądz Sylwester Szyluk z ostatniej chwili
Nie żyje ksiądz Sylwester Szyluk

Media obiegła informacja o tragicznym wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej numer 8. W jego wyniku zginął 61-letni ksiądz Sylwester Szyluk.

Sejm uchylił immunitet prezesowi NIK. Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej z ostatniej chwili
Sejm uchylił immunitet prezesowi NIK. Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej

Sejm zgodził się w piątek na uchylenie immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi.

Sukces partii Marine Le Pen. Jednoznaczny sondaż z ostatniej chwili
Sukces partii Marine Le Pen. Jednoznaczny sondaż

Aż 37 procent poparcia uzyskuje Zjednoczenie Narodowe (RN), dawny Front Narodowy Marine Le Pen, w sondażu opublikowanym przez dziennik „Les Echos” w piątek, dwa dni przed pierwszą turą wyborów parlamentarnych we Francji. Sojusz lewicowy może otrzymać w pierwszej turze 28 procent.

Nowa definicja gwałtu. Sejm podjął decyzję z ostatniej chwili
Nowa definicja gwałtu. Sejm podjął decyzję

Sejm uchwalił w piątek nowelizację Kodeksu karnego, która zakłada, że przestępstwem jest doprowadzenie do obcowania płciowego mimo braku zgody drugiej osoby.

Kryzys PiS w Małopolsce. Ujawniono pismo pilne
Kryzys PiS w Małopolsce. Ujawniono pismo

Łukasz Kmita apeluje do Jana Dudy o odroczenie obrad sejmiku województwa małopolskiego. Może to skutkować przedwczesnymi wyborami samorządowymi.

Niemcy sprawdzają, jak Bodnar przywraca „praworządność”. Współpraca się zacieśnia Wiadomości
Niemcy sprawdzają, jak Bodnar przywraca „praworządność”. Współpraca się zacieśnia

Polski resort kierowany przez Adama Bodnara zacieśnia współpracę z Niemcami w zakresie „przywrócenia zaufania do instytucji wymiaru sprawiedliwości i umocnienia demokracji” – ogłosiło polskie MS po wizycie saksońskiej minister sprawiedliwości w Polsce.

Niemieckie media: „Auschwitz – obóz zagłady w Polsce” z ostatniej chwili
Niemieckie media: „Auschwitz – obóz zagłady w Polsce”

„Auschwitz – nazistowski obóz zagłady w Polsce” – w taki sposób na łamach niemieckiego dziennika „Bild” opisano historię o skandalu podczas wycieczki szkolnej niemieckich uczniów. W artykule ani razu nie użyto słowa „niemiecki”, odnosząc się do obozu koncentracyjnego, a jedynie „nazistowski”.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

REKLAMA

[Nasz news] Z parku miejskiego w Michałowie znikają haniebne pomniki. Znamy szczegóły

W ostatnim czasie opinię publiczną w Polsce poruszył fakt ustawienia przez polityka Platformy Obywatelskiej, burmistrza Michałowa Marka Nazarkę haniebnych pomników uderzających w obrońców polskiej granicy. Według pozyskanych przez nas informacji pomniki właśnie zniknęły.
Z ostatniej chwili! [Nasz news] Z parku miejskiego w Michałowie znikają haniebne pomniki. Znamy szczegóły
Z ostatniej chwili! / grafika własna

Na zdjęciu, które pozyskaliśmy, zdjęty jest już bardziej z haniebnych pomników, przedstawiający funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej jako okrutnika trzymającego zrozpaczoną imigrancką rodzinę za concertiną. Jednak z oświadczenia Marka Nazarki sprzed 3 dni wynika, że zniknąć ma również i drugi pomnik – mają zostać przeniesione do lokalnej Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii na ulicy Fabrycznej.

Odnosząc się do ustawionych instalacji, moim zdaniem pokazują one w sposób prawdziwy dwa różne sposoby traktowania uchodźców, gdzie na granicy polsko-ukraińskiej nasze państwo przyjęło uchodźców, natomiast na granicy polsko – białoruskiej do tej pory państwo mówi STOP ludziom, a wobec tych, którzy już się znaleźli na terenie naszego kraju stosowane są pushbacki

– pisze w oświadczeniu marek Nazarko. W rzeczywistości sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest zupełnie inna. Polacy przyjęli z Ukrainy uchodźców wojennych, a tymczasem na granicy polsko-białoruskiej trwa operacja hybrydowa białoruskich i rosyjskich służb. Nawet partyjny szef Marka Nazarki mówił o tym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Co więcej, służby niemieckie coraz częściej stosują nielegalne pushbacki.

Ubolewam nad tym, że tematem uchodźców, czy śmierci żołnierza gra się politycznie, że używa się ludzkich tragedii do swoich wyrafinowanych celów politycznych.  Każdy rząd powinien dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązywać takie kryzysy uchodźcze. A czy tak jest?

– pisze Marek Nazarko, jakby zapominając, że od 13 grudnia zeszłego roku władzę w Polsce sprawuje jego partia z Donaldem Tuskiem na czele.

Wzorem swojego pryncypała pisze o „nagonce medialnej”, trollach, hejterach itp., którym w bliżej niesprecyzowany sposób grozi sądem.

Zgodnie z naszymi planami, o których już informowałem, w najbliższym czasie tymczasowe instalacje zostaną umiejscowione w Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii w Michałowie

– zapowiada Nazarko.

Czytaj również: Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Nie żyje polski żołnierz. Skandaliczny pomnik w Michałowie zasłonięty czarną folią

 

„Co o tym myśli Tusk”

(…) chyba pani nie wyobraża sobie, że cokolwiek robię, czy inny normalny wójt, czy burmistrz, nawet przez myśl mu przejdzie, co o tym myśli Tusk, Hołownia, Kaczyński czy Kamysz. Po prostu uważam, że każdemu człowiekowi trzeba pomóc

mówił Monice Rutke Marek Nazarko niedługo po postawieniu pomników w parku miejskim.

 

Skandaliczne pomniki

W parku miejskim w Michałowie na Podlasiu stanęły dwa pomniki o skandalicznej wymowie. Przypomnijmy, że Michałowo jest znane z ofiarnej służby Straży Granicznej, której strażnica mieści się na obrzeżach miasta, oraz histerii, którą wywołano wokół tzw. dzieci z Michałowa. Pomniki są płaskorzeźbami na płytach około 2 metrów wysokości. Jeden z nich prawdopodobnie przedstawia, sądząc z munduru, funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej, który, w postawie klęczącej, podaje misia dziewczynce będącej prawdopodobnie w towarzystwie matki. Nad postaciami widnieją dwa napisy: „honor” i „sława”. Pamiętając obrazy przyjmowania uchodźców wojennych z Ukrainy, kiedy to zarówno polskie służby, jak i zwykli obywatele wzięli udział w przyjęciu ogromnej rzeszy uciekających przed rosyjską inwazją, można założyć, że prawdopodobnie obraz przedstawia polskiego funkcjonariusza SG przyjmującego serdecznie ukraińskich uchodźców wojennych.

Z kolei druga płaskorzeźba przedstawia prawdopodobnie polskiego zamaskowanego żołnierza, którego od kobiety z dwójką dzieci oddziela coś, co przypomina tzw. concertinę, rodzaj drutu kolczastego. Sądząc z symboliki płaskorzeźby, można założyć, że przedstawia ona polskiego żołnierza, który nie chce przepuścić przez granicę kogoś, kto ma symbolizować imigrantów z Białorusi. Na twarzach imigrantów na płaskorzeźbie maluje się cierpienie, jednak postać bezwzględnego żołnierza unosi w górę dłoń, która „zabrania” im przejścia. Na boku płyty widnieją napisy: „Syria”, „Aleppo”, „Afganistan”, „Irak”, „Jemen”, „Somalia”.

Według informacji przekazanych nam przez mieszkańców pomniki miały być przesłonięte płachtami, odsłonięcie się nie odbyło, ale na samej uroczystości rocznicy uzyskania przez Michałowo praw miejskich mieli być obecni wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

 

Wizyta mieszkańców Michałowa w strażnicy Straży Granicznej

18 maja odbyła się wizyta przedstawicieli mieszkańców Michałowa w strażnicy SG, którzy przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej bukiet kwiatów z napisem „Mieszkańcy Michałowa” z podziękowaniami za wierną służbę i przeprosinami za skandal związany z pomnikami w miejskim parku. Przedstawiciele Straży Granicznej przyjęli kwiaty i wyrazili podziękowania i wdzięczność za wyrazy społecznego wsparcia.

W wizycie wzięli udział lokalni działacze i radni: Danuta Tomaszewska, Barbara Harasimczuk, Zdzisław Bartłomiej Worona, Jan Rybiński i Krzysztof Szorc.

 

Operacja „Śluza”. Kontekst

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej pojawili się w 2021 roku w ramach operacji hybrydowej białoruskich i rosyjskich służb, kryptonim „Śluza”. Szczegóły operacji hybrydowej „Śluza” przeciwko Polsce ujawnił w przestrzeni publicznej białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan. Operacja miała polegać na sprowadzaniu przez białoruskie służby imigrantów z Rosji i Azji za grube pieniądze. Następnie imigranci byli zmuszani do atakowania polskich żołnierzy, funkcjonariuszy i polskiej granicy oraz jej zabezpieczeń.

Po polskiej stronie w charakterze tzw. pożytecznych idiotów występowali usiłujący udrożnić szlak przemytu ludzi politycy opozycji, celebryci, aktywiści i niektórzy samorządowcy, często wykorzystywani w rosyjskiej i białoruskiej propagandzie (która również usiłuje pokazać polskich funkcjonariuszy i żołnierzy w jak najgorszym świetle, wręcz jako „nazistów”), ale też wspierani przez niemieckie media i instytucje unijne. Ich działalność mogła prowadzić do tragedii, kiedy to Straż Graniczna musiała ratować imigrantów na podlaskich bagnach, czasem wręcz do śmierci. Wykorzystywana była propagandowo w polskich i zagranicznych mediach przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

Rząd PiS wybudował barierę graniczą, dzięki której znacząco spadły możliwości presji na polską granicę. Polskiej granicy strzeże Straż Graniczna i polscy żołnierze. Podobną operację o dużym natężeniu Rosja prowadziła przeciwko Finlandii i państwom bałtyckim, które podjęły przeciwdziałanie wzorowane na polskich doświadczeniach.

 

Barbara Kurdej-Szatan

KUR** !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!!
Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ???????
Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek ???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła !!!!!!

– atakowała wtedy Straż Graniczną celebrytka Barbara Kurdej-Szatan, otrzymując wsparcie od wielu podobnie myślących celebrytów.

Kłamliwe historie „o Ibrahimie” czy „afgańskim kocie” stały się w końcu pośmiewiskiem, ale już film „Zielona granica” Agnieszki Holland, choć faktograficzne potwierdzenie wątków w nim zawartych nigdy nie zostało potwierdzone, został obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach.

 

Tusk zmienia zdanie ws. granicy polsko-białoruskiej

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Donald Tusk, już jako premier polskiego rządu, zmieniał narrację swojego obozu ws. obrony polskiej granicy. 

To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. I nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy

– mówił wcześniej Tusk.

Sytuacja na granicy jest trudna, każdej doby jest kilkaset prób przekroczenia tej granicy. To coraz rzadziej są migranci, rodziny biedne szukające pomocy, w 80 przypadkach na 100 mamy do czynienia ze zorganizowanymi grupami młodych mężczyzn, 18–30 lat, bardzo agresywnych. Służba na granicy polsko-białoruskiej jest dziś najtrudniejszą służbą dla straży i wojska. Dlatego tak ważne jest zrozumienie i wsparcie, także ze strony opinii publicznej, ze strony państwa będzie pełne wsparcie.

(…)

Oni wykonują tam wielką robotę wymagającą bardzo dużo poświęceń

(…) granica polsko-białoruska to nie tylko kryzys migracyjny, w Europie już wszyscy wiedzą, że jest to organizowana przez Mińsk i Moskwę presja, która ma destabilizować sytuację w Polsce i w Europie, wojna hybrydowa. Kwestia ochrony granicy to jest oczywiście kwestia całej Europy

– mówi z kolei przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Donald Tusk, szef Koalicji Obywatelskiej, której przedstawiciele głosowali przeciwko budowie zapory na granicy i sprawiali polskim służbom i żołnierzom kłopoty na granicy, czy to podczas słynnego „rajdu posła Sterczewskiego”, czy słynnej „pizzy Szczerby i Jońskiego”.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe