"Nadzieja silniejsza niż smutek i żal". Rok temu odszedł ks. Isakowicz-Zaleski [WIDEO]
Reportaż nt. śmierci ks. Isakowicza-Zaleskiego
Stowarzyszenie podkreśla, że "jak wiele innych środowisk, czuliśmy się osieroceni i pozbawieni naszego duchowego Przewodnika". Z tego powodu powstał reportaż oddający nastrój tamtych dni. Wideo znajduje się na końcu tego artykułu. Reportaż powstał z materiałów nagranych w ramach prac nad filmem dokumentalnym o życiu i działalności księdza Tadeusza.
Jest on pełen nie tylko smutku, ale i nadziei, że ksiądz Tadeusz po drugiej stronie nieba wstawia się za nami
– pisze Stowarzyszenie.
Przy tej okazji warto wspomnieć, że powstaje film dokumentalny o życiu i działalności ks. Tadeusza. Produkcja powstaje jedynie dzięki wsparciu Darczyńców.
Do dokończenia prac potrzebne są fundusze, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc. Mogą Państwo nas wesprzeć za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl lub bezpośredniego przelewu na numer konta naszego Stowarzyszenia
– informuje Wspólnota i Pamięć.
Link do zrzutki: zrzutka.pl/n4mw25
Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”
ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa
nr konta (PKO BP): 80 1020 1013 0000 0002 0477 9007
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – sylwetka
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – polski duchowny katolicki, prezes Fundacji im. Brata Alberta, publicysta oraz działacz społeczny, urodzony 7 września 1956 roku w Krakowie. Jego życie związane było głównie z posługą kapłańską, w której realizował się jako duszpasterz osób niepełnosprawnych, działacz społeczny, duszpasterz Ormian katolików. Członek opozycji antykomunistycznej w PRL, pisarz, poeta i publicysta.
W 2008 wystąpił z apelem o potępienie przez władze polskie ludobójstwa Polaków dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Przez wiele lat zabiegał i nawoływał o należyte upamiętnienie ofiar tej zbrodni.
Ksiądz Isakowicz-Zaleski stał się także znany ze swojego konsekwentnego sprzeciwu wobec nadużyć w Kościele katolickim. Jako świadek i krytyk relacjonował przypadki pedofilii w polskim duchowieństwie. Jego odwaga w występowaniu przeciwko niesprawiedliwościom w Kościele sprawiła, że stał się ważnym głosem w debacie publicznej na temat etyki i moralności.