Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Renesans Europy

- Spotkanie Orbána, Salviniego i Morawieckiego w Budapeszcie otwiera nową drogę dla odbicia Europy z rąk naśladowców Spinellego. Inicjatywa trzech polityków podniesie o poziom wyżej kwestię obecności katolików w polityce i przybierze bardziej instytucjonalny kształt - pisze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”, który poświęcony jest szansom na renesans Europy. 
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w artykule Jakuba Pacana?

Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim to nadzieja dla wszystkich tradycyjnie myślących katolików i osób niekoniecznie wierzących, ale mających dosyć dyktatu poprawności politycznej, i na reakcję lewicowo-liberalnych elit nie trzeba było długo czekać. W większości liberalne media w Europie Zachodniej pisały o spotkaniu nacjonalistów i niebezpiecznych sojusznikach Putina. W Polsce zaś można było przeczytać m.in. o „sojuszu eurosceptycznych populistów” i marionetkach wschodniego despoty, które niebezpiecznie rozbijają Unię Europejską.

Nie ma się temu co dziwić. Po wejściu Polski i Węgier do UE tradycyjnie myślący katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w Unii podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji, obrony rodziny czy kwestii islamizacji kontynentu.

O powstającej frakcji w Parlamencie Europejskim z prof. Zbigniewem Krysiakiem z z SGH, przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana rozmawia Jakub Pacan. 

Z wypowiedzi, które słyszeliśmy z ust Morawieckiego, Salviniego i Orbána, wydaje się, że frakcja Schumana w Parlamencie Europejskim jest bardzo blisko spełnienia mojego pragnienia. Panowie premierzy nie użyli tej nazwy, ale prezentowane przez nich wartości i wizja Europy bliskie są planowi, jaki dla Europy wytyczył kandydat na ołtarze – Robert Schuman. To jest naprawdę historyczna chwila i jesteśmy w niedalekiej perspektywie powołania takiej grupy w PE. Teraz należy mobilizować różne środowiska europarlamentarzystów ze wszystkich państw członkowskich, by dołączali do tego projektu. Jestem przekonany, że do kolejnych spotkań w Warszawie i Rzymie dołączą przedstawiciele i liderzy polityczni z innych państw, takich jak Portugalia, Słowenia, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Austria, Rumunia, Słowacja, Czechy i Litwa, a także z innych.


Mateusz Kosiński opisuje zamieszanie wokół rapera „Maty”, syna profesora Mateczaka

Prawica nie powinna mieć  powodów do paniki. Zachwyt opozycyjnych elit coraz mocniejszymi wulgaryzmami może odbić się jej czkawką. Ludzie prawicy jednak też powinni zachować czujność – wchodzenie w polemikę z postaciami publicznymi, które przekraczają granice kultury, jak Marta Lempart, Margot czy Mata, jest gaszeniem pożaru kanistrem z benzyną i pewną formą dopuszczenia tych osób do dyskusji publicznej. W pojedynku na to, kto głośniej i dosadniej bluzga, prawica nie wygra, bo nie jest jej to potrzebne.


O przyszłości pracy zdalnej pisze Teresa Wójcik

Właśnie mija rok, gdy wielu Polaków ostatni raz było w siedzibie swojej firmy, aby wykonywać swoje obowiązki określone w umowie o pracę. W warunkach pandemii wiele firm przeszło na pracę zdalną.
Obecnie ujęte w Tarczy Antykryzysowej 4.0 przepisy dotyczące pracy zdalnej (albo telepracy – przyjęły się oba terminy) wskazują, że „Praca zdalna może być polecona pracownikowi, jeśli ten posiada umiejętności i możliwości techniczne oraz lokalowe do prowadzenia pracy, a rodzaj pracy na to pozwala”.


O relacjach Iranu i Chin pisze Aleksander Żywczyk 

Na przełomie marca i kwietnia Iran i Chiny podpisały przewidzianą na ćwierć wieku umowę o współpracy i przyjaźni. Choć ten bilateralny dokument miał dotyczyć przede wszystkim współpracy gospodarczej, szybko rozszerzono go również o współpracę wojskową.  To zła wiadomość dla Stanów Zjednoczonych i nie najlepsza dla reszty świata. Iran doczekał się w końcu szansy na dołączenie do klubu atomowych mocarstw – pod warunkiem, że udowodni Chinom swoją przydatność jako producent ropy i gazu. I przymknie oko na prześladowania muzułmanów w Państwie Środka. 

 

A co jeszcze w numerze: 

  • "EBC skupuje długi Eurolandu" - Aleksander Żywczyk o gigantycznym programie skupu obligacji państw członkowskich stref euro 
  • "A jednak piękna kobieta, a nie brzydka panna" - Aleksander Żywczyk o polskiej gospodarce, która kusi inwestorów 
  • "To relacje nas budują, nie bycie singlem" - z Katarzyną Matusz i ks. Stanisławem Szlassą, autorami książki "O niektórych lękach kobiet" rozmawia Agnieszka Żurek 
  • "Wokalnie czuję się motylem" z Marią Tyszkiewicz rozmawia Bartosz Boruciak 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Wybory Indywidualne" 
  • "Obronić godność" Barbara Michałowska o powstaniu w getcie warszawskim 
  • „S” wygrywa przed sądem z Castoramą - Marcin Koziestański rozmawia z Wojciechem Kasprzykiem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Castorama Polska 
  • Barbara Michałowska o problemach Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w białostockim oddziale firmy CEDC International Sp z o.o. 
  • W dziale sport: "Pierwszy gol Kamila Glika po powrocie do Italii" Łukasza Bobruka i "Tenis dla wybranych" Barbary Michałowskiej 


 

POLECANE
Strzeżcie się kochani. Natalia Kukulska zaapelowała do fanów Wiadomości
"Strzeżcie się kochani". Natalia Kukulska zaapelowała do fanów

Piosenkarka Natalia Kukulska, która chętnie dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych, otwarcie opowiedziała o problemach zdrowotnych, które dotknęły ją w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Afera w Volkswagenie. O wycieku danych 800 tys. pojazdów donieśli... hakerzy Wiadomości
Afera w Volkswagenie. O wycieku danych 800 tys. pojazdów donieśli... hakerzy

Grupa VAG ma kolejny problem, bo ze względu na słabe zabezpieczenia doszło do wycieku danych 800 tys. użytkowników elektrycznych aut m.in. Audi, Skody, Cupry oraz Volkswagena. Oznacza to, że dane dotyczące m.in. przebytych tras, miejsc parkowania nie są znane jedynie właścicielom pojazdów.

Sylwester w Zakopanem - będą utrudnienia. Władze wydały komunikat Wiadomości
Sylwester w Zakopanem - będą utrudnienia. Władze wydały komunikat

W związku z plenerowym koncertem sylwestrowym w Zakopanem, we wtorek zapowiadane są utrudnienia w ruchu. Zmiany w poruszaniu się w centrum miasta będą obowiązywały od godz. 6.00 rano. Władze Zakopanego zachęcają do poruszania się po mieście pieszo lub komunikacją miejską.

Co dalej z Januszem Palikotem? Jest decyzja sądu Wiadomości
Co dalej z Januszem Palikotem? Jest decyzja sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył o trzy miesiące areszt Janusza Palikota. Jeśli były poseł i biznesmen chce wyjść na wolność, do 31 stycznia musi wpłacić kwotę 2 mln zł.

Warszawiaków czekają podwyżki. Wzrosną rachunki za ścieki i wodę Wiadomości
Warszawiaków czekają podwyżki. Wzrosną rachunki za ścieki i wodę

Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" zatwierdziło wniosek warszawskich wodociągów o nową taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie stolicy. Ceny pójdą w górę po wyborach, jednak na tym nie koniec.

Napad w centrum handlowym w Warszawie. Policja szuka sprawców Wiadomości
Napad w centrum handlowym w Warszawie. Policja szuka sprawców

W poniedziałek 30 grudnia, w galerii handlowej Westfield Mokotów w Warszawie, doszło do zuchwałego napadu na sklep jubilerski. Trzech zamaskowanych sprawców sterroryzowało pracowników i skradło biżuterię o znacznej wartości. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb przed godziną 11.

Rzecznik PiS: Dzisiejsza decyzja PKW rodzi obowiązek wobec min. Domańskiego z ostatniej chwili
Rzecznik PiS: Dzisiejsza decyzja PKW rodzi obowiązek wobec min. Domańskiego

"Od początku działania związane ze wstrzymaniem finansowania PiS były nielegalne" - pisze w mediach społecznościowych rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wredny przeciwnik. Gwiazda Polsatu szczerze o swoim dramacie Wiadomości
"Wredny przeciwnik". Gwiazda Polsatu szczerze o swoim dramacie

Marta Lech-Maciejewska, znana prezenterka Polsat Cafe, w sierpniu tego roku podzieliła się w mediach społecznościowych dramatyczną historią. Mianowicie wykryto u niej nowotwór złośliwy. Jak się okazało, guz rozwijał się w jej organizmie przez kilka lat, jednak początkowo lekarze zbagatelizowali jego obecność. W jednym z najnowszych wywiadów, w programie Pasja jest kobietą, opowiedziała o swoich obawach oraz dobrych prognozach na przyszłość.

Nieoficjalnie: PKW przyjęła sprawozdanie finansowe PiS z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: PKW przyjęła sprawozdanie finansowe PiS

Państwowa Komisja Wyborcza, wykonując postanowienie SN, przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS z wyborów parlamentarnych 2023 r. PKW podkreśliła, że nie przesądza, czy Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN - która wydała to orzeczenie - jest sądem i nie przesądza o jego skuteczności.

Złe wieści dla Tuska. Jest nowy sondaż CBOS polityka
Złe wieści dla Tuska. Jest nowy sondaż CBOS

W grudniu nieznacznie ubyło zwolenników rządu - obecnie zalicza się do nich 32 proc. ankietowanych, 40 proc. deklaruje się jako przeciwnicy obecnego gabinetu. Lekko pogorszyły się też oceny działalności rządu i opinie o premierze Donaldzie Tusku - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Renesans Europy

- Spotkanie Orbána, Salviniego i Morawieckiego w Budapeszcie otwiera nową drogę dla odbicia Europy z rąk naśladowców Spinellego. Inicjatywa trzech polityków podniesie o poziom wyżej kwestię obecności katolików w polityce i przybierze bardziej instytucjonalny kształt - pisze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”, który poświęcony jest szansom na renesans Europy. 
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w artykule Jakuba Pacana?

Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim to nadzieja dla wszystkich tradycyjnie myślących katolików i osób niekoniecznie wierzących, ale mających dosyć dyktatu poprawności politycznej, i na reakcję lewicowo-liberalnych elit nie trzeba było długo czekać. W większości liberalne media w Europie Zachodniej pisały o spotkaniu nacjonalistów i niebezpiecznych sojusznikach Putina. W Polsce zaś można było przeczytać m.in. o „sojuszu eurosceptycznych populistów” i marionetkach wschodniego despoty, które niebezpiecznie rozbijają Unię Europejską.

Nie ma się temu co dziwić. Po wejściu Polski i Węgier do UE tradycyjnie myślący katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w Unii podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji, obrony rodziny czy kwestii islamizacji kontynentu.

O powstającej frakcji w Parlamencie Europejskim z prof. Zbigniewem Krysiakiem z z SGH, przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana rozmawia Jakub Pacan. 

Z wypowiedzi, które słyszeliśmy z ust Morawieckiego, Salviniego i Orbána, wydaje się, że frakcja Schumana w Parlamencie Europejskim jest bardzo blisko spełnienia mojego pragnienia. Panowie premierzy nie użyli tej nazwy, ale prezentowane przez nich wartości i wizja Europy bliskie są planowi, jaki dla Europy wytyczył kandydat na ołtarze – Robert Schuman. To jest naprawdę historyczna chwila i jesteśmy w niedalekiej perspektywie powołania takiej grupy w PE. Teraz należy mobilizować różne środowiska europarlamentarzystów ze wszystkich państw członkowskich, by dołączali do tego projektu. Jestem przekonany, że do kolejnych spotkań w Warszawie i Rzymie dołączą przedstawiciele i liderzy polityczni z innych państw, takich jak Portugalia, Słowenia, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Austria, Rumunia, Słowacja, Czechy i Litwa, a także z innych.


Mateusz Kosiński opisuje zamieszanie wokół rapera „Maty”, syna profesora Mateczaka

Prawica nie powinna mieć  powodów do paniki. Zachwyt opozycyjnych elit coraz mocniejszymi wulgaryzmami może odbić się jej czkawką. Ludzie prawicy jednak też powinni zachować czujność – wchodzenie w polemikę z postaciami publicznymi, które przekraczają granice kultury, jak Marta Lempart, Margot czy Mata, jest gaszeniem pożaru kanistrem z benzyną i pewną formą dopuszczenia tych osób do dyskusji publicznej. W pojedynku na to, kto głośniej i dosadniej bluzga, prawica nie wygra, bo nie jest jej to potrzebne.


O przyszłości pracy zdalnej pisze Teresa Wójcik

Właśnie mija rok, gdy wielu Polaków ostatni raz było w siedzibie swojej firmy, aby wykonywać swoje obowiązki określone w umowie o pracę. W warunkach pandemii wiele firm przeszło na pracę zdalną.
Obecnie ujęte w Tarczy Antykryzysowej 4.0 przepisy dotyczące pracy zdalnej (albo telepracy – przyjęły się oba terminy) wskazują, że „Praca zdalna może być polecona pracownikowi, jeśli ten posiada umiejętności i możliwości techniczne oraz lokalowe do prowadzenia pracy, a rodzaj pracy na to pozwala”.


O relacjach Iranu i Chin pisze Aleksander Żywczyk 

Na przełomie marca i kwietnia Iran i Chiny podpisały przewidzianą na ćwierć wieku umowę o współpracy i przyjaźni. Choć ten bilateralny dokument miał dotyczyć przede wszystkim współpracy gospodarczej, szybko rozszerzono go również o współpracę wojskową.  To zła wiadomość dla Stanów Zjednoczonych i nie najlepsza dla reszty świata. Iran doczekał się w końcu szansy na dołączenie do klubu atomowych mocarstw – pod warunkiem, że udowodni Chinom swoją przydatność jako producent ropy i gazu. I przymknie oko na prześladowania muzułmanów w Państwie Środka. 

 

A co jeszcze w numerze: 

  • "EBC skupuje długi Eurolandu" - Aleksander Żywczyk o gigantycznym programie skupu obligacji państw członkowskich stref euro 
  • "A jednak piękna kobieta, a nie brzydka panna" - Aleksander Żywczyk o polskiej gospodarce, która kusi inwestorów 
  • "To relacje nas budują, nie bycie singlem" - z Katarzyną Matusz i ks. Stanisławem Szlassą, autorami książki "O niektórych lękach kobiet" rozmawia Agnieszka Żurek 
  • "Wokalnie czuję się motylem" z Marią Tyszkiewicz rozmawia Bartosz Boruciak 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Wybory Indywidualne" 
  • "Obronić godność" Barbara Michałowska o powstaniu w getcie warszawskim 
  • „S” wygrywa przed sądem z Castoramą - Marcin Koziestański rozmawia z Wojciechem Kasprzykiem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Castorama Polska 
  • Barbara Michałowska o problemach Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w białostockim oddziale firmy CEDC International Sp z o.o. 
  • W dziale sport: "Pierwszy gol Kamila Glika po powrocie do Italii" Łukasza Bobruka i "Tenis dla wybranych" Barbary Michałowskiej 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe