Czy warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu?

Masz oszczędności, które chcesz przeznaczyć na zakup mieszkania na wynajem? Możesz rozważać różne lokalizacje, w tym Pomorze. Poznaj 5 powodów, dla których warto poszukać nieruchomości właśnie w tej części Polski.
 Czy warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu?

Sopot, Szczecin, Kołobrzeg – miejscowości turystyczne

Pomorze to bardzo atrakcyjny rejon Polski. W okresie wiosenno-letnim do miast położonych nad Bałtykiem zjeżdżają się turyści z całego kraju. Nie każdy chce jednak mieszkać w hotelu i dlatego dynamicznie rozwija się nadmorski rynek najmu krótkoterminowego. Jeżeli zdecydujesz się nabyć mieszkanie w Sopocie, Szczecinie czy Kołobrzegu, goście mogą zarezerwować je też w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego?

Ze względu na liczne atrakcje rodziny z dziećmi chętnie planują zimowe wakacje na Pomorzu. Dla wielu osób znaczenie ma też prozdrowotne działanie jodu, którego stężenie w powietrzu jest największe właśnie w okresie jesienno-zimowym.

Gdynia, Gdańsk – miasta atrakcyjne dla biznesu

Myślisz o tym, aby kupić mieszkanie w Gdyni lub Gdańsku? To świetny pomysł, gdy w planach masz wynajem długoterminowy, a docelową grupą najemców mają być przedsiębiorcy (również zagraniczni). Gdynia i Gdańsk to miasta, w których prężnie rozwija się biznes. Dobre warunki do rozwoju firm dostrzegają też eksperci. Przykład?

W rankingu FDI Global Cities of the Future 2021/2022 Gdynia została uznana za jedno z najbardziej perspektywicznych miast dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. To powoduje, że przybywają do niej też ekspaci, którzy często poszukują mieszkania na dłużej.

Ogromny rynek nieruchomości z rynku pierwotnego

To kolejny powód, dla którego warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu. Firmy deweloperskie realizują inwestycje w różnych częściach tego regionu, w tym w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czy w miejscowościach położonych nad Zatoką Pucką. Dobrym przykładem miasta, w którym powstają nowe osiedla, jest Gdynia.

Nowe mieszkania w Gdyni są budowane m.in. w dzielnicach:

  • Grabówek – w ramach inwestycji Falista,
  • Orłowo – w ramach inwestycji Nowe Kolibki,
  • Śródmieście – w ramach inwestycji Portova.

Wysoka rentowność inwestycji

Lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe nie zapewniają dziś oczekiwanej przez inwestorów ochrony oszczędności. Inaczej jest w przypadku inwestycji w rynek nieruchomości. Stopa zwrotu z wynajmu mieszkań wciąż jest na tyle atrakcyjna, że być może również Ty uznasz właśnie taki plan inwestycyjny za rozsądny. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania?

Jak podaje firma Emmerson Evaluation zakres stóp zwrotu z wynajmu mieszkań jest uzależniony od wielkości lokalu mieszkalnego i miasta, w którym się on znajduje. W 2020 r. wynosił on:

  • Warszawa – od 3,4 do 4 proc.,
  • Gdynia – od 3,6 do 4,4 proc.,
  • Szczecin – od 3,5 do 4,4 proc.

Wysoka jakość życia

Ośrodki miejskie położone na Pomorzu są doceniane za wysoką jakość życia. Dobrym przykładem jest Gdańsk, który znalazł się w raporcie „Quality of life in European cities” przygotowanym przez Komisję Europejską. Gdańszczanie doceniają szczególnie transport publiczny, jakość powietrza, czystość, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, dostęp do obiektów kulturalnych i sportowych oraz niską przestępczość.

Zadowolenie mieszkańców Pomorza z jakości życia to najlepsza reklama tego regionu. To właśnie sprawia, że co roku tę część kraju jako miejsce stałego zamieszkania wybierają kolejne osoby.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Atak na policjantów w Tarnowie. Padły strzały Wiadomości
Atak na policjantów w Tarnowie. Padły strzały

Przerażające sceny w centrum Tarnowa. 20-latek próbował zaatakować policjantów maczetą, a ci byli zmuszeni oddać strzał z broni palnej. Mężczyzna trafił do szpitala.

Ewa Wrzosek tłumaczy się po oświadczeniu prokuratury. Odrzuca oskarżenia i zasłania się... Pegasusem Wiadomości
Ewa Wrzosek tłumaczy się po oświadczeniu prokuratury. Odrzuca oskarżenia i zasłania się... Pegasusem

Warszawska prokurator Ewa Wrzosek zaprzecza treściom opublikowanym przez szczecińską prokuraturę, która chce uchylenia śledczej immunitetu i zarzuca jej m.in. zaangażowanie się w działalność polityczną. - To jest próba wyeliminowania mnie i zamknięcia mi ust. Nie dam się zastraszyć - mówi Wrzosek.

Unia chce rozliczyć Rosjan. Jest reakcja Kremla Wiadomości
Unia chce rozliczyć Rosjan. Jest reakcja Kremla

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaproponowała powołanie komisji, której zadaniem byłoby rozliczenie zbrodni popełnionych przez Rosjan na terytorium Ukrainy w trakcie trwającej wojny. Na ten pomysł prędko zaregował Kreml.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W., prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, i Małgorzaty M., prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska – Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także… polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe