Rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to urokliwa miejscowość w województwie śląskim. W 2020 roku zamieszkiwało ją niespełna sześćdziesiąt dwa tysiące osób. Czy warto zamieszkać w okolicy? Jak wygląda rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach.
 Rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach

Nieruchomości w Tarnowskich Górach są dostępne głównie na rynku wtórnym

Każda miejscowość ma swą specyfikę, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. O ile w niedalekim sąsiedztwie Tarnowskich Gór powstaje sporo nowych osiedli mieszkaniowych, to w tym konkretnym mieście dominują oferty z rynku wtórnego. Nie jest to jednak wcale złą wiadomością dla tych, którzy szukają lokum dla siebie lub w ramach inwestycji.

Oferty z rynku wtórnego są bardzo zróżnicowane pod względem standardu, cen i lokalizacji. Mieszkania na sprzedaż w Tarnowskich Górach to zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwupokojowe i większe. Liczba ofert jest spora, co powinno ułatwić znalezienie odpowiedniego lokum dla każdego, kto jest zainteresowany mieszkaniem w tej lokalizacji.

Ile kosztują mieszkania w Tarnowskich Górach?

Ceny nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat zauważalnie wzrosły w całym kraju. Nie inaczej jest w przypadku Tarnowskich Gór. Aktualnie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi ponad 5300 złotych. Oczywiście można znaleźć oferty, w których cena jednostkowa za metr kwadratowy jest niższa lub zdecydowanie wyższa – wszystko zależy od metrażu mieszkania, jego standardu i lokalizacji.

Im większy metraż nieruchomości na sprzedaż, tym niższa cena jednostkowa za metr kwadratowy. Mieszkania czteropokojowe bywają nawet tańsze od nieruchomości z trzema pokojami. Chcąc kupić lokum w tym mieście, trzeba przygotować się na wydatek od około 280 tysięcy złotych za mieszkanie dwupokojowe do ponad 450 tysięcy złotych za lokal o trzech lub czterech pokojach.

Które dzielnice Tarnowskich Gór cieszą się największą popularnością?

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w Tarnowskich Górach poszukują zarówno lokali w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Wiele zależy od indywidualnych preferencji nabywców, jak również od ich sytuacji osobistej i zawodowej. Nie da się ukryć, że mieszkania ulokowane w centrum zapewnią bardzo dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej i wszelkich udogodnień, jak choćby możliwość poruszania się na co dzień komunikacją miejską lub rowerem. Z kolei mieszkania znajdujące się w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum, mogą zaoferować zdecydowanie lepszy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych.

W Tarnowskich Górach jest kilka sporych i malowniczych parków, funkcjonują tu również muzea, a wizytówką miasta jest także Zabytkowa Kopalnia Srebra. Szczególnie malowniczym terenem rekreacyjnym jest Park w Reptach i Dolina Dramy – dogodny dostęp do tego miejsca zapewnią nieruchomości zlokalizowane w dzielnicy Stare Tarnowice lub w Reptach.

Chcąc kupić nieruchomość w miejscowości takiej, jak Tarnowskie Góry, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim oferty z rynku wtórnego, co ma sporo plusów – istnieje możliwość negocjacji ceny, jak również zakupu mieszkania, które jest od razu gotowe do zamieszkania.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie Wiadomości
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie

W wieżowcu w Kijowie doszło do wybuchu. W wyniku wybuchu doszło do pożaru

Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego Wiadomości
Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego

Kilka tysięcy osób, w tym przedstawiciele konserwatywnej opozycji i Kościoła katolickiego, zebrało się w niedzielę w stolicy Malty, Valetcie, w proteście przeciwko planom zliberalizowania prawa aborcyjnego - podała agencja Reutera, podkreślając, że był to największy protest od lat w tym kraju. Obecnie zabieg przerwania ciąży jest na Malcie całkowicie zakazany.

Niemieckie media o podłym faulu niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów Wiadomości
Niemieckie media o "podłym faulu" niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów

Niemiecki Bild am Sonntag nie pozostawia na niemieckiej minister obrony suchej nitki.

Zamiast Norymbergi uściski dłoni?. Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki Wiadomości
"Zamiast Norymbergi uściski dłoni?". Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony – Ołeksij Daniłow, bardzo mocno wypowiedział się na temat ostatniej propozycji złożonej przez prezydenta Francji – Emmanuela Macrona.

Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego Wiadomości
Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego

Europoseł solidarnej Polski Patryk Jaki był gościem programu "Polski punkt widzenia" w Telewizji Trwam.

Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO] Wiadomości
Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO]

Kamery uchwyciły Wojciecha Szczęsnego po meczu z Francją. Bramkarz reprezentacji Polski pocieszał swojego płaczącego syna.

Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka Wiadomości
Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda – uczestniczył w uroczystościach z okazji Dnia Górnika, które zostały połączone z 40. rocznicą rozpoczęcia wydobycia węgla w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości Silesia. Transmisja online 20.00 Wiadomości
[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości "Silesia". Transmisja online 20.00

Koncert Niepodległości „Silesia” to 46 edycja projektu realizowanego od 15 lat w Polsce i za granicą, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wydarzenie zainaugurowało w 2009 roku.

Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej Wiadomości
Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej

Zakończył się mecz 1/8 finałów MŚ w Katarze. Reprezentacja Polski ostatecznie przegrała z Francją 1-3. Dla biało-czerwonych jedynego gola zdobył Robert Lewandowski.

Andrzej Duda w KWK Pniówek: Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi Wiadomości
Andrzej Duda w KWK Pniówek: "Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi"

Musimy realizować zmiany zgodnie z zasadą sprawiedliwej transformacji, aby ich koszt był do udźwigniecie dla ludzi – powiedział w niedzielę w KWK Pniówek w woj. śląskim prezydent Andrzej Duda. W wydarzeniu wziął udział również Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe