Kabaret Neo-Nówka usiłował zadrwić ze swoich krytyków. Takiej odpowiedzi internautów się nie spodziewali

Znany kabaret Neo-Nówka na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie przedstawił skecz, który trudno nazwać skeczem. Wielu widzi w nim głównie polityczną propagandę.
Palec wskazujący Kabaret Neo-Nówka usiłował zadrwić ze swoich krytyków. Takiej odpowiedzi internautów się nie spodziewali
Palec wskazujący / Pixabay.com

Oto jeden bohater, najwyraźniej mający przedstawiać „oświeconą” część społeczeństwa, zwraca się wulgarnie do drugiego bohatera, którym jest jego ojciec w „tureckim swetrze” i berecie – mający zapewne symbolizować „nieoświeconą” część społeczeństwa.

Zwracając się do niego, wymienia po kolei sporą część politycznych tez stawianych przez opozycję. Skecz spotkał się z dość powszechną krytyką, choć publiczność Festiwalu wydawała się autentycznie rozbawiona.

Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości

– usiłował odpowiedzieć na oficjalnym profilu na Twitterze kabaret Neo-Nówka, publikując screen jednego z krytycznych wpisów.

Jednak internauci nie poczuli się rozbawieni. A przynajmniej nie większość.

 

Chamy „bedom” banowani

I tak na koniec. Motto oficjalnego konta Neo-Nówki na Twitterze brzmi: „Nie popieramy żadnego ugrupowania politycznego, nasze tłity mają charakter satyryczny i ironiczny. Chamy «bedom» banowani [pisownia oryginalna – przyp. red.]”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe