Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

W 2021 roku zanotowano wzrost liczby osób kupujących online – stanowili oni aż 77% wszystkich internautów[1]. Polskich e-konsumentów do zamawiania w sieci motywują przede wszystkim atrakcyjne ceny produktów, brak konieczności jechania do sklepu i nieograniczony czas wyboru. Ponad połowa z nich wskazuje także na dostęp do wielu form płatności online[2]. W efekcie na rynku pojawiają się nowe metody opłacania zamawianych produktów i usług – jedną z nich jest Visa Mobile, czyli rozwiązanie niewymagające podawania danych karty w sklepie online[3].
 Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

Visa Mobile – co to takiego?

Visa Mobile jest usługą, która stanowi odpowiedź na potrzeby Polaków pragnących korzystać z różnych form płatności i realizować transakcje w sposób szybki oraz bezpieczny.

Ten wirtualny portfel powinien zostać doceniony zwłaszcza przez e-kupujących, którzy w procesie płatności przez internet nie chcą podawać danych swojej karty płatniczej oraz wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym3. Visa Mobile tego nie wymaga, a dodatkowo:

  • umożliwia płacenie za zakupy online bez konieczności przeklikiwania się przez wiele wyskakujących okienek oraz wypełniania wielu pól formularza3;
  • pozwala na dokonywanie płatności na smartfonach, na których zainstalowano różne systemy operacyjne3;
  • każda dokonywana przez użytkownika transakcja jest zabezpieczana przez Visa3.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo Visa Mobile wynikają między innymi z tego, że wszelkie dane podaje się na etapie konfiguracji usługi – w mobilnej aplikacji bankowej albo w formie oddzielnej aplikacji. To właśnie wtedy należy wprowadzić dane karty płatniczej oraz inne informacje niezbędne do późniejszych płatności online, jak numer telefonu czy adres e-mail. W ten sposób można łatwo chronić swoje dane, a jednocześnie przyspieszyć proces płatności za zakupy w internecie3.

Jak skorzystać z Visa Mobile?

Dużą zaletą Visa Mobile jest prostota obsługi, z którą poradzić powinny sobie również osoby nieposiadające dużego doświadczenia w zakresie zakupów online czy nowych technologii. Z usługi skorzystać można na dwa sposoby3.

  1. W mobilnej aplikacji bankowej. Wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej, skonfigurować ją i płacić online. Warto pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności3.
  2. W formie samodzielnej aplikacji na telefon. Visa Mobile można zainstalować na swoim smartfonie i w ten sposób mieć dostęp do szybkich oraz bezpiecznych płatności przez internet w każdym miejscu i o dowolnej porze. Aplikacja jest bezpłatna i łatwa w konfiguracji (pobierz Visa Mobile w sklepie z aplikacjami dedykowanemu konkretnemu systemowi operacyjnemu)3.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierze użytkownik, uruchomienie Visa Mobile jest bardzo proste – wystarczy dodać numer telefonu, adres e-mail oraz dane karty płatniczej. W zależności od wybranej formy korzystania z usługi, proces konfiguracji może przebiegać nieco inaczej, ale za każdym razem jest intuicyjny i szybki3.

Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

 

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 9
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 22.05.2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie Wiadomości
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie

W wieżowcu w Kijowie doszło do wybuchu. W wyniku wybuchu doszło do pożaru

Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego Wiadomości
Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego

Kilka tysięcy osób, w tym przedstawiciele konserwatywnej opozycji i Kościoła katolickiego, zebrało się w niedzielę w stolicy Malty, Valetcie, w proteście przeciwko planom zliberalizowania prawa aborcyjnego - podała agencja Reutera, podkreślając, że był to największy protest od lat w tym kraju. Obecnie zabieg przerwania ciąży jest na Malcie całkowicie zakazany.

Niemieckie media o podłym faulu niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów Wiadomości
Niemieckie media o "podłym faulu" niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów

Niemiecki Bild am Sonntag nie pozostawia na niemieckiej minister obrony suchej nitki.

Zamiast Norymbergi uściski dłoni?. Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki Wiadomości
"Zamiast Norymbergi uściski dłoni?". Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony – Ołeksij Daniłow, bardzo mocno wypowiedział się na temat ostatniej propozycji złożonej przez prezydenta Francji – Emmanuela Macrona.

Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego Wiadomości
Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego

Europoseł solidarnej Polski Patryk Jaki był gościem programu "Polski punkt widzenia" w Telewizji Trwam.

Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO] Wiadomości
Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO]

Kamery uchwyciły Wojciecha Szczęsnego po meczu z Francją. Bramkarz reprezentacji Polski pocieszał swojego płaczącego syna.

Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka Wiadomości
Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda – uczestniczył w uroczystościach z okazji Dnia Górnika, które zostały połączone z 40. rocznicą rozpoczęcia wydobycia węgla w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości Silesia. Transmisja online 20.00 Wiadomości
[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości "Silesia". Transmisja online 20.00

Koncert Niepodległości „Silesia” to 46 edycja projektu realizowanego od 15 lat w Polsce i za granicą, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wydarzenie zainaugurowało w 2009 roku.

Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej Wiadomości
Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej

Zakończył się mecz 1/8 finałów MŚ w Katarze. Reprezentacja Polski ostatecznie przegrała z Francją 1-3. Dla biało-czerwonych jedynego gola zdobył Robert Lewandowski.

Andrzej Duda w KWK Pniówek: Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi Wiadomości
Andrzej Duda w KWK Pniówek: "Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi"

Musimy realizować zmiany zgodnie z zasadą sprawiedliwej transformacji, aby ich koszt był do udźwigniecie dla ludzi – powiedział w niedzielę w KWK Pniówek w woj. śląskim prezydent Andrzej Duda. W wydarzeniu wziął udział również Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe