Kredyt dla młodych małżeństw – jaki kredyt wybrać?

Młode małżeństwa bardzo często decydują się na zaciągnięcie kredytu w celu usamodzielnienia. Jaki kredyt w tym przypadku wybrać? Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z finansowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
 Kredyt dla młodych małżeństw – jaki kredyt wybrać?

Kredyt dla młodych małżeństw – jaką ofertę wybrać?

Wśród kredytów bankowych wyróżnia się dwa podstawowe rozwiązania, a mianowicie kredyt gotówkowy oraz hipoteczny. Z którego powinny korzystać młode małżeństwa? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ kredyt dla młodych małżeństw powinien zaspokajać ich potrzeby. W związku z tym małżonkowie, którzy decydują się na zakup mieszkania bądź budowę domu, powinni postawić na kredyt hipoteczny, który pozwoli im sfinansować tego typu inwestycję. W innych sytuacjach (np. remont posiadanej już nieruchomości, zakup samochodu itp.) lepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, w przypadku którego nie ma konieczności ustanawiania zabezpieczenia na nieruchomości. Kredyt gotówkowy opiewa na niższą kwotę, a co za tym idzie, jest spłacany z reguły w kilka lat (kredyty hipoteczne zaciąga się zazwyczaj na 20–30 lat), dzięki czemu w przyszłości będzie można zaciągnąć kolejny kredyt.

Jak uzyskać kredyt dla młodych małżeństw?

Kredyt dla młodych małżeństw to standardowy kredyt hipoteczny lub gotówkowy, w przypadku którego kredytobiorcami są nowożeńcy. Tego typu oferty znajdują się pod linkiem: https://money24.pl/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/. W jaki sposób młodzi małżonkowie mogą starać się o kredyt? Ścieżka w tym przypadku jest standardowa, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że bank może podchodzić restrykcyjnie do osób, które są na starcie swojej kariery zawodowej oraz cechuje ich młody wiek. W związku z tym konieczne będzie wykazanie ciągłości zatrudnienia oraz dokładne udokumentowanie uzyskiwanych dochodów. W przypadku kredytów hipotecznych na wysokie kwoty bank może wymagać również dołączenia do wniosku dodatkowego kredytobiorcy. Rolę tę z reguły pełnią rodzice bądź teściowie.

Na co zwrócić uwagę, zaciągając kredyt dla młodych małżeństw?

Młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny brać pod uwagę przede wszystkim jego całkowity koszt. Warto jednak mieć świadomość, że również ważne jest odpowiednie dopasowanie wysokości raty do możliwości finansowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych małżonków, którzy muszą liczyć się z tym, że start w dorosłe samodzielne życie może wiązać się z różnymi nieprzewidzianymi wydatkami. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala uzyskać niższą ratę, która będzie wygodniejsza do spłaty. Oczywiście wiąże się to ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu, jednak należy pamiętać, że dysponując odpowiednimi środkami, można spłacić swoje zobowiązanie przed czasem, a co za tym idzie, obniżyć jego koszt.

Podsumowując, należy stwierdzić, że młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny robić to w sposób świadomy. Pozwoli to zaspokoić aktualne potrzeby oraz wygodnie spłacać swoje zobowiązanie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W. prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów i Małgorzaty M. – prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska – Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także… polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe