Co to są herbicydy i kiedy je stosować?

Herbicydy to środki ochrony roślin cieszące się bardzo dużą popularnością. Używane są zarówno przez osoby prywatne dbające o swoje ogródki, jak i profesjonalne przedsiębiorstwa rolnicze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to są herbicydy i kiedy je stosować, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.
 Co to są herbicydy i kiedy je stosować?

Herbicydy - co to?

Herbicydy to chemiczne środki ochrony roślin używane w celu zwalczania chwastów. Stosowane są w uprawach ogrodniczych i rolnych. Dzieli się je na selektywne i totalne. Pierwsze niwelują konkretną grupę lub dany gatunek roślin, natomiast drugie - totalne - usuwają każdą zieleń. Herbicydy totalne najczęściej stosowane są w celu przygotowania danego terenu pod nową plantację.

Herbicydy można podzielić także pod względem terminu stosowania. Wyróżnia się:

-przedsiewne - używane przed zasianiem danych roślin uprawnych,
-przedwschodowe - używane po zasianiu roślin, ale przed ich wschodem,
-powschodowe - stosowane po wzejściu roślin.

Herbicydy dzieli się także ze względu na sposób stosowania i pobierania ich przez chwasty. Można wyróżnić:

-herbicydy doglebowe - pobierane są za pośrednictwem korzeni i pęczniejących nasion chwastów. Używane są zazwyczaj przed wzejściem roślin. Po wschodach sprawdzają się głównie do ograniczania wtórnego zachwaszczenia.
-herbicydy dolistne - pobierane są przez liście. Stosuje się je po wzejściu roślin uprawnych.
-herbicydy dolistno-doglebowe - Mogą być pobierane zarówno za pośrednictwem pęczniejących nasion czy korzeni, jak i liści.

Jak działają herbicydy?

Gdy już wiesz, co to są herbicydy, zapewne zastanawiasz się, jak działają te środki chemiczne. Otóż ich działanie polega na blokowaniu lub zakłócaniu pewnych procesów życiowych chwastów. Przede wszystkim hamują działanie enzymów, utrudniają proces fotosyntezy i zaburzają powstawanie białek. Oczywiście w sprzedaży można znaleźć herbicydy o działaniu kompleksowym, a także produkty mające konkretne właściwości. Wybór jest bardzo duży, dlatego bez problemu można znaleźć środek dostosowany do swoich potrzeb.

Kiedy stosować herbicydy?

Herbicydy najlepiej stosować jesienią, jednak należy pamiętać, że zabiegi są najskuteczniejsze w pogodne dni bez opadów. Bardzo ważna jest również pora wykonywania oprysków. Należy stosować je wieczorem po oblocie pszczół. Wykonując opryski w dzień, w czasie oblotu pszczół można ponieść konsekwencje prawne.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o tym, kiedy stosować herbicydy, należy zapoznać się ze wskazaniami producenta. Na opakowaniu środka z pewnością znajdziesz wskazówki dotyczące używania herbicydu.

Czy herbicydy są niebezpieczne?

Herbicydy to środki chemiczne mające za zadanie usunięcie niepożądanych roślin, przede wszystkim chwastów. Nie stanowią one zagrożenia, jeśli przestrzega się zaleceń producenta. Aby nie doprowadzić do szkód przez ich zastosowanie, należy trzymać się zalecanych dawek, używać ich wyłącznie w odpowiedniej fazie rozwoju roślin i stosować je tylko w dobrych warunkach atmosferycznych.

Gdzie kupić herbicydy?

Herbicydy można kupić głównie w stacjonarnych i internetowych sklepach ogrodniczych. Jednym z najpopularniejszych sklepów online specjalizujących się w sprzedaży środków ochrony roślin jest https://superplony.pl/. W jego asortymencie można znaleźć wysokiej jakości herbicydy najlepszych marek, takich jak np. Bayer. Ponadto korzystając z oferty sklepu Superplony.pl można liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego środka.

Zatem, jeśli szukasz profesjonalnego herbicydu, dzięki któremu pozbędziesz się nawet najbardziej uporczywych chwastów, wejdź na stronę: https://superplony.pl/pl/c/Herbicydy/23. Znajdziesz na niej szeroki wybór środków o różnych właściwościach i w różnych cenach. Z pewnością spośród tak bogatego asortymentu wybierzesz produkt dopasowany do swoich potrzeb i wymagań. W razie problemu z doborem środka, skontaktuj się z obsługą sklepu telefonicznie lub mailowo. Doradcy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie Wiadomości
Eksplozja w wieżowcu w Kijowie

W wieżowcu w Kijowie doszło do wybuchu. W wyniku wybuchu doszło do pożaru

Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego Wiadomości
Największa od lat demonstracja na Malcie. Przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego

Kilka tysięcy osób, w tym przedstawiciele konserwatywnej opozycji i Kościoła katolickiego, zebrało się w niedzielę w stolicy Malty, Valetcie, w proteście przeciwko planom zliberalizowania prawa aborcyjnego - podała agencja Reutera, podkreślając, że był to największy protest od lat w tym kraju. Obecnie zabieg przerwania ciąży jest na Malcie całkowicie zakazany.

Niemieckie media o podłym faulu niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów Wiadomości
Niemieckie media o "podłym faulu" niemieckiej MON Christine Lambrecht w negocjacjach z Polską ws. Patriotów

Niemiecki Bild am Sonntag nie pozostawia na niemieckiej minister obrony suchej nitki.

Zamiast Norymbergi uściski dłoni?. Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki Wiadomości
"Zamiast Norymbergi uściski dłoni?". Ukraiński polityk nie zostawił na Macronie suchej nitki

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony – Ołeksij Daniłow, bardzo mocno wypowiedział się na temat ostatniej propozycji złożonej przez prezydenta Francji – Emmanuela Macrona.

Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego Wiadomości
Patryk Jaki: Jeśli tę walkę wygramy, to pozwoli Polsce zbudować coś wielkiego

Europoseł solidarnej Polski Patryk Jaki był gościem programu "Polski punkt widzenia" w Telewizji Trwam.

Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO] Wiadomości
Polacy odpadli z mundialu w Katarze. Tak Szczęsny pocieszał zapłakanego syna [VIDEO]

Kamery uchwyciły Wojciecha Szczęsnego po meczu z Francją. Bramkarz reprezentacji Polski pocieszał swojego płaczącego syna.

Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka Wiadomości
Piotr Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Górnika w kopalni Bogdanka

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda – uczestniczył w uroczystościach z okazji Dnia Górnika, które zostały połączone z 40. rocznicą rozpoczęcia wydobycia węgla w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości Silesia. Transmisja online 20.00 Wiadomości
[Nasz Patronat] Koncert Niepodległości "Silesia". Transmisja online 20.00

Koncert Niepodległości „Silesia” to 46 edycja projektu realizowanego od 15 lat w Polsce i za granicą, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wydarzenie zainaugurowało w 2009 roku.

Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej Wiadomości
Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny! Francja przechodzi dalej

Zakończył się mecz 1/8 finałów MŚ w Katarze. Reprezentacja Polski ostatecznie przegrała z Francją 1-3. Dla biało-czerwonych jedynego gola zdobył Robert Lewandowski.

Andrzej Duda w KWK Pniówek: Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi Wiadomości
Andrzej Duda w KWK Pniówek: "Musimy realizować zmiany, aby ich koszt był do udźwignięcia dla ludzi"

Musimy realizować zmiany zgodnie z zasadą sprawiedliwej transformacji, aby ich koszt był do udźwigniecie dla ludzi – powiedział w niedzielę w KWK Pniówek w woj. śląskim prezydent Andrzej Duda. W wydarzeniu wziął udział również Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe