W jakich branżach najłatwiej o pracę w Rawie Mazowieckiej?

Rawa Mazowiecka to niewielkie miasto położone w województwie łódzkim. Jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą przez S8, jak i z Łodzią przez drogę krajową nr 72. Znaczne inwestycje w ciągu ostatnich kilku lat spowodowały, że w obszarze miejskim rozwinął się przemysł i handel. W jakich branżach najłatwiej jest znaleźć tam pracę? Podpowiadamy.
 W jakich branżach najłatwiej o pracę w Rawie Mazowieckiej?
/ freepik.com

W jakich branżach łatwo znaleźć pracę w Rawie Mazowieckiej?

Lokalizacja Rawy Mazowieckiej jest korzystna przede wszystkim dla branży logistycznej. Bardzo dobre połączenia drogowe pozwoliły wielu firmom otworzyć tutaj magazyny tranzytowe. Co za tym idzie, wzrosło zapotrzebowanie na magazynierów oraz kierowców. Potrzebni są także specjaliści. Między innymi rośnie zapotrzebowanie na inżynierów do spraw utrzymania ruchu oraz kierowników dystrybucji i logistyki. Warto także zwrócić uwagę, że w tej branży istnieje duża szansa na rozwój. Osoby zaangażowane i gotowe do zwiększania własnych umiejętności mogą szybko awansować na wyższe stanowiska. Wiążą się z tym znacznie wyższe zarobki, ale także większe obowiązki.

Praca w Rawie Mazowieckiej na GoWork.pl dostępna jest także w branży mięsnej. Działa tutaj także kilka zakładów, które specjalizują się w przetwarzaniu żywności. Cały ten proces odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych i ekologicznych metod. Technologia oparta jest w dużym stopniu na automatyce. Dlatego oprócz pracowników fizycznych, potrzebni są także specjaliści programowania maszyn. Firmy potrzebują także monterów urządzeń oraz mechaników i operatorów systemów zautomatyzowanych. Aby pracować na tych stanowiskach niezbędne jest odpowiednie doświadczenie w danej branży. Przedsiębiorstwa bardzo niechętnie zatrudniają osoby bez kwalifikacji.

Wśród najpopularniejszych branż w Rawie Mazowieckiej, warto zwrócić uwagę zarówno na małe i większe firmy działające w segmencie spożywczym, która w przeciągu ostatnich kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. Duże wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim obecność wielu gospodarstw specjalizujących się w uprawie warzyw i owoców. Dzięki czemu funkcjonuje stały łańcuch dostaw do zakładów przetwórczych. Można przypuszczać, że ta branża będzie się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać. Będą powstawać nowe firmy, w których zawsze znajdzie się zatrudnienie dla osób pragnących rozwijać tam swoje umiejętności.

Oferty pracy są skierowane także dla osób, które posiadają predyspozycje budowlańca. W Rawie Mazowieckiej działa duża ilość małych przedsiębiorstw oferujących usługi związane z remontami i budową obiektów na potrzeby przemysłu oraz wznoszeniem domów i innych budynków dla osób prywatnych. W samym mieście prężnie rozwija się także metalurgia. Kilka firm specjalizuje się również w wytwarzaniu wyrobów medycznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zatrudniają one głównie wykwalifikowane osoby. Co w dużym stopniu przyczyniło się do wdrożenia na rynek innowacyjnych produktów. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń drogowych wiele takich firm eksportuje swoje wyroby na zagraniczne rynki.

Warto także wspomnieć o branży turystycznej. Kilka lat temu przeprowadzona została kompleksowa rewitalizacja centrum miasta. Pozwoliło to przyciągnąć wielu inwestorów, którzy zaczęli opierać swój biznes na usługach dla turystów. Zarówno samo miasto, jak i jego okolice cieszą się ogromną popularnością wśród przyjezdnych, którzy szukają ciszy, odpoczynku i chcą zwiedzić kilka ważnych zabytków. Dlatego w sezonie turystycznym można natrafić na całkiem sporo ofert prac sezonowych głównie w gastronomii, a więc w barach i restauracjach zlokalizowanych nieopodal rynku. Część hoteli notuje także większe obłożenie, więc potrzebują sporo osób do obsługi turystów.

Jeśli chodzi o prace sezonowe i dorywcze, to najwięcej ogłoszeń dotyczy branży rolniczej. Ze względu na dużą ilość gospodarstw rolnych zlokalizowanych w sąsiedztwie Rawy Mazowieckiej, co roku pojawiają się oferty dotyczące zbioru owoców i warzyw, a także ich sortowania i pakowania. Ogłoszenia są atrakcyjne zarówno pod kątem wysokich stawek godzinowych, jak i możliwości skorzystania z zakwaterowania na miejscu. Zazwyczaj zatrudnienie nie trwa dłużej niż dwa lub trzy miesiące, co dla wielu osób może być istotną wadą.

Jak zwiększyć szanse na znalezienie pracy w Rawie Mazowieckiej?

Aby zwiększyć szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy w Rawie Mazowieckiej, należy przede wszystkim być gotowym na poszerzanie własnych umiejętności i kompetencji. Warto być na bieżąco z aktualnymi wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców i na podstawie tych informacji szukać szkoleń i kursów, które kompleksowo przygotowują do wykonywania określonego zawodu. W Rawie Mazowieckiej działa Powiatowy Urząd Pracy, do którego należy się udać, szukając nie tylko zatrudnienia, ale również możliwości przekwalifikowania się i zdobycia cennej wiedzy w trakcie różnorakich zajęć edukacyjnych. Osoby, które nieustannie inwestują w siebie i swoją wiedzę mają znacznie większe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy ze sporymi perspektywami rozwoju.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkaniu i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. Grozi podziałem Zachodu Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. "Grozi podziałem Zachodu"

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuela Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako "superagresywną" i ostrzegając, że może doprowadzić do "fragmentaryzacji" Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

Co za pi*******e. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
"Co za pi*******e". Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zaregował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób Wiadomości
Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na wirtualnym przyjęciu zorganizowanym przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej na platformie internetowej, której stworzenie kosztowało prawie 400 tys. euro – poinformował w czwartek brukselski portal Politico.

Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada Wiadomości
Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada

– Do czasu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju nie będę głosował z Prawem i Sprawiedliwością – zapowiedział w rozmowie z Radiem Plus Paweł Kukiz.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe