Pasy Judo - Rodzaje Pasów

Judo to popularna sztuka walki, która tak, jak w innych sportach ma swoje odznaczenia za osiągnięty poziom. Dzięki rozwojowi świata właściwie wszędzie możemy podjąć się nauki tej dyscypliny sportowej. Wiele osób jednak nie rozumie pewnej kwestii, która ściśle wiąże się z tym sportem. Mowa oczywiście o pasach, które otrzymujemy. Poniżej dowiecie jakie istnieją rodzaje pasów judo.
 Pasy Judo - Rodzaje Pasów
/ freepik.com

Jakie są pasy judo? - Historia sportu

Zanim przejdziemy do sprecyzowania poszczególnych pasów w sporcie, to warto, byście wiedzieli co nieco o tej konkretnej aktywności. Judo to sztuka walki, której korzenie znajdują się oczywiście w Japonii. Sama aktywność, która jest uważana za sport, została wymyślona przez Jigorō Kanō z jūjutsu. Świetnie sprawdza się w przypadku osób ruchliwych, które chcą wyzbyć się drzemiącej w nich energii.

Warto mieć na uwadze, że judo to nie tylko pewna technika, która zawiera w sobie trening fizyczny. Jest to także nauka na tle moralnym, ale i samoobrona. Z tego też względu możemy zauważyć, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie decydują się na tego typu trening. Z jakiego względu tak się dzieje? Otóż mężczyźni stawiają na wyzbycie się energii, natomiast kobiety chcą obronić się w niebezpiecznych sytuacjach.

Sport tak popularny oczywiście ma swoje własne zawody, na które często obstawia się oczekiwany wynik. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest bonus bez depozytu. Różni bukmacherzy oferują rozmaite bonusy, które możemy otrzymać nawet za samą rejestrację w serwisie. Warto brać pod uwagę, że emocje z zawodów judo mogą zostać zwiększone przez solidną wygraną.

Rodzaje pasów judo

Jak wspomnieliśmy powyżej, istnieją różne rodzaje pasów judo i zależą one od stopnia umiejętności, na jakim się znajdujemy. Im dłuższy staż, tym wyższy poziom reprezentujemy. Oczywiście każdy we własnym tempie dochodzi do konkretnych umiejętności, natomiast warto wiedzieć, na jakich zasadach przydziela się takie pasy. Zacznijmy więc od początku, czyli zasad Polskiego Związku Judo.

To na jego podstawie przydziela się pasy w naszym kraju. Istnieje 6 stopni KYU - a co za tym idzie - 6 pasów. Plasują się one w takiej kolejności:

  • 1 kyu - pas brązowy,
  • 2 kyu - pas niebieski,
  • 3 kyu - pas zielony,
  • 4 kyu - pas pomarańczowy,
  • 5 kyu - pas żółty,
  • 6 kyu - pas biały.

Powyższa lista jest ułożona od najwyższego poziomu pasa do tego najniższego. Na początku zatem otrzymuje się biały pas. Aby jednak móc go posiadać, musicie odbyć co najmniej 50 lekcji judo. W przypadku żółtego odznaczenia musicie posiadać pas biały i dodatkowo do tego odbyć kolejne 50 lekcji. Pomarańczowy pas otrzymuje się po co najmniej pół roku trenowania od otrzymania żółtego pasu.

Powinniście być również w tym momencie w trybie zawodniczym. Rodzaje pasów judo, takie jak zielony otrzymujecie po 6 miesiącach od zdobycia pomarańczowego, będąc w trybie zawodniczym. Jeśli trenujecie rekreacyjnie, to będzie to rok po jego otrzymaniu.

Jakie są pasy judo? - Zdobycie niebieskiego i brązowego pasu

Czas na omówienie kwestii, jaką jest zdobycie niebieskiego i brązowego pasa. Są to dwa najwyższe stopnie w judo. Jakie wymagania musimy zatem spełnić? Jeśli chodzi o niebieski pas, to otrzymujemy go pół roku po zielonym, jeśli jesteśmy w trybie zawodniczym. Ćwicząc judo rekreacyjnie, będziemy musieli poczekać cały rok na takie wyróżnienie.

Brązowy pas natomiast otrzymuje się pół roku po niebieskim, jeśli regularnie trenujemy i jesteśmy w trybie zawodniczym. W przypadku trenowania rekreacyjnego będzie to rok po niebieskim. Rodzaje pasów judo pozwalają na zdobycie motywacji w postaci coraz lepszego stopnia. Bez wątpienia jest to doskonały sposób na chęć do dalszego rozwoju.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W. prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów i Małgorzaty M. – prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska – Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także… polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe