Ile prądu zużywają Twoje sprzęty domowe? Sprawdź, by „Mądrze korzystać z energii!”

Urządzenia elektryczne w naszych domach pochłaniają różną ilość energii, ale jak sprawdzić, które z nich najmocniej wpływa na nasze rachunki? Odpowiedź na to pytanie dostarcza nowa kampania PGE pod hasłem „Mądrze korzystaj z energii!”, dzięki której sprawdzisz, ile energii zużywa każdy sprzęt elektryczny w twoim domu.
 Ile prądu zużywają Twoje sprzęty domowe? Sprawdź, by „Mądrze korzystać z energii!”
/ Grafika: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

By sprawdzić, ile prądu zużywa twoja pralka, zmywarka czy telewizor, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.madrze-korzystaj.pl, która powstała w ramach kampanii PGE „Mądrze korzystaj z energii!”. Na stronie znajduje się specjalnie przygotowany kalkulator, który dostarcza informacji na temat mocy danego urządzenia, a także rocznego zużycia energii przez to urządzenie, wyliczonego na podstawie tego, jak często z niego korzystamy.

PGE Polska Grupa Energetyczna zachęca, by mądrze korzystać z energii, podnosząc świadomość konsumencką i zmieniając złe nawyki, które prowadzą do marnotrawienia energii. Symbolem kampanii jest kojarzona z mądrością Sowa, która podpowiada, jak oszczędzać energię.

Oto niektóre z propozycji, które pomogą ulżyć portfelom konsumentów: zawsze odłączaj urządzenia od zasilania, gdy z nich nie korzystasz; gaś światło w pomieszczeniach, z których wychodzisz; kupuj urządzenia o wyższej klasie energetycznej; poczekaj z praniem do czasu, gdy zapełnisz cały bęben; nie otwieraj bez potrzeby zamrażalnika i nagrzanego piekarnika; wlewaj do czajnika tyle wody, ile zamierzasz wypić. Zmieniając swoje drobne nawyki, możesz zaoszczędzić i zmniejszyć rachunki za prąd, na co zwraca uwagę również prezes PGE.

– Mądre korzystanie z dobra, jakim jest energia elektryczna, powinno nam towarzyszyć każdego dnia. Szczególnie teraz, gdy wojna wywołana przez Putina na Ukrainie zachwiała sytuacją geopolityczną i wywołała światowy kryzys energetyczny. Każdy z nas, zmieniając swoje nawyki, może mądrze korzystać z energii elektrycznej i ograniczyć jej zużycie, a tym samym zmniejszyć swoje rachunki – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Mądre głowy wiedzą, jak korzystać z energii”.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W. prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów i Małgorzaty M. – prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. Był gol? [VIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. "Był gol?" [VIDEO]

Wczorajszy mecz Polska-Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także...polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe