Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie przewodniczącego Solidarności w IKEA Industry Lubawa. „S” protestuje!

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lubawa wyrażono zgodę na zwonienie Dariusza Kawki, przewodniczącego organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, delegata Europejskiej Rady Zakładowej IKEA Industry i jednocześnie radnego Rady Miasta Lubawa. O sprawie informują związkowcy z Solidarności w IKEA Industry, których zdaniem decyzja Rady jest wynikiem nieugiętej postawy Dariusza Kawki jako radnego, „który wykonując swój mandat, zawsze na względzie ma przede wszystkim dobro mieszkańców”.
 Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie przewodniczącego Solidarności w IKEA Industry Lubawa. „S” protestuje!
/ fot. M. Kukuła

Solidarność w IKEA Industry informuje, że dziś, 18 listopada 2022 r. odbyła się XLVII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa w sprawie wniosku pracodawcy IKEA Industry Lubawa Spółka z o.o. o wyrażenie zgody przez Radę na wypowiedzenie umowy o pracę w trybie art. 52 z przewodniczącym organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, delegatem Europejskiej Rady Zakładowej IKEA Industry i jednocześnie radnym Rady Miasta Lubawa Dariuszem Kawką.

– Niestety większość radnych, w tym wszyscy radni z komitetu wyborczego burmistrza miasta Lubawa Macieja Radtke – pomimo przedstawionej argumentacji dot. nieprawidłowości prawnych zastosowania art. 52 (brak podstaw, przedawnienie przytoczonych sytuacji) oraz powiązanie jednej z przyczyn z pełnieniem funkcji radnego, wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy – informuje Michał Kukuła, przewodniczący Solidarności w IKEA Industry i IKEA Retail.

Dariusz Kawka jest znanym w społeczności lokalnej działaczem społecznym podejmującym działania na rzecz lokalnej społeczności w wielu wymiarach społecznych.

Solidarność protestuje

– Dzisiejsza decyzja Rady jest niegodnym działaniem powodującym szkodę wielu mieszkańców i ich rodzin, miasta, gminy Lubawa oraz powiatu iławskiego i ościennych gmin zatrudnionych w IKEA Industry. Dzisiejsza decyzja Rady jest wynikiem dotychczas nieugiętej postawy Dariusza Kawki jako radnego, który wykonując swój mandat, zawsze na względzie ma przede wszystkim dobro mieszkańców – przekonuje Michał Kukuła.

W dzisiejszym posiedzeniu Rady jako wsparcie Dariusza Kawki udział wzięli: mieszkańcy Lubawy, pracownicy Ikea Industry Lubawa, przedstawiciele Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, przewodniczący i członkowie Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność”, przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani działającego w IKEA Industry, radny powiatu iławskiego, członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. Grozi podziałem Zachodu Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. "Grozi podziałem Zachodu"

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuela Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako "superagresywną" i ostrzegając, że może doprowadzić do "fragmentaryzacji" Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

Co za pi*******e. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
"Co za pi*******e". Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zaregował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób Wiadomości
Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na wirtualnym przyjęciu zorganizowanym przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej na platformie internetowej, której stworzenie kosztowało prawie 400 tys. euro – poinformował w czwartek brukselski portal Politico.

Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada Wiadomości
Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada

– Do czasu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju nie będę głosował z Prawem i Sprawiedliwością – zapowiedział w rozmowie z Radiem Plus Paweł Kukiz.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe