"To atak na cały ruch związkowy". 300 osób protestowało przeciw próbie zwolnienia przewodniczącego "S" IKEA Industry Lubawa

W dniu 18 listopada 2022 r. ponad 300 pracowników firmy IKEA Industry w Lubawie spotkało się pod bramą, aby zademonstrować sprzeciw wobec próby rozwiązania umowy o pracę przewodniczącemu organizacji zakładowej NSZZ Solidarność w IKEA Industry w Lubawie Dariuszowi Kawce.
/ fot. M. Kukuła

"Była to zdecydowana reakcja kilkuset pracowników i mieszkańców Gminy Lubawa na dzisiejszą uchwałę Rady Miasta.
Podczas dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia zwołanego na wniosek kilku radnych w związku z wpłynięciem pisma od pracodawcy IKEA Industry Poland Sp z o.o. w Lubawie o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Dariuszem Kawką. Rada miasta większością jedenastu głosów wyraziła zgodę na wypowiedzenie umowy o pracę radnemu Dariuszowi Kawce" - przekazują przedstawiciele Solidarności w IKEA Industry.

Ich zdaniem tak liczebna i spontaniczna reakcja pracowników świadczy o bardzo dużym poparciu załogi i mieszkańców Powiatu Iławskiego i Gminy Lubawa dla szykanowanego Dariusza Kawki.

"Powyższa sytuacja jest atakiem na cały ruch związkowy w Polsce, a bezpośrednio wymierzony w NSZZ "Solidarność" przez zachodnią korporację rękoma polskich menagerów. W związku zawodowym NSZZ" Solidarność" panuje zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", dlatego swoje wsparcie w najbliższym czasie zapowiadają organizacje zakładowe NSZZ" Solidarność" i Budowlani oraz Komisja Krajowa NSZZ" Solidarność", Zarządy Regionów NSZZ "Solidarność" jak i Krajowy Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ "Solidarność" oraz organizacje międzynarodowe" - przekazują związkowcy. 

"W najbliższy weekend odbędzie się zebranie komisji zakładowej w celu podjęcia uchwały o braku zgody na rozwiązanie umowy o pracę koledze Darkowi . Po tym, jeśli IKEA postąpi zgodnie z prawem, to nie rozwiąże Dariuszowi umowy o pracę Jeśli postąpi inaczej - NSZZ "Solidarność" jako cały związek podejmie zdecydowane działania!" - przekazuje Michał Kukuła z Solidarności IKEA Industry. 

Działania związkowców w IKEA Industry wpierają członkowie Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ "Solidarność".

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W. prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów i Małgorzaty M. – prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska – Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także… polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe