Jedna aplikacja, wiele możliwości

Ściągnąłeś i aktywowałeś aplikację mobilną IKO PKO Banku Polskiego. Masz teraz dostęp do usług bankowych we własnym telefonie. Co to w praktyce oznacza?
 Jedna aplikacja, wiele możliwości
/ fot. PKO Bank Polski

W skrócie chodzi o to, że działania, jakie podejmujesz, związane z twoim kontem, kartami, chęcią skorzystania z oferty pożyczki czy ubezpieczenia, które dotychczas wymagały wizyty w banku lub zalogowania na komputerze, możesz teraz zrealizować w smartfonie.

 

Załóż konto na selfie

Jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim, możesz otworzyć je właśnie za pomocą aplikacji IKO. Zrobisz to nawet w ciągu ok. 15 minut, umowę podpiszesz online, a bank zweryfikuje Twoją tożsamość za pomocą zdjęcia dowodu osobistego i twarzy, czyli tzw. selfie. Po podpisaniu umowy będziesz miał od razu dostęp m.in. do: płatności i wypłat BLIK oraz przelewów krajowych. W aplikacji IKO możesz otworzyć nie tylko konto osobiste i oszczędnościowe, ale również PKO Konto Firmowe oraz PKO Konto firmowe Premium. Możesz także otworzyć w ten sposób konto walutowe, dzięki któremu nie będziesz płacił za przewalutowanie. Uzyskasz też dostęp do bankowego kantoru online, gdzie w prosty sposób wymienisz waluty, nie wychodząc z domu. Jeśli zaś obsługujesz firmę w aplikacji IKO, możesz skorzystać z natychmiastowej wymiany walut po atrakcyjnym kursie, bez konta walutowego w ramach kantoru dla firm.

IKO przyda się także osobom, które dopiero planują otworzyć własną działalność. Poprzez aplikację można zarejestrować działalność gospodarczą i otworzyć konto firmowe online w jednym wniosku, bez wizyty w urzędzie.

W IKO skorzystasz także z otwartej bankowości. To wygodny sposób na to, by widzieć wszystkie swoje finanse w jednym miejscu.

 

Weź pożyczkę, nie wychodząc z domu

W kilku prostych krokach w aplikacji IKO możesz złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową (nawet jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim) lub pożyczkę konsolidacyjną. Pieniądze trafią na Twoje konto nawet w dniu złożenia wniosku. W IKO możesz także złożyć wniosek o debet na koncie, a także limit odnawialny.

To również wygodne narzędzie dla firm. Poprzez aplikację bankową złożysz wniosek o pożyczkę lub kredyt obrotowy dla firm w wysokości od 5000 zł do 100 000 zł. Pamiętaj jednak, że udzielenie pożyczki oraz jej kwota uzależnione są od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej.

 

Płać telefonem lub zegarkiem

W IKO możesz również w prosty sposób zarządzać swoimi kartami, także tą wielowalutową. Użytkownicy iPhone’ów mogą też skorzystać z Apple Pay. Gdy dodasz kartę do Apple Wallet w aplikacji IKO, jeszcze prostsze stanie się płacenie telefonem zbliżeniowo. Apple Pay możesz aktywować na swoim telefonie iPhone, zegarku Apple Watch, iPadzie oraz komputerze Mac. Oprócz tego dostępne są inne płatności zbliżeniowe, m.in. Google Pay, BLIK zbliżeniowy, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay.

W aplikacji IKO w razie potrzeby zmienisz limity kart debetowych i kart kredytowych. Możesz w ten sposób ustawić nowy dzienny limit operacji płatniczych, dzienny limit operacji internetowych czy dzienny limit wypłat gotówki.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, w aplikacji IKO możesz szybko zamówić, a potem wygodnie obsługiwać swoją kartę kredytową. Masz już taką kartę? Za pomocą IKO możesz złożyć wniosek zarówno o zwiększenie, jak i zmniejszenie jej limitu.

W IKO przelejesz pieniądze z limitu Twojej karty kredytowej na swoje konto, za pomocą telefonu w łatwy sposób dokonasz również spłaty karty.

W przypadku zgubienia, kradzieży czy zniszczenia karty zastrzeżesz ją również bezpośrednio w aplikacji IKO. Podczas zastrzegania karty możesz od razu zamówić nową. W aplikacji IKO nadasz jej również PIN. Z kolei z czasowej blokady karty w aplikacji IKO możesz skorzystać zawsze, gdy obawiasz się, że ktoś nieuprawniony może mieć dostęp  do Twojej karty np. w trakcie pobytu w klubie fitness czy na basenie. Ty decydujesz, jak długo trwa blokada – w każdej chwili możesz ją wyłączyć w swojej aplikacji bez żadnych konsekwencji.

Znudził Ci się wygląd karty? Sprawdź galerię kart w IKO i wybierz coś dla siebie. Za pomocą aplikacji kilkoma kliknięciami na telefonie wybierzesz wizerunek karty, jaka Ci odpowiada, i zamówisz ją. Dla kibiców są dostępne „plastiki” z galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy z herbami klubów. Masz już w ręku kartę kredytową lub debetową? Aktywuj ją oraz nadaj PIN w aplikacji IKO. Karta będzie gotowa do płatności w internecie.

W sekcji Mój Bank → Karty znajdziesz listę swoich kart debetowych i kart kredytowych w PKO Banku Polskim (usługi dotyczą klientów indywidualnych – posiadaczy kart kredytowych i nie dotyczą kart dla firm). Kliknięcie w wybraną kartę na liście powoduje wyświetlenie szczegółowych informacji o niej, m.in. nazwę karty, dostępny limit kredytowy, limity transakcyjne dla karty, zasady spłaty kwoty minimalnej zadłużenia, datę ważności karty i numer rachunku do spłaty karty.

 

Ubezpiecz samochód, dom i podróż

Poprzez IKO możesz wykupić różnorakie ubezpieczenia. W swoim telefonie ubezpieczysz samochód, korzystając z ubezpieczenia komunikacyjnego OC z Zieloną Kartą, AC, NNW, Car Assistance, a także ubezpieczysz dom lub mieszkanie oraz ich wyposażenie z PKO Dom, możesz również skorzystać z ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże24, które zapewni ochronę zdrowia, bagażu i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podczas wypoczynku, pracy oraz uprawiania sportu w kraju i za granicą. W IKO kilkoma kliknięciami ubezpieczysz również dziecko, dzięki czemu zyskasz ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Za podstawowy zakres takiej ochrony zapłacisz 5 zł miesięcznie.
Jeśli jesteś uczestnikiem Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) lub Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE) w PKO TFI, w IKO możesz sprawdzić stan rejestru. W odpowiednich zakładkach znajdziesz historię transakcji, aktualną wartość rejestru oraz szczegóły rejestru. Co więcej – można z tej usługi skorzystać, nie posiadając rachunku w PKO Banku Polskim, wystarczy aktywować „IKO bez konta”.

Dzięki aplikacji IKO w prosty sposób skorzystasz więc z produktów bankowych potrzebnych na co dzień, oszczędzając przy tym cenny czas.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim SA.


 

POLECANE
Atak i znieważenie żołnierzy przy granicy. Nowe informacje ws. ukarania sprawców z ostatniej chwili
Atak i znieważenie żołnierzy przy granicy. Nowe informacje ws. ukarania sprawców

W środę przed południem podlaska Policja opublikowała komunikat ws. ukarania osób odpowiedzialnych za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej żołnierzy stacjonujących przy granicy z Białorusią.

Niepokojące doniesienia w sprawie znanej piosenkarki z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia w sprawie znanej piosenkarki

Media obiegły niepokojące informacje w sprawie znanej piosenkarki. Czy to koniec jej kariery muzycznej?

Wiadomości
III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie. Sympozjum o św. Andrzeju Boboli 19-20 lipca br.

W sobotę 20 lipca 2024 r. na Bobolówce w Strachocinie odbędzie się III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. W uroczystości weźmie udział również wydawnictwo Biały Kruk, na które serdecznie zapraszamy.

Wielki hit powraca. Drugi sezon serialu już na Netflix z ostatniej chwili
Wielki hit powraca. Drugi sezon serialu już na Netflix

Dobra wiadomość dla fanów popularnego serialu. Drugi sezon pojawił się już na platformie Netflix.

Europoseł PiS z ważnym stanowiskiem w Parlamencie Europejskim polityka
Europoseł PiS z ważnym stanowiskiem w Parlamencie Europejskim

Europoseł Kosma Złotowski z PiS został w środę wybrany na jednego z pięciu kwestorów w Parlamencie Europejskim. Jego kandydatura została przegłosowana w drugiej turze.

Konferencja Korneluka. „Coś mu się pomyliło” pilne
Konferencja Korneluka. „Coś mu się pomyliło”

„Nie wiem, „nic mi o tym nie wiadomo”, „sprawdzę to” – te słowa chyba najczęściej padały w odpowiedziach prokuratora Dariusza Korneluka podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Krajowej, która odbyła się po uwolnieniu bezprawnie zatrzymanego posła Marcina Romanowskiego.

Skandal w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sędziowie protestują pilne
Skandal w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sędziowie protestują

„Informujemy, że Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 15 lipca 2024 г., w toku którego doszło do wyrażenia opinii o zamiarze Ministra Sprawiedliwości odwołania z funkcji prezesa i wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie oraz prezesów i wiceprezesów sądów rejonowych położonych na obszarze właściwości tego sądu, odbyło się z oczywistym i rażącym naruszeniem prawa” – głosi komunikat opublikowany przez sędziów z Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zofia Klepacka ogłosiła nowy etap kariery z ostatniej chwili
Zofia Klepacka ogłosiła nowy etap kariery

Zofia Klepacka ogłosiła nowy etap kariery. „Coś się kończy i coś zaczyna” – napisała.

„Kompromitacja”. W sieci wrze po zwolnieniu Marcina Romanowskiego z ostatniej chwili
„Kompromitacja”. W sieci wrze po zwolnieniu Marcina Romanowskiego

Marcin Romanowski wyszedł na wolność po tym, jak sąd odrzucił wniosek śledczych o tymczasowe aresztowanie posła Suwerennej Polski. W sieci rozpętała się prawdziwa burza.

„Nie można skutecznie ponownie zatrzymać posła Romanowskiego” z ostatniej chwili
„Nie można skutecznie ponownie zatrzymać posła Romanowskiego”

Mecenas Bartosz Lewandowski ucina spekulacje, które krążą w sieci, jakoby po ewentualnym uchyleniu Marcinowi Romanowskiemu immunitetu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostanie on ponownie zatrzymany.

REKLAMA

Jedna aplikacja, wiele możliwości

Ściągnąłeś i aktywowałeś aplikację mobilną IKO PKO Banku Polskiego. Masz teraz dostęp do usług bankowych we własnym telefonie. Co to w praktyce oznacza?
 Jedna aplikacja, wiele możliwości
/ fot. PKO Bank Polski

W skrócie chodzi o to, że działania, jakie podejmujesz, związane z twoim kontem, kartami, chęcią skorzystania z oferty pożyczki czy ubezpieczenia, które dotychczas wymagały wizyty w banku lub zalogowania na komputerze, możesz teraz zrealizować w smartfonie.

 

Załóż konto na selfie

Jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim, możesz otworzyć je właśnie za pomocą aplikacji IKO. Zrobisz to nawet w ciągu ok. 15 minut, umowę podpiszesz online, a bank zweryfikuje Twoją tożsamość za pomocą zdjęcia dowodu osobistego i twarzy, czyli tzw. selfie. Po podpisaniu umowy będziesz miał od razu dostęp m.in. do: płatności i wypłat BLIK oraz przelewów krajowych. W aplikacji IKO możesz otworzyć nie tylko konto osobiste i oszczędnościowe, ale również PKO Konto Firmowe oraz PKO Konto firmowe Premium. Możesz także otworzyć w ten sposób konto walutowe, dzięki któremu nie będziesz płacił za przewalutowanie. Uzyskasz też dostęp do bankowego kantoru online, gdzie w prosty sposób wymienisz waluty, nie wychodząc z domu. Jeśli zaś obsługujesz firmę w aplikacji IKO, możesz skorzystać z natychmiastowej wymiany walut po atrakcyjnym kursie, bez konta walutowego w ramach kantoru dla firm.

IKO przyda się także osobom, które dopiero planują otworzyć własną działalność. Poprzez aplikację można zarejestrować działalność gospodarczą i otworzyć konto firmowe online w jednym wniosku, bez wizyty w urzędzie.

W IKO skorzystasz także z otwartej bankowości. To wygodny sposób na to, by widzieć wszystkie swoje finanse w jednym miejscu.

 

Weź pożyczkę, nie wychodząc z domu

W kilku prostych krokach w aplikacji IKO możesz złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową (nawet jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim) lub pożyczkę konsolidacyjną. Pieniądze trafią na Twoje konto nawet w dniu złożenia wniosku. W IKO możesz także złożyć wniosek o debet na koncie, a także limit odnawialny.

To również wygodne narzędzie dla firm. Poprzez aplikację bankową złożysz wniosek o pożyczkę lub kredyt obrotowy dla firm w wysokości od 5000 zł do 100 000 zł. Pamiętaj jednak, że udzielenie pożyczki oraz jej kwota uzależnione są od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej.

 

Płać telefonem lub zegarkiem

W IKO możesz również w prosty sposób zarządzać swoimi kartami, także tą wielowalutową. Użytkownicy iPhone’ów mogą też skorzystać z Apple Pay. Gdy dodasz kartę do Apple Wallet w aplikacji IKO, jeszcze prostsze stanie się płacenie telefonem zbliżeniowo. Apple Pay możesz aktywować na swoim telefonie iPhone, zegarku Apple Watch, iPadzie oraz komputerze Mac. Oprócz tego dostępne są inne płatności zbliżeniowe, m.in. Google Pay, BLIK zbliżeniowy, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay.

W aplikacji IKO w razie potrzeby zmienisz limity kart debetowych i kart kredytowych. Możesz w ten sposób ustawić nowy dzienny limit operacji płatniczych, dzienny limit operacji internetowych czy dzienny limit wypłat gotówki.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, w aplikacji IKO możesz szybko zamówić, a potem wygodnie obsługiwać swoją kartę kredytową. Masz już taką kartę? Za pomocą IKO możesz złożyć wniosek zarówno o zwiększenie, jak i zmniejszenie jej limitu.

W IKO przelejesz pieniądze z limitu Twojej karty kredytowej na swoje konto, za pomocą telefonu w łatwy sposób dokonasz również spłaty karty.

W przypadku zgubienia, kradzieży czy zniszczenia karty zastrzeżesz ją również bezpośrednio w aplikacji IKO. Podczas zastrzegania karty możesz od razu zamówić nową. W aplikacji IKO nadasz jej również PIN. Z kolei z czasowej blokady karty w aplikacji IKO możesz skorzystać zawsze, gdy obawiasz się, że ktoś nieuprawniony może mieć dostęp  do Twojej karty np. w trakcie pobytu w klubie fitness czy na basenie. Ty decydujesz, jak długo trwa blokada – w każdej chwili możesz ją wyłączyć w swojej aplikacji bez żadnych konsekwencji.

Znudził Ci się wygląd karty? Sprawdź galerię kart w IKO i wybierz coś dla siebie. Za pomocą aplikacji kilkoma kliknięciami na telefonie wybierzesz wizerunek karty, jaka Ci odpowiada, i zamówisz ją. Dla kibiców są dostępne „plastiki” z galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy z herbami klubów. Masz już w ręku kartę kredytową lub debetową? Aktywuj ją oraz nadaj PIN w aplikacji IKO. Karta będzie gotowa do płatności w internecie.

W sekcji Mój Bank → Karty znajdziesz listę swoich kart debetowych i kart kredytowych w PKO Banku Polskim (usługi dotyczą klientów indywidualnych – posiadaczy kart kredytowych i nie dotyczą kart dla firm). Kliknięcie w wybraną kartę na liście powoduje wyświetlenie szczegółowych informacji o niej, m.in. nazwę karty, dostępny limit kredytowy, limity transakcyjne dla karty, zasady spłaty kwoty minimalnej zadłużenia, datę ważności karty i numer rachunku do spłaty karty.

 

Ubezpiecz samochód, dom i podróż

Poprzez IKO możesz wykupić różnorakie ubezpieczenia. W swoim telefonie ubezpieczysz samochód, korzystając z ubezpieczenia komunikacyjnego OC z Zieloną Kartą, AC, NNW, Car Assistance, a także ubezpieczysz dom lub mieszkanie oraz ich wyposażenie z PKO Dom, możesz również skorzystać z ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże24, które zapewni ochronę zdrowia, bagażu i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podczas wypoczynku, pracy oraz uprawiania sportu w kraju i za granicą. W IKO kilkoma kliknięciami ubezpieczysz również dziecko, dzięki czemu zyskasz ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Za podstawowy zakres takiej ochrony zapłacisz 5 zł miesięcznie.
Jeśli jesteś uczestnikiem Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) lub Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE) w PKO TFI, w IKO możesz sprawdzić stan rejestru. W odpowiednich zakładkach znajdziesz historię transakcji, aktualną wartość rejestru oraz szczegóły rejestru. Co więcej – można z tej usługi skorzystać, nie posiadając rachunku w PKO Banku Polskim, wystarczy aktywować „IKO bez konta”.

Dzięki aplikacji IKO w prosty sposób skorzystasz więc z produktów bankowych potrzebnych na co dzień, oszczędzając przy tym cenny czas.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim SA. 

Polecane
Emerytury
Stażowe