XXV Posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska

15 listopada odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska.
  XXV Posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska
/ fot. Region Ziemia Radomska NSZZ „Solidarność”

Zebranie poprowadził  przewodniczący ZR Zdzisław Maszkiewicz, który powitał członków ZR i zaprezentował porządek obrad - przyjęty jednogłośnie bez żadnych poprawek. W posiedzeniu wzięła udział przewodnicząca Regionalnej Komisji Rewizyjnej Jadwiga Poźniak, a także Agata Kacprzak i Marcin Mazur z Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Jedlińsku.

Wiceprzewodniczący ZR Krzysztof Kośla rozpoczął obrady od przedstawienia decyzji i uchwał z poprzedniego posiedzenia ZR.

Potem przewodniczący Zdzisław Maszkiewicz wręczył Agacie Kacprzak i Marcinowi Mazurowi Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem obrad było wytypowanie pracodawców z Regionu do XV edycji ogólnopolskiego konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" (PPP). ZR w głosowaniu zaakceptował następujące kandydatury: Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Radomiu, Publiczna Szkoła Powiatowa w Wierzchowinach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, MPK Radom sp. z o.o.

Potem ZR wyrejestrował z rejestru regionalnego Organizację Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania w Szydłowcu (przy 2 głosach wstrzymujących).

Dyskutowano też nad przygotowaniami do obchodów 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - 13 grudnia o godz. 12.00 zostaną tradycyjnie zapalone znicze oraz złożone kwiaty pod Pomnikiem Radomskiego Czerwca'76 w Radomiu, a o 18.00 członkowie NSZZ "Solidarność" z Pionek spotkają się na mszy św. połączonej z opłatkiem.

Kolejnym punktem obrad były tez przygotowania do spotkania opłatkowego w siedzibie ZR - 19 lub 20 grudnia, o dokładnym terminie Region będzie informować na stronie internetowej ZR. Omawiano też działania związane z wykonaniem tablicy pamiątkowej poświęconej osobie o. Huberta Czumy SJ.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. Był gol? [VIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. "Był gol?" [VIDEO]

Wczorajszy mecz Polska-Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także...polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. Grozi podziałem Zachodu Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. "Grozi podziałem Zachodu"

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuela Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako "superagresywną" i ostrzegając, że może doprowadzić do "fragmentaryzacji" Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób Wiadomości
Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na wirtualnym przyjęciu zorganizowanym przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej na platformie internetowej, której stworzenie kosztowało prawie 400 tys. euro – poinformował w czwartek brukselski portal Politico.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe