Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej

„Przy naszym wigilijnym stole pamiętajmy nie tylko o pustym miejscu, ale także w sercach pomódlmy się o zakończenie tej barbarzyńskiej wojny, którą wywołał reżim Putina. Módlmy się o to, aby jak najszybciej ta wojna zakończyła się pokojem, abyśmy mogli spokojnie w naszym kraju pracować na rzecz naszej Ojczyzny i naszego związku zawodowego „Solidarność” – powiedział Szef „Solidarności” Piotr Duda.
fot. mat. własne Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej
fot. mat. własne

8 grudnia w Kołobrzegu, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyło się spotkanie opłatkowe członków Komisji Krajowej i zaproszonych gości, które swoją obecnością zaszczycił również ksiądz biskup koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński. 

Ksiądz biskup Zbigniew Zieliński życzył wszystkim:

„aby Ten, który przyszedł na świat, właśnie jako Boże Dziecię, jako wydawałoby się bezradne i ubogie, a który swoim przyjściem sprawił, że zaczęliśmy liczyć lata nowej epoki, nowej ery, niech będzie dla nas wszystkich ciągłą inspiracją do tego, żeby budować nowy, lepszy świat. Byśmy w możliwość realizacji takiego projektu nigdy nie zwątpili. Przypomina nam o tym nowonarodzone Dziecię i niech te święta, które są przed nami, w tym nam jeszcze bardziej pomogą”.


Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie krył wzruszenia i radości z tego, że wszyscy mogli się spotkać w tym pięknym okresie adwentowym i wspólnie przygotowywać do przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa. 

„To dla nas bardzo ważne, członków związku zawodowego „Solidarność”, ale także jako katolików, że łamiemy się opłatkiem życząc sobie zdrowia i opieki Bożej - powiedział.

"Jednak mimo tego, że aura na zewnątrz jest taka już świąteczna, to nasze serca wewnątrz nie mogą się tak bardzo cieszyć, jak byśmy chcieli. Myśleliśmy sobie, że ściągniemy maski, które musieliśmy nosić przez długi czas, że będziemy dzisiaj już bardziej swobodnie, ale niestety od 24 lutego, sytuacja za naszą wschodnią granicą nie pozwala nam cieszyć się całym sercem i radością z tych świąt” -  powiedział Piotr Duda.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ten sondaż się Tuskowi nie spodoba. Polacy sceptyczni ws. porozumienia opozycji Wiadomości
Ten sondaż się Tuskowi nie spodoba. Polacy sceptyczni ws. porozumienia opozycji

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Polacy w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu rp.pl nie ukrywają, że są sceptyczni ws. zjednoczenia się partii opozycyjnych. Te w ramach ewentualnej współpracy miałyby pokonać PiS i stworzyć wspólny rząd.

Tragiczny wypadek na S8. Wśród ofiar polityk PSL Wiadomości
Tragiczny wypadek na S8. Wśród ofiar polityk PSL

Na drodze S8 nieopodal miejscowości Sikory-Pawłowięta (woj. podlaskie) miał miejsce dramatyczny wypadek. Jak ustaliły służby, w tył ciężarówki uderzyło porsche, którym podróżowały trzy osoby. Niestety wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Według najnowszych doniesień TVN24, jedna z ofiar to Tomasz Jakacki, który był prezesem PSL na powiat łomżyński.

Jesteśmy dumni. Zrabowane podczas II WŚ dzieła sztuki wracają do Polski Wiadomości
"Jesteśmy dumni". Zrabowane podczas II WŚ dzieła sztuki wracają do Polski

Odzyskanie tych obrazów to przykład jak działa nasz system odzyskiwania dzieł sztuki. Państwo polskie stara się odzyskiwać te dzieła gdziekolwiek można – powiedział szef resortu kultury Piotr Gliński. Zaginione obrazy znajdowały się w zbiorach jednego z muzeów w Hiszpanii.

Dzień Dobry TVN ma problem. Widzowie mają dość nie tylko Małgorzaty Rozenek Wiadomości
Dzień Dobry TVN ma problem. Widzowie mają dość nie tylko Małgorzaty Rozenek

W ostatnim czasie duża krytyka spada na program "Dzień Dobry TVN". W mediach społecznościowych widzowie coraz częściej wyrażają swoje niezadowolenie. Negatywne komentarze dotyczą nie tylko Małgorzaty Rozenek.

Awantura podczas prawyborów Nowej Nadziei. Głosowanie zostało unieważnione [WIDEO] Wiadomości
Awantura podczas prawyborów Nowej Nadziei. Głosowanie zostało unieważnione [WIDEO]

Podczas próby wyboru „jedynki” Konfederacji na liście legnickiej doszło do awantury. Prawybory partii Nowa Nadzieja w Legnicy zostały unieważnione. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania.

Propagandowe cele Kremla. Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich priorytetem Wiadomości
Propagandowe cele Kremla. "Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich priorytetem"

Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich, stosunków między narodami i prezydentami obu krajów są priorytetem dla Rosji – napisał w niedzielę na Twitterze minister Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

Tak Magda Gessler oceniła pracę Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
Tak Magda Gessler oceniła pracę Małgorzaty Rozenek w "Dzień Dobry TVN"

Odkąd Małgorzata Rozenek zadebiutowała w roli prowadzącej program "Dzień Dobry TVN" w sieci regularnie pojawia się lawina negatywnych komentarzy. Wiele osób uważa, że celebrytka nie sprawdza się w nowej pracy. Głos zabrała Magda Gessler.

Żeby zdrowiej nam się żyło w tym coraz bardziej chorym kraju. Kinga Rusin spaceruje po plaży i atakuje PiS [WIDEO] Wiadomości
"Żeby zdrowiej nam się żyło w tym coraz bardziej chorym kraju". Kinga Rusin spaceruje po plaży i atakuje PiS [WIDEO]

Dziś 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji znana celebrytka, Kinga Rusin dodała obszerny wpis na Instagramie, w którym zachęca do wpłacania na rzecz WOŚP. Przy okazji ochoczo atakuje rząd PiS.

Przedstawiciel Dalajlamy odchodzi ze stanowiska. Władze Rosji uznały go za zagranicznego agenta Wiadomości
Przedstawiciel Dalajlamy odchodzi ze stanowiska. Władze Rosji uznały go za "zagranicznego agenta"

Główny lama Kałmucji Telo Tulku Rinpocze (Erdni-Basan Ombadykow) odszedł ze stanowiska po tym, jak władze Rosji uznały go za "zagranicznego agenta" - podała niezależna "Nowaja Gazieta.Jewropa". Duchowny jest przedstawicielem Dalajlamy w Federacji Rosyjskiej.

Dziś 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wiadomości
Dziś 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ponad 120 tys. wolontariuszy, tysiące aukcji oraz wydarzeń – tak w liczbach wygląda odbywający się w niedzielę 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zbiera na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe