Największy Kongres Społeczno-Gospodarczy w Polsce. Polska Moc Biznesu: bezpieczeństwo, innowacje, odpowiedzialność i przyszłość biznesu
W tym roku odbędzie się czwarta edycja Kongresu Polska Moc Biznesu, który zyskał już renomę jednego z kluczowych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce. Kongres przyciąga czołowych liderów biznesu, decydentów oraz ekspertów, stanowiąc istotną platformę wymiany poglądów i dyskusji na temat przyszłości polskiej gospodarki. Wydarzenie ma na celu promowanie innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz współpracy pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi, co czyni je ważnym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy zainteresowanego rozwojem kraju.
W Kongresie udział wezmą między innymi Tomasz Siemoniak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Obywatel. Bezpieczny - Program Ochrony ludności i obrony cywilnej, Agnė Bilotaitė, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy, Wojciech Kostrzewa, Prezes Polskiej Rady Biznesu, Rafał Dutkiewicz, Prezes Pracodawcy RP, Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed, Karol Wójcik, Przewodniczący Rady Programowej Izby Branży Komunalnej, Konrad Nowakowski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań.
Polska Moc Biznesu została objęta patronatami honorowymi przez Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnikę Warszawską. Patronat Merytoryczny objął UNEP/GRID.
BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!
Kongres Polska Moc Biznesu, organizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundację Pozytywnych Idei, stawia na konkretne rozwiązania, które można wdrożyć natychmiast w każdej organizacji. Ma na celu budowanie mostów między odpowiedzialnym biznesem a świadomym społeczeństwem. Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze, oraz Artur Beck, producent wydarzenia, podkreślają znaczenie inicjatywy dla przyszłości Polski i jej zrównoważonego rozwoju.
Kongres Polska Moc Biznesu to dla nas okazja, aby pokazać, że zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko mogą iść w parze z rozwojem gospodarczym. Chcemy inspirować przedsiębiorców do podejmowania świadomych decyzji, które wpłyną pozytywnie na przyszłość naszych miast i całego kraju
– powiedziała Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze.
Polska potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które będą napędzać jej gospodarkę. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni do dialogu między przedstawicielami różnych branż, aby wspólnie wyznaczać nowe kierunki rozwoju biznesu
– dodał Artur Beck, producent Kongresu.
Najlepsi prelegenci – praktycy, a nie teoretycy
Na Kongresie Polska Moc Biznesu spotkasz ludzi, którzy realnie zmieniają oblicze biznesu. Tegoroczna edycja składa się z czterech głównych bloków tematycznych, które odzwierciedlają hasła przewodnie kongresu: BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!
BE SAFE skupia się na kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i stabilnością w obliczu współczesnych wyzwań. W panelu Stabilne i bezpieczne finanse w geo-kryzysie omówione zostaną narzędzia, które Polska może wykorzystać do utrzymania stabilności gospodarczej. Blok Storyleaders skoncentruje się na bezpieczeństwie energetycznym, transformacji ku OZE i odpowiedzialności wobec zmian klimatycznych.
Sesja Termomodernizacja – ratunek przed smogiem i rosnącymi cenami przybliży sposoby obniżania kosztów ogrzewania. Z kolei panel Priorytet Zdrowie poświęcony będzie diagnozowaniu problemów polskiego rynku zdrowia. Dyskusja zamknie się tematem Bezpieczne domy, osiedla i miasta, gdzie omówione zostaną europejskie standardy w budownictwie.
BE VALUE będzie poruszać kluczowe tematy związane z lokalnym potencjałem, prawami człowieka, zdrowiem psychicznym oraz zrównoważonym rozwojem. Sesja Siła Regionu skupi się na tym, jak wspierać i wykorzystywać lokalny potencjał w rozwoju społeczno-gospodarczym.
W bloku Storyleaders poruszone zostaną kwestie praw człowieka, różnorodności i demokracji, w kontekście stabilności prawnej. Panel “Stresor gorszy niż wirus" poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu dorosłych i dzieci, a także strategiom jego ochrony w obecnych czasach.
Po przerwie, dyskusja przeniesie się na temat reform sportowych w Polsce i potencjalnych inwestycji potrzebnych do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich. Na scenie BE VALUE omówiona zostanie również rola zrównoważonej żywności i jej wpływ na konsumpcję oraz produkcję w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Ostatni panel poświęcony będzie cyrkularnym strategiom i redefinicji konsumpcji, kluczowej w kontekście zrównoważonego rozwoju.
BE SMART będzie poświęcona tematowi cyfryzacji, sztucznej inteligencji, zrównoważonego rozwoju, a także wyzwaniom i szansom, jakie niesie za sobą współczesna technologia oraz innowacje.
Panel Cyfryzacja i AI – czy zapanujemy nad technologią? otworzy dyskusję na temat szans i zagrożeń wynikających z dynamicznego rozwoju IT, sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowych. Kluczowym pytaniem będzie, jak skutecznie wykorzystywać te technologie, jednocześnie minimalizując ryzyka.
Kolejny blok Storyleaders skupi się na integracji praktyk zrównoważonego rozwoju w działalności globalnych firm, pokazując, jak korporacje mogą wprowadzać ekologiczne i społecznie odpowiedzialne strategie. “Liderki Jutra – jak kobiety kształtują nowoczesny biznes” to kolejne zagadnienie, które zostanie podniesione na scenie BE SMART
Po przerwie uczestnicy dowiedzą się, jak Polska planuje wydać 59,8 miliarda euro z Krajowego Planu Odbudowy, omawiając priorytety inwestycyjne. Paneliści w kolejnych dyskusjach poruszą tematy rozwoju, inwestycji i prawa, wskazując, czego naprawdę potrzebują polskie firmy, aby się rozwijać.
Na zakończenie, panel Biznes w świecie sztuki przedstawi, jak dobra luksusowe i sztuka stają się częścią strategii inwestycyjnych, omówione zostaną trendy w monetyzacji dóbr artystycznych i luksusowych.
BE READY! nawiązuje do tematów związanych z bezpieczeństwem, przedsiębiorczością, gospodarką oraz regulacjami zrównoważonego rozwoju, co czyni ją kluczowym punktem programu dla osób zainteresowanych przyszłością polskiej gospodarki i ochroną obywateli.
Scenę Główną wydarzenia otworzy dyskusja na temat ochrony ludności i obrony cywilnej w kontekście Programu Ochrony Ludności i Bezpieczeństwa. Międzynarodowa debata wskaże priorytety i działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa obywateli Polski i innych krajów Europy.
Następnie poddany analizie zostanie wizerunek przedsiębiorcy – prelegenci przedyskutują, jak społeczeństwo postrzega ludzi biznesu w Polsce i za granicą. Kolejny temat, Polska Tygrysem Europy, skupi się na możliwościach zwiększenia potencjału polskiej gospodarki i jej transformacji w europejski HUB gospodarczy.
Panel o ESG Compliance poruszy wyzwania regulacyjne oraz ewolucję trendów w zrównoważonym finansowaniu, omawiając znaczenie odpowiedzialności firm za wpływ na środowisko i społeczeństwo.
Dyskusja o nowej polityce migracyjnej odpowie na pytanie, jakie potrzeby rynku pracowniczego w Polsce mogą być zaspokojone dzięki dobrze zaprojektowanej polityce migracyjnej, co jest szczególnie istotne dla rozwoju gospodarki.
Kolejna sesja na SCENIE BE READY! przedstawi priorytety Polski podczas przyszłej prezydencji naszego kraju w Unii Europejskiej, podkreślając kluczowe obszary, na które będzie stawiać nasz kraj. Zakończeniem debat na scenie będzie prezentacja nowych standardów rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP), które wpływają na przemysł i gospodarkę w kontekście zrównoważonego rozwoju.
Na Kongresie Polska Moc Biznesu co roku goszczą power speakerzy i inspirujący mówcy którzy wnoszą unikalną perspektywę i wiedzę na temat najważniejszych wyzwań społecznych. To liderzy opinii, którzy swoją charyzmą, doświadczeniem i innowacyjnym podejściem potrafią zainspirować do działania, zmieniać spojrzenie na kluczowe kwestie i mobilizować do podejmowania społecznie odpowiedzialnych inicjatyw. W zeszłym roku byli to między innymi Ewa Chodakowska, Anna Schluz, Robert Rutkowski, Omenaa Mensah, Bartek Czyczerski, Małgorzata Ohme, Tomasz Majewski.
Potok Społeczny
Potok Społeczny na Kongresie Polska Moc Biznesu będzie poświęcony prezentacjom organizacji pozarządowych (NGO) oraz inicjatywom społecznym, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju i wspieraniu polskiej gospodarki. Podczas tego bloku omówione zostaną najważniejsze projekty prowadzone przez NGO, które przyczyniają się do rozwiązywania kluczowych wyzwań społecznych.
Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu to dyskusje, które kształtują przyszłość, a panele dotyczą kluczowych zmian gospodarczych i społecznych, definiujących kierunek rozwoju kraju.
Kongres skrojony na miarę przyszłości
Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu dostarcza najnowszych trendów i narzędzi, które przygotowują firmy na wyzwania nadchodzących lat. Polska Moc Biznesu to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznymi działaniami, a biznes znajduje wspólny język z odpowiedzialnością społeczną. Uczestnicy mają okazję nawiązać nowe relacje biznesowe, wymienić doświadczenia oraz poznać rozwiązania, które mogą pomóc w transformacji ich przedsiębiorstw.
Głównym celem wydarzenia jest wspieranie zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki oraz promowanie wartości, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo. Dlatego, jeśli chcesz być częścią tej zmiany, zainspirować się i dowiedzieć, jak wprowadzać innowacyjne rozwiązania w swojej organizacji, Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu jest miejscem, którego nie możesz przegapić!
Zapraszamy do rejestracji i śledzenia najnowszych informacji na stronie polskamocbiznesu.pl.