Arcybiskup Sydney przypisuje cud uzdrowienia dziecka wstawiennictwu kard. Pella

Uzdrowiony chłopiec
Mieszkający w amerykańskiej Arizonie 18-miesięczny Vincent nie oddychał przez 52 minuty po upadku do basenu. Po przewiezieniu do szpitala w mieście Phoenix jego rodzice modlili się o zdrowie dla niego za wstawiennictwem kardynała Pella. Chłopiec przeżył i został odłączony od aparatury podtrzymującej życie bez żadnych uszkodzeń mózgu, płuc czy serca.
- Teraz czuje się dobrze, a opiekujący się nim lekarze nazywają to cudem – podkreślił arcybiskup Fisher.
Spotkanie z kard. Pellem
Według dziennika „The Australian”, rodzina uzdrowionego chłopca spotkała kardynała z Australii, gdy odwiedził on Phoenix w grudniu 2021 roku, aby promować swój trzytomowy „Dziennik Więzienny”, napisany podczas jego 13-miesięcznego pobytu w więzieniu (2019-20) za domniemane wykorzystywanie seksualne dzieci. 7 kwietnia 2020 roku wyrok ten uchylił jednogłośnie Sąd Najwyższy Australii. Podczas pobytu w stolicy Arizony kardynał odprawił także Mszę św. w intencji tamtejszych lekarzy.
Wujek uratowanego chłopca, będący księdzem katolickim, zaraz po wypadku skontaktował się z ks. Josephem Hamiltonem, byłym sekretarzem kardynała Pella w Rzymie i prosił go o modlitwę podczas około 10-dniowej hospitalizacji Vincenta.
Kardynał George Pell zmarł 10 stycznia 2023 roku w wiekuj 81 lat w Rzymie z powodu zatrzymania pracy serca po operacji wymiany stawu biodrowego.
- Ramadanowy iftar w katolickim kościele w Molenbeek
- Problem molestowania duchownych? Parafianka skazana za nękanie proboszcza
- Kard. Parolin o Franciszku: przedstawiamy mu tylko najważniejsze kwestie, by go nie męczyć
- Ewangelia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (Niedziela Laetare) z komentarzem [video]
- Papież na Anioł Pański: Serce Boga leczy nasze rany
Kościelne procedury
Amerykańskie media katolickie zwracają uwagę, że Kościół katolicki zwykle czeka co najmniej pięć lat po śmierci, aby rozważyć rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego danej osoby. Kiedy proces taki, który może trwać całe lata lub dziesięciolecia, zostanie otwarty, wówczas potrzebny jest jeden, potwierdzony przez naukę cud, aby ogłosić taką osobę błogosławioną. Kolejnym krokiem może być jej kanonizacja.
Kościół poddaje domniemane cuda, przedstawione w procesie beatyfikacyjnym, rygorystycznej analizie i badaniu przez lekarzy, aby wykluczyć wszelkie naturalne lub naukowe powody uzdrowień, zanim uzna je za rzeczywiste cuda otrzymane dzięki modlitewnemu wstawiennictwu przyszłego błogosławionego lub błogosławionej.
o. jj