Jakie czujniki posiada Twój iPhone? Oto kilka przykładów.

IPhone to smartfon, który wraz z każdą premierą nowego modelu na rynku, staje się coraz bardziej doskonały. Firma Apple dobrze wie czego potrzeba użytkownikom ich produktu i stale "faszeruje" kolejne iPhony nowoczesnymi technologiami. Jednocześnie trzeba jasno zaznaczyć, że smartfony te stały się tak popularne nie tylko ze względu na ich wysoką wydajność, czy minimalistyczny design. IPhony są naszpikowane praktycznymi czujnikami, które tak pokochali użytkownicy. Wobec tego, które z nich posiada Twój iPhone?
 Jakie czujniki posiada Twój iPhone? Oto kilka przykładów.

IPhone to smartfon, który wraz z każdą premierą nowego modelu na rynku, staje się coraz bardziej doskonały. Firma Apple dobrze wie czego potrzeba użytkownikom ich produktu i stale "faszeruje" kolejne iPhony nowoczesnymi technologiami. Jednocześnie trzeba jasno zaznaczyć, że smartfony te stały się tak popularne nie tylko ze względu na ich wysoką wydajność, czy minimalistyczny design. IPhony są naszpikowane praktycznymi czujnikami, które tak pokochali użytkownicy. Wobec tego, które z nich posiada Twój iPhone?

Podstawowe czujniki w Twoim iPhone

Czujniki są jednymi z tych technologii, które każdy iPhone czynią po prostu fajnym i praktycznym. Ich lista jest wyjątkowo mocno rozbudowana, a każda kolejna seria smartfonów, posiada ich coraz więcej. Które z nich są więc zaliczane do standardowych? Otóż wśród tego typu czujników w iPhone można wymienić chociażby:

 • czujnik zbliżeniowy - to podstawowy czujnik, stosowany praktycznie od początku w produktach Apple. Ten czujnik pomaga określić, jak blisko twarzy znajduje się iPhone.
 • czujnik ruchu czyli akcelerometr - ten czujnik stosowany w iPhonach umożliwia im automatyczne przełączanie się na tryb portretowy i z powrotem, w zależności od tego, w jakiej pozycji trzymamy telefon.
 • czujnik światła otoczenia - ten czujnik z kolei odpowiada za określenie ilości światła jaka pochodzi
  z otoczenia, a następnie ułatwia iPhone dostosowanie jasności ekranu, co z kolei pomaga zaoszczędzić baterię.
 • czujnik wilgoci - nie jest to co prawda czujnik powiązany z interfejsem, jednak znajdziemy do w iPhone.
 • żyroskop - to chyba najstarszy z czujników jakie wykorzystuje firma Apple. Znaleźć go można nawet
  w iPhone 4.
 • kompas - to również jeden z czujników w iPhonach stosowany już w sprzętach 3-ciej generacji.
 • barometr - to czujnik, który umożliwia pomiar ciśnienia powietrza i pozwala on na częściowe określenie wysokości.
 • Touch ID - to chyba jeden z tych czujników, dla którego użytkownicy po prostu pokochali iPhone. Jest to nic innego jak wbudowany czytnik linii papilarnych, który umożliwia rozpoznawanie odcisku palca. Jest on częścią systemu zabezpieczeń iPhona i uniemożliwia jego odblokowanie przez osoby trzecie.
 • Face ID - to jeden z czujników, który obecnie dostępny jest jedynie w nowej generacji sprzętów od Apple. Jak łatwo można się domyślić, czujnik ten umożliwia rozpoznanie twarzy użytkownika. Wykorzystuje on kamerę 3D. Jest to również jedna z części systemu zabezpieczeń, która pozwala na drobiazgową weryfikację osoby użytkującej smartfon. Ten etap uwierzytelniania umożliwia także korzystanie z Apple Pay oraz szeregu innych aplikacji.

Inne czujniki, które znajdują się w iPhone

Oprócz wyżej wymienionych czujników, w naszych iPhonach możemy znaleźć również te, które nie są tak oczywiste. Co ciekawe, kamery i mikrofony, które wbudowane są w urządzenia, z funkcjonalnego punktu widzenia również są czujnikami. Dodatkowo warto również wspomnieć o takich drobiazgach, jakimi są np. czujniki termiczne. To właśnie one pomagają ocenić tolerancję sprzętu na skrajne temperatury i poinformować nas o tym w odpowiednim momencie.

Warto nadmienić, że powyższe czujniki to w zasadzie tylko początek. Technologia się rozwija, a jeśli już dziś nasz smartfon posiada kilkanaście z nich, to możemy sobie tylko wyobrazić czym będzie naszpikowany nasz iPhone za kilka lat!

Artykuł powstał przy współpracy z AppleHome - Serwisem Apple z Warszawy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W. Wiadomości
Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom: m.in. znanej prokurator Ewie W.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Wnioski zostały skierowane w toku śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym  informacji z prowadzonych postępowań karnych. Wnioski dotyczą Ewy W. prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów i Małgorzaty M. – prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO] Wiadomości
Zaskakująca sytuacja w Sejmie. „Był gol?” [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska – Argentyna był śledzony w wielu miejscach w kraju. Jednym z nich był także… polski Sejm. Jedna z kamer zarejestrowała radość posła Michała Gramatyki po obronionym strzale z rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkania i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu” Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. „Grozi podziałem Zachodu”

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako „superagresywną” i ostrzegając, że może doprowadzić do „fragmentaryzacji” Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na mistrzostwach świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli Biało-Czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
„Co za pi*******e”. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zareagował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe